• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عربستان تفکرات داعش را به ۵۰۰۰ کودک انگلیسی آموخته/ عقاید وهابیت به افراط گرایی منجر شده است
  کد خبر : 2035956

  عربستان تفکرات داعش را به ۵۰۰۰ کودک انگلیسی آموخته/ عقاید وهابیت به افراط گرایی منجر شده است

  عربستان تفکرات داعش را به ۵۰۰۰ کودک انگلیسی آموخته/ عقاید وهابیت به افراط گرایی منجر شده استReviewed by on Aug 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مقاله‌ای به قلم تام ویلسون نوشت: این تنها قطر نیست که از تروریسم حمایت می کند. عربستان…

  عربستان تفکرات داعش را به ۵۰۰۰ کودک انگلیسی آموخته/ عقاید وهابیت به افراط گرایی منجر شده استReviewed by on Aug 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مقاله‌ای به قلم تام ویلسون نوشت: این تنها قطر نیست که از تروریسم حمایت می کند. عربستان نیز هزاران کودک انگلیسی را با برنامه های درسی آموزش داده است که گروه داعش آن برنامه ها را در قالب کتاب برای آموزش در مدارس خود بکار برده است.

  این نویسنده در مقاله خود از حمایت غیرمستقیم عربستان از افراط گرایی سخن گفت و از دولت های غربی خواست تا با این امر مقابله کنند.

  ویلسون نوشت: رویارویی قطر و عربستان ادامه دارد. عربستان، قطر را به حمایت از تروریسم و افراط گرایی متهم می کند. در این میان، مسئله تعجب آور این نیست که قطر از این اتهام مبرا است زیرا این کشور از شمار زیادی از عناصر (به اصطلاح) جهادی حمایت و میزبانی کرده است و کسی نمی تواند خلاف آن را ادعا کند. مسئله تعجب آور آن است که خود سعودیها که به حمایت مالی از افراط گرایی اعتراض می کنند و خواهان مجازات قطر به این خاطر هستند، از قبل پول و وقت زیادی برای حمایت از افراط گرایی صرف کرده اند.

  وی افزود: بگذارید موضوع را روشن کنیم. عربستان به طور مستقیم از سازمان های تروریستی حمایت مالی نکرده است و به طور قطع در کشورهای غربی، اما آنچه که در بسیاری از سالها اتفاق افتاده این است که مجموعه عقایدِ وهابیتِ ساخته و پرداخته عربستان به یک افراط گرایی منجر شده است.

  این نویسنده نوشت: این عقاید وهابیت دیدگاهی را ایجاد می کند که از تسامح برخوردار نیست و دشمن غرب است و ذهنیتی را ترویج می کند که باعث می شود تا پیروان آن، بیشتر در معرض گفتمان گروههای خشونت طلب قرار گیرند، لذا حتی وقتی چندین دولت اروپاییِ پیشگام، برای تقویت روحیه تسامح و مساوات تلاش می کنند؛ جریان مالی بی امانی به کشورهای آنها برای تقویت تعصب و نفرت افکنی سرازیر می شود.

  ویلسون افزود: از طریق ارایه بورسیه های تحصیلی و پاداش های سخاوتمندانه، نسلی از افراد از کشورهای غربی به عربستان مسافرت می کنند تا ایدئولوژی وهابیت در موسسات سعودی به آنها آموزش داده شود. ابواسامه الذهبی از جمله فارغ التحصیلانی است که در مساجد انگلیس سخنرانی می کرد. عبدالله الفیصل که در دانشگاه محمد بن سعود در ریاض تحصیل کرد، خواهان نسل کشی غیرمسلمانان شد. همچنین علمای سعودی نیز برای آموزش همین پیام به غرب مسافرت کردند. محمد العریفی از جمله آنها است.

  این نویسنده خاطرنشان کرد: حدود ۵۰۰۰ کودک انگلیسی برنامه های درسی رسمی در عربستان را فرا می گرفتند. کتاب های آنها تاحدی افراط گرایانه بود که به عنوان کتاب های مدرسه از سوی داعش بکار برده شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.