• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ابراهیم جعفری: تمامی اعراب مقابل نقض‌های ترکیه در کنار عراق ایستادند
  کد خبر : 2036586

  ابراهیم جعفری: تمامی اعراب مقابل نقض‌های ترکیه در کنار عراق ایستادند

  ابراهیم جعفری: تمامی اعراب مقابل نقض‌های ترکیه در کنار عراق ایستادندReviewed by on Aug 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق با مشعل بن فهم السلمی، رئیس پارلمان عربی دیدار کرد و در این دیدار تحولات امنیتی و سیاسی و پیروزی‌های بزرگ عراقی‌ها…

  ابراهیم جعفری: تمامی اعراب مقابل نقض‌های ترکیه در کنار عراق ایستادندReviewed by on Aug 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق با مشعل بن فهم السلمی، رئیس پارلمان عربی دیدار کرد و در این دیدار تحولات امنیتی و سیاسی و پیروزی‌های بزرگ عراقی‌ها در جنگشان علیه داعش و موضع عراق جهت روی باز نشان دادن در روابط با کشورهای عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های کشورهای عربی در حمایت از عراق در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

  جعفری تاکید کرد: مردم قهرمان عراق در جنگ علیه تروریست‌های داعش یکپارچه شدند و اراضی خود را آزاد و تمامیت و حاکمیت عراق، منطقه و جهان را حفظ کردند. پیروزی که علیه تروریست‌های داعش محقق شد پیروزی عراقی، عربی، اسلامی، منطقه‌ای و بین‌المللی و انسانی به حساب می‌آید؛ چرا که داعش دشمن همگان بوده و تمامی جهان را هدف قرار می‌دهد.

  رئیس دستگاه دیپلماسی عراق خاطرنشان کرد: عراق همچنان نیازمند حمایت‌ها و مشارکت کشورها برای بازسازی زیرساخت‌های شهرهای خود و بازگشت آوارگان به مناطق محل سکونت خود است.

  وی تصریح کرد: عراق بر تحکیم روابط خود با برادران عرب خود تاکید داشته و در مقابل نقض حاکمیت عراق توسط نیروهای ترکیه‌ای، همگان در کنار عراق ایستادند و توافق نظر عربی حاصل، موضع محکمی علیه این اقدام نیروهای ترکیه‌ای اتخاذ و از ترکیه خواسته شد تا نیروهایش را خارج کند و در حال حاضر عراق خواهان ادامه پشتیبانی کشورها از آن در زمینه‌های مختلف است.

  وی افزود: جهان عرب نیازمند حفظ وحدت ملت‌های خود و حفظ منافعش و رویارویی با چالش‌ها و بحران‌ها است. از سوی دیگر رئیس پارلمان عربی تاکید کرد: ما بسیار نیازمند حفظ وحدت ملت‌های عربی هستیم به ویژه اینکه عراق در حال حاضر در روابط خود با کشورهای عربی روی باز نشان داده است.

  وی همچنین نسبت به آینده عراق با کمک وحدت میان گروه‌های سیاسی آن و هبمستگی ملت عراقی و ایستادگی برادران عرب در کنار آن اظهار خوش بینی کرد. السلمی خاطرنشان کرد: ما از طرح کویت برای برگزاری کنفرانسی جهت مشارکت در بازسازی عراق در دوره آتی حمایت می‌کنیم.

  السلمی صبح دوشنبه در سفر رسمی وارد بغداد شد و با سلیم جبوری رئیس پارلمان و حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار کرد.

  رئیس پارلمان‌ عربی امروز سه شنبه همچنین در کنفرانسی خبری در پارلمان عراق گفت: کشورهای عربی به صورت کارآمد در چهارچوب ائتلاف بین‌المللی علیه داعش شرکت کردند.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.