• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » اجرای «طرح کوا» در مدارس سراسر کشور
  کد خبر : 2036056

  اجرای «طرح کوا» در مدارس سراسر کشور

  اجرای «طرح کوا» در مدارس سراسر کشورReviewed by on Aug 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمد حسین کفراشی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک رؤسا و کارشناسان حراست ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان به نقش مؤثر آموزش و پرورش…

  اجرای «طرح کوا» در مدارس سراسر کشورReviewed by on Aug 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمد حسین کفراشی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک رؤسا و کارشناسان حراست ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان به نقش مؤثر آموزش و پرورش در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در واقع همان توسعه پایدار است که لازمه آن نیروی انسانی کارآمد است و آموزش و پرورش نقش انکار ناپذیری در تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد آینده کشور دارد.

  وی با بیان اینکه آموزش و پرورش انسان‌ساز است افزود: توجه به آموزش و پرورش لازمه توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

  کفراشی به نقش مؤثر معلم در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و تأکید کرد: باید در راستای حفظ کرامت و حرمت معلم و توانمندسازی و به‌روز رسانی تخصص معلمان در آموزش و پرورش تلاش شود.

  رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر عزت، حرمت و کرامت معلم حفظ نشود، توان و تخصص معلم مؤثر نخواهد بود و باید ضمن پیگیری عملکرد و کارکرد معلم به وضعیت و معیشت معلم نیز توجه شود.

  وی بر حفظ آبرو، حرمت و اعتبار فرهنگیان در مجموعه حراست تأکید کرد و گفت: حفظ عزت و کرامت نیروی انسانی ارزشمند آموزش و پرورش مهمترین وظیفه حراست است.

  کفراشی کسب اطلاعات درست نسبت به سیستم را از دیگر وظایف کارشناسان حراست دانست و بیان داشت: لازمه کسب اطلاعات درست ارتباط چهره به چهره و جلب اعتماد افراد است.

  وی عنوان کرد: کارشناس حراست باید مشاور امین و سنگ صبور افراد باشد و امنیت روانی و آرامش شغلی را در مجموعه کاری ایجاد کند، زیرا ایجاد ناامنی بزرگترین ظلم در حق افراد است.

  رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش جذب حداکثری و دفع حداقلی را از دیگر وظایف کارشناسان حراست دانست و افزود: اگر می‌خواهیم برای نظام جمهوری اسلامی سرباز پرورش دهیم باید جذب حداکثری داشته باشیم پس اگر عملکرد ما در آموزش و پرورش موجب دلسردی حتی یک نفر از نظام شود گناه کبیره کرده‌ایم.

  کفراشی خاطر نشان کرد: حراست در ادارات آموزش و پرورش باید پویا، هوشمند و پیشگیرانه باشد.

  وی گفت: طرح کوا «کودک و اینترنت» در مدارس سراسر کشور به منظور آشنایی دانش‌آموزان و فرهنگیان با فرصت‌ها و تهدید‌های فضای مجازی اجرا می‌شود.

  کفراشی تصریح کرد: حراست باید بازوی قوی برای مدیران باشد و با چشم تیزبین موانع فیزیکی را بردارد و فضای فکری و بعضی از قوانین را بازبینی و اصلاح کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.