• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ایران با بحران آب، آلودگی هوا، ریزگردها و خشکی تالابها روبرو است/محیط زیست مسئله‌ای فانتزی نیست
  کد خبر : 2036341

  ایران با بحران آب، آلودگی هوا، ریزگردها و خشکی تالابها روبرو است/محیط زیست مسئله‌ای فانتزی نیست

  ایران با بحران آب، آلودگی هوا، ریزگردها و خشکی تالابها روبرو است/محیط زیست مسئله‌ای فانتزی نیستReviewed by on Aug 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اسحاق جهانگیری عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان محیط زیست اظهار کرد: این روزها فرصت خوبی مهیا شده تا وزرای…

  ایران با بحران آب، آلودگی هوا، ریزگردها و خشکی تالابها روبرو است/محیط زیست مسئله‌ای فانتزی نیستReviewed by on Aug 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اسحاق جهانگیری عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان محیط زیست اظهار کرد: این روزها فرصت خوبی مهیا شده تا وزرای پیشنهادی با اعضای فراکسیونهای مجلس گفت‌وگو کنند و از فردا صبح ادامه این برنامه در صحن علنی مجلس دنبال خواهد شد و در این مدت فرصتی فراهم می‌شود که مردم تا حدی در جریان مسائل کشور قرار گیرند و امیدوارم با مطرح شدن مسائل کشور همدلی برای حل مشکلات کشور میان دولت و مردم افزایش پیدا کند.

  وی، اعتماد گسترده مردم را مهمترین سرمایه دولت یازدهم و دوازدهم برشمرد و خاطر نشان کرد: اعتماد گسترده مردم نسبت به دولت و رئیس جمهور بزرگترین سرمایه اجتماعی است و باید تلاش کنیم که به مطالبات و نیازهای مردم جامه عمل بپوشانیم.

  معاون اول رئیس جمهور در ادامه معصومه ابتکار رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست را از مدیران شجاع، برجسته و مجرب کشور دانست و تصریح کرد: خانم  ابتکار حتی در سطح بین‌المللی نیز به عنوان مدیری توانمند در حوزه محیط زیست مطرح است و چهره‌ای دانشگاهی به حساب می‌آید که توانست در دستگاه اجرایی به خوبی عمل کند و علاوه بر این وی یک زن مسلمان توانمند است که در حوزه مسئولیت خود درخشید و موفق شد موضوع محیط زیست را در کشور به موضوع اصلی جامعه تبدیل کند.

  جهانگیری همچنین با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی پیچیدگیها و ذینفعان فراوانی دارد، اظهار کرد: دولت، صنعتگران و تولید کنندگان هر کدام باید به نحوی رضایتشان فراهم شود و در این میان مطالبات مردم در خصوص آب و هوای سالم نیز باید مورد توجه قرار گیرد که توجه به همه این مسائل در کنار یکدیگر از پیچیدگیهای مسائل زیست محیطی است.

  وی با اشاره به مسئولیت جدید خانم ابتکار بعنوان معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: توجه به حقوق و مطالبات زنان که نیمی از جامعه هستند موضوعی پراهمیت است که امیدوارم خانم ابتکار در این مسئولیت نیز عملکرد مطلوبی داشته باشد.

  معاون اول رئیس جمهور با اشاره به سوابق عیسی کلانتری رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست، او را شخصیتی علمی با سابقه‌ای روشن توصیف کرد و افزود: اقای کلانتری از مدیران با سابقه کشور است که از تجربه بسیار ارزشمندی در حوزه مسائل و مدیریت کلان کشور برخوردار است.

  جهانگیری با یادآوری نخستین مصوبه دولت یازدهم که در زمینه محیط زیست و احیای دریاچه ارومیه بود، گفت: ستاد احیای دریاچه ارومیه با پیگیریهای جدی کلانتری توانست بخش زیادی از دغدغه‌ها در خصوص این دریاچه را از بین ببرد البته ما همچنان نیازمند کارهای جدی برای احیای دریاچه ارومیه و جلوگیری از خشک شدن تالابها هستیم.

  وی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم کلان شهرهای کشور با دهها مسئله زیست محیطی مواجه بودند، اظهار کرد: یکی از این مسائل مصرف بنزین ناسالم بود و آلودگی هوا، مشکل ریزگردها، منابع آب و خشک شدن تالابها دیگر مسائل زیست محیطی کشور بود و دولت را به این باور رساند که باید برای مسائل زیست محیطی اقدامات جدی انجام دهد و به همین خاطر دولت به دولت محیط زیست معروف شد.

  معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: امروز تهدیداتی جدی پیش روی ما است و باید بدانیم که در کنار این تهدیدات،‌ فرصتهای فراوانی نیز وجود دارد و ما باید در جهت بن بست شکنی و یافتن راهکارهایی برای حل مسائل گام برداریم.

  جهانگیری، مسائل زیست محیطی را از مهمترین مسائل در سطح منطقه و جهان برشمرد و گفت: مسائل زیست محیطی در یک منطقه، فقط به همان منطقه محدود نمی‌شود و آسیبهای ناشی از آن به مناطق دیگر نیز تسری پیدا می‌کند به همین دلیل است که مسائل زیست محیطی تبدیل به موضوعی جهانی شده است و کنار کشیدن رئیس جمهور آمریکا از توافق پاریس باعث بی آبرویی و بی اعتباری او شد چرا که مگر می‌شود آمریکا که بیشترین سهم را در آلودگی محیط زیست داشته، حالا خود را کنار بکشد.

  وی با بیان اینکه ایران کشوری در حال توسعه است و هنوز تا صنعتی شدن فاصله فراوان داریم، گفت: منظور از توسعه‌ای که به دنبال آن هستیم توسعه پایدار و متوازن است به گونه‌ای که همه کشور از منافع آن بهره‌مند شوند نه توسعه‌‌ای که امروز و فردای کشور را به خطر بیندازد؛ ما می‌خواهیم جنگل، طبیعت و رودخانه‌ها حفظ شوند و در عین حال در مسیر توسعه نیز حرکت کنیم.

  معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه باید تصویری واقعی از محیط زیست کشور به مردم ارائه شود، گفت: محیط زیست باید برای همگان موضوع اصلی باشد و همگانی شدن این موضوع برای دولت بسیار مفید است.

  جهانگیری افزود: ما با بحران آب، آلودگی هوای کلان شهرها و تهدیداتی نظیر ریزگردها و خشک شدن تالابها روبرو هستیم و باید دست به کار شویم تا برای حل مسائل اصلی کشور راهکار پیدا کنیم.

  وی با اشاره به نظر سنجی اخیر از مردم برای مشخص کردن ۱۰ اولویت اصلی کشور خاطر نشان کرد: مردم در نظرات خود مسائل هسته‌ای، بیکاری و موضوع انتخابات را مطرح کرده بودند اما در اکثر نظرات ۴ موضوع از ۱۰ موضوع اصلی کشور، محیط زیست اعلام شده بود و با اینکه تصور می‌شد مسائلی نظیر خشکسالی و مسائل زیست محیطی فقط در برخی نقاط کشور مورد توجه است اما در این نظرسنجی شاهد آن بودیم که همه مردم به مسائل زیست محیطی توجه فراوان دارند و امیدوارم دولت دوازدهم با عزمی جدی‌تر طرحهایی که در دولت یازدهم آغاز شد را تکمیل کند.

  معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: نه گفتن محیط زیست در برابر اجرای برخی پروژهها و طرحها، مانع توسعه نیست بلکه محیط زیست می‌خواهد اجرای پروژه‌ها از طریق صحیح و بر اساس استانداردهای زیست محیطی انجام شود تا هم بتوانیم به توسعه پایدار برسیم و هم از آسیب رسیدن به محیط زیست جلوگیری کنیم.

  جهانگیری با اذعان به اینکه محیط زیست مسئله عاجل ایران است و یک مسئله فانتزی نیست، گفت: امیدواریم در دولت دوازدهم توسعه کشور پیش برود و با مانع روبرو نشود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.