• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ۶۰۰ هزار سوری به خانه خود بازگشتند
  کد خبر : 2036558

  ۶۰۰ هزار سوری به خانه خود بازگشتند

  ۶۰۰ هزار سوری به خانه خود بازگشتندReviewed by on Aug 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل در بیانیه‌ای در «ژنو» اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ هزار نفر از سوری‌هایی که کشورشان را ترک کرده بودند، به این کشور بازگشته‌اند. طبق بیانیه…

  ۶۰۰ هزار سوری به خانه خود بازگشتندReviewed by on Aug 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل در بیانیه‌ای در «ژنو» اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ هزار نفر از سوری‌هایی که کشورشان را ترک کرده بودند، به این کشور بازگشته‌اند.

  طبق بیانیه این سازمان، ۸۴ درصد از این افراد که شمارشان حدود ۶۰۲ هزار و ۷۵۹ نفر است، کسانی بودند که کشور را ترک نکرده بودند، بلکه محل دیگری در کشورشان را برای اقامت موقت برگزیده بودند. 

  16 درصد دیگر که از کشور سوریه خارج شده بودند، در کشورهایی مانند ترکیه، لبنان، اردن و عراق ساکن شده بودند که در فاصله ژانویه تا جولای ۲۰۱۷ به سوریه بازگشته‌اند. 

  به گفته این سازمان، ۲۷ درصد سوری‌ها گفته‌اند که آنان برای حفظ زندگی و اموال خود بازگشته‌اند؛ ۲۵ درصد نیز گفته‌اند که به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی محل زندگی‌شان تصمیم گرفته‌اند که بازگردند. 

  14 درصد نیز گفته‌اند که علت بازگشتشان بد شدن اوضاع اقتصادی محل پناهشان بوده و ۱۱ درصد نیز گفتند که مشکلات اجتماعی و فرهنگی سبب بازگشتشان شده و ۱۱ درصد نیز گفتند که بهبود وضعیت امنیتی علت اصلی بازگشتشان است. 

  در میان استان‌ها، حلب شاهد بیشترین بازگشت است. آمار نشان می‌دهد که ۹۷ درصد بازگشته‌ها، به منازل خود بازگشته‌اند و حدود ۱.۸ درصد آنان در نزد آشنایان خود و ۱.۴ درصد در منازل متروکه و ۰.۱۴ درصد نیز در خانه‌های خوب و مرفه. 

  با این حال هنوز حدود شش میلیون نفر از مردم سوریه همچنان دچار سرگردانی و آوارگی هستند و حدود پنج میلیون نفر هم خارج از عربستان مقیم شده‌اند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.