• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » داعش، شگرد نوین لیبرالیزم جهانی در راستای انزوای انقلاب اسلامی
  کد خبر : 2036499

  داعش، شگرد نوین لیبرالیزم جهانی در راستای انزوای انقلاب اسلامی

  داعش، شگرد نوین لیبرالیزم جهانی در راستای انزوای انقلاب اسلامیReviewed by on Aug 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ظهره وند، سفیر سابق ایران در افغانستان درباره چرایی حضور داعش در افغانستان، بیان داشت: داعش اهرم تروریستی غرب و آمریکا برای کنترل پدیده ای انقلاب اسلامی است. داعش،…

  داعش، شگرد نوین لیبرالیزم جهانی در راستای انزوای انقلاب اسلامیReviewed by on Aug 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ظهره وند، سفیر سابق ایران در افغانستان درباره چرایی حضور داعش در افغانستان، بیان داشت: داعش اهرم تروریستی غرب و آمریکا برای کنترل پدیده ای انقلاب اسلامی است. داعش، طالبان و القاعده برای وجوه ایجابی نیامده اند، بلکه محصول لیبرالیزم جهانی برای کنترل انقلاب اسلامی هستند.

  وی افزود: می توان چهره لیبرالیزم را در داعش، القاعده و طالبان دید. این ها ابزار سلبی برای مهار، کنترل و منهدم کردن انقلاب اسلامی هستند. پدیده داعش در محیط پیرامونی ما و در جهان اسلام رخ می دهد، چرا که جهان اسلام طرف مخاطب و الهام بخش از ایران است، به همین دلیل موضوع تخریب موقعیت انقلاب اسلامی در جهان اسلام در دستور کار آن ها قرار گرفته است.

  سفیر سابق ایران در افغانستان، داعش را پدیده عبری، عربی و آمریکایی عنوان کرد که در افغانستان بستر جغرافیایی برای حضور آن ها فراهم است، یادآور شد: آمریکایی ها در افغانستان پایگاه داشته و حوزه جغرافیایی در کنترلشان است. همچنین حضور آمریکا در افغانستان وجه قانونی دارد چون با دولت کابل توافق نامه امضا کرده اند، در حالی که در عراق و سوریه حضورشان غیر قانونی و مشکل ساز است.

  وی اضافه کرد: آمریکایی ها و غربی ها چون در کشورهایی مانند عراق و سوریه در حال شکست خوردن هستند به دنبال تجمع و کنترل نیروهایشان برای ادامه سناریوی خود هستند. داعش در حقیقت ظرفیت آمریکا برای مقابله با حوزه نفوذ ایران و انقلاب اسلامی است.

  ظهره وند، شاکله اصلی داعش را باقی مانده رژیم صدام دانست و تصریح کرد: جریانات سلفی عربستان، جریانات صهیونیستی اروپا و برخی مسلمانان نیروهای دیگر آن را تشکیل دهد. به همین سبب افغانستان به دلیل جنبه فرهنگی آن ها را به دشوار می پذیرد. برای جلوگیری از ایجاد حساسیت در میان افغانستان، داعش در این کشور زیر سایه طالبان که پشتون و پرچمی های کمونیست های سابق هستند فعالیت می کند. یعنی داعش در پوشش طالبان و در بستر افغانستان ادامه حیات می دهد.

  وی افزود: برای نمونه وقتی داعش شیعیان افغانستان را کشته و به اسارت می گیرد برای این که در میان مردم افغانستان نسبت به این حرکت حساسیت ایجاد نشده و بتوانند موضوع قومی میان پشتون و غیر پشتون را مطرح کنند، طالبان آن کشتار را بر عهده می گیرد. در حالی که داعش در آن منطقه حضور داشته و ذیل طالبان مبارزه می کند. ولی در انفجارهای کابل وقتی داعش مسؤلیت آن را برعهده می گیرد، طالبان سکوت می کند.

  سفیر سابق ایران در افغانستان، تأکید کرد: در گذشته نیز عرب-افغان ها(افغانی های طرفدار اعراب) در افغانستان آمدند، ولی موفق نشده و طرد شدند چون بستر فرهنگی در افغانستان غیر افغانی را پذیرا نیست، ولی آمریکا داعشی ها را در پایگاه ها کنترل می کنند تا در زمان مناسب از ظرفیتش استفاده کرده و اجازه ندهد بخش از آن به افغانستان باز گردد.

  وی افزود: طالبان و داعش از یک آبشخور بوده و پروژه های مشترک هستند. تنها در وجه سلبی تشکیل شده اند که از ظرفیت های محلی نیز با پول دادن استخدام می کنند. هسته ای مرکزی داعش در افغانستان نیروهای پرچمی کمونیست های سابق و در عراق نیروهای بعثی هستند که در زندان های عراق تحت کنترل آمریکا بودند و به وسیله آمریکایی ها آموزش دیده اند. به همین دلیل داعش در عراق و سوریه نیز همان تاکتیک و تکنیکی که طالبان در گرفتن نقاط مختلف در افغانستان به کار برد را به کار برد.

  ظهره وند، با بیان این که طالبان و داعش تهدیدی علیه دولت کابل هستند، تصریح کرد: دولت افغانستان وابسته بوده و امنیت خود را برون زا تعریف می کند. علت وجود پایگاه های آمریکا و توافق استراتژیکی با این کشور نیز برای حفظ امنیت کابل است. طالبان با اجازه دولت نیامده که با اجازه دولت افغانستان برود.

  منبع: پایگاه خبری – تحلیلی استادنیوز

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.