• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احساس خطر جدی دشمنان نسبت به گسترش انقلاب اسلامی در منطقه/ دشمنان بعد از برجام سراغ تحریم‌های دفاعی و موشکی آمدند
  کد خبر : 2035925

  احساس خطر جدی دشمنان نسبت به گسترش انقلاب اسلامی در منطقه/ دشمنان بعد از برجام سراغ تحریم‌های دفاعی و موشکی آمدند

  احساس خطر جدی دشمنان نسبت به گسترش انقلاب اسلامی در منطقه/ دشمنان بعد از برجام سراغ تحریم‌های دفاعی و موشکی آمدندReviewed by on Aug 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سرلشکر محمدعلی جعفری پیش از ظهر امروز در مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم محسن حججی در مسجد جامع نجف‌آباد…

  احساس خطر جدی دشمنان نسبت به گسترش انقلاب اسلامی در منطقه/ دشمنان بعد از برجام سراغ تحریم‌های دفاعی و موشکی آمدندReviewed by on Aug 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سرلشکر محمدعلی جعفری پیش از ظهر امروز در مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم محسن حججی در مسجد جامع نجف‌آباد استان اصفهان با بیان اینکه نجف‌آباد شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است، اظهار داشت: شهدای این شهرستان مدیون تلاش و انقلابی‌گری مردم این شهرستان و آبا و اجداد آن‌ها هستند که ثمره آن را امروزه در این شهر می‌بینیم. فرهنگ جهاد و شهادت در ایران موج می‌زند و این مهم را مدیون امام راحل هستیم.

  فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: خدا را شاکریم که در عصر و زمانی زندگی می‌کنیم که عطر خون شهیدان و راهنمایی‌های ولایت‌فقیه چه در زمان امام راحل و چه امروز در زمان امام خامنه‌ای سبب به‌اهتزار درآمدن پرچم پرافتخار اسلام در منطقه و بسیاری از کشورهای اسلامی شده است.

  وی با بیان اینکه امروز طرفداری از انقلاب اسلامی و حرکت در این مسیر الهی یک افتخار برای آزادگان جهان است، گفت: انقلاب ما امروز به عنوان محور اصلی عزت و اقتدار ایران اسلامی در جهان شناسانده شده است. خون شهیدان است که درخت انقلاب را تنومند و بارور کرده، محصول این درخت تنومند انقلاب اسلامی محسن حججی‌ها هستند که در واقع این معرفت و شناخت را از مکتب انقلاب و عاشورا به دست آورده‌اند.

  سرلشکر جعفری با بیان اینکه رمز و رازی که دشمنان سال‌هاست به‌دنبال کشف آن بوده و از درک آن عاجز هستند، این است که چگونه یک ملت ۳۸ سال در محاصره اقتصادی دشمنان و فشارهای مختلف نظامی و امنیتی قرار گرفته اما با صلابت و ایستادگی راه خود را ادامه می‌دهد، افزود: این را مدیون جانبازی‌هایی است که سالار شهیدان امام حسین (ع) برای یاری دین خدا ۱۴۰۰ سال پیش انجام دادند و این الگویی شد برای حرکت شیعیان و انقلاب بزرگ اسلامی.

  فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه جهاد و شهادت امروز به یک فرهنگ در ایران تبدیل شده است، گفت: خدا را شاکریم که ما هم در این عرصه خدمتی کوچک به شهدا، جانبازان و همه ایثارگران می‌کنیم. شهید محسن حججی یکی از پاسداران جوان ماست، امروز سپاه افتخار دارد که ده‌ها هزار از چنین جوانانی را در خود سازماندهی کرده است، این جوانان مؤمن و انقلابی به‌ویژه در چند سال اخیر با موج تازه‌ای از رشادت‌ها، راهی جبه‌های دفاع از حق شده‌اند.  

  سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: دشمنان احساس خطر جدی در رابطه با گسترش انقلاب اسلامی در منطقه کرده‌اند و با برنامه‌ریزی گسترده از درون خود اسلام، گروه‌های تند تکفیری و وهابی و آن‌هایی که سال‌ها قبل، استعمارگران زمینه رشد آن‌ها را در جهان اسلام فراهم کرده بودند، ایجاد کرده و با آموزش و حمایت گسترده آن‌ها را علیه انقلاب اسلامی سازماندهی کردند.

  وی اضافه کرد: آنها می‌دانستند که انقلاب اسلامی انقلابی عقیدتی است، علمای اهل‌تسنن نیز آن‌ها را دشمنان قسم خورده اسلام می‌دانند و از آن‌ها به نام تکفیری یاد می‌کنند. هدف این گروه‌ها تصرف عراق و سقوط حاکمیتی بود که بعد از صدام در عراق شکل گرفت و مردم شیعه عراق در آن سهم جدی داشتند، اما با یاری خدا و با حکم مرجعیت آیت‌الله سیستانی و حمایت جمهوری اسلامی این توطئه خنثی شد و امروز در عراق شاهد پیروزی‌های پی در پی جبهه انقلاب اسلامی هستیم.

  فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به پیروزی‌های جبهه اسلام در این منطقه گفت: در آینده‌ای نزدیک شهر و روستایی در عراق باقی نخواهد ماند که در تصرف داعشی‌ها باشد. در سوریه نیز این حرکت گسترش یافت تا جایی که مردم مسلح شدند تا با تابعیت از فرهنگ بسیجی با سازماندهی یگان‌های مردمی و نیروهای مدافع مردمی، در سوریه این ورق برگشت و توطئه بزرگی که برای تصرف سوریه شکل گرفته شده بود خنثی شد و البته نبرد در آن منطقه هنوز ادامه دارد.

  سرلشکر جعفری تصریح کرد: بخش قابل توجهی از حلب به اشتغال تکفیری‌ها درآمد اما با جنگ سختی که انجام شد حلب به عنوان پایتخت اقتصادی سوریه آزاد شده و نبرد در صحرای شرق سوریه در تأمین مرزهای بین عراق و سوریه ادامه دارد که شهید محسن حججی جان عزیز خود را در همین مناطق شرقی سوریه برای تامین امنیت مرز عراق و سوریه از دست داد.

  وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به‌خیال خود به‌دنبال ایجاد سد بزرگی بین مردم عراق و سوریه بودند، گفت: آن‌ها کل داعش را به وجود آوردند، نیروهای داعش و تکفیری سربازان خط مقدم اسرائیلی‌ها هستند،آمادگی‌های امروز در مردم منطقه و کشورهای عراق و سوریه و سایر مجاهدان و مبارزان منطقه غرب‌آسیا ناشی از انسجام درونی بی‌نظیری بین امت اسلامی در منطقه است.

  فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: وضعیت انقلاب اسلامی در منطقه و مقاومت اسلامی بسیار استثنایی و حساس است که با ایثارگری و فداکاری و خون شهیدانی مانند محسن حججی و سایر شهدای مدافع حرم ایجاد شده است، از خدا می‌خواهیم که ما را قدردان خون شهیدان قرار دهد و بتوانیم خدمت‌گذار خوبی برای خانواده شهیدان و این راه بزرگ الهی باشیم.

  وی افزود: آنچه که امروز همه مردم عزیز ما باید بدانند این است که دشمنان ما ایران را کانون این حرکت الهی می‌دانند و در درون جمهوری اسلامی نیروهای مومن و انقلابی که عمدتاً به نام بسیجی و پاسدار و هر نیروی مسلحی که امروز قادر به دست گرفتن سلاح و دفاع از جمهوری اسلامی است را، دشمنان هدف گرفته‌اند.

  سرلشکر جعفری با اشاره به مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی، ادامه داد: نخستین و مهمترین مولفه قدرت و توان دفاعی جمهوری اسلامی خواست و اراده، ایمان و باور مردم ما است که به‌صورت عمومی و منسجم در حمایت از ولایت فقیه و جمهوری اسلامی ایستاده‌اند. خدا را شاکریم که نیروهای مختلف مردمی و افراد موثر فرهنگی در کشور تلاش‌های بسیاری کرده‌اند و در راس آن رهبر معظم انقلاب در خط اول تهاجمات فرهنگی ایستادگی می‌کنند.

  فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه مولفه دوم رهبری و ولایت فقیه است، گفت: در واقع عامل اصلی قدرت در جمهوری اسلامی و حرکت عمومی مردم ما جایگاه والای ولایت فقیه است، دشمنان البته نه به‌صورت مستقیم بلکه به‌صورت غیرمستقیم به‌دنبال تضعیف این جایگاه هستند، اما خدا را شکر می‌کنیم که مردم ما به صورت حکیمانه توطئه دشمنان را متوجه شدند و پیام مردم ایران در سال ۸۸ حمایت از ولایت‌فقیه بود همان جایگاهی که دشمنان آن را مورد هدف قرار داده بودند.

  وی با بیان اینکه مؤلفه سوم قدرت ما توان دفاعی نیروهای مسلح اعم از بسیج، سپاه، ارتش، نیروهای انتظامی و امنیتی است، تصریح کرد: دشمنان به‌دنبال تضعیف این توان برآمده‌اند و بعد از برجام به سراغ تحریم‌های دفاعی و موشکی آمده‌اند.

  سرلشکر جعفری  گفت: صحبتی که اخیراً رهبر معظم انقلاب در مشهد‌مقدس در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم داشتند مبنی بر همین موضوع است، ایشان توصیه کردند که ما وظیفه داریم خانواده شهیدان را عزیز نگه داشته، عزت آن‌ها را حفظ کرده و از آن‌ها درس ایثار، شهادت و فداکاری را یاد بگیریم. دشمنان ما باید بدانند که هر چه فشارها و تحریم‌ها را بر ایران بیشتر کنند وحدت مردم بیشتر می‌شود، همه مردم ما اعم از مسئول و غیرمسئول به سمت وحدت، یکپارچکی و اسنجام بی‌نظیری حرکت می‌کنند و فکر می‌کنم این موضوع از معجزات الهی است، روحیه و فرهنگ مردم ما این وحدت را ایجاد می‌کند.

  فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: آن‌ها باید بدانند که هدف ایران آزادی بشریت و مخالفت با ظلم و استکبار جهانی است، این شعار اصلی انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورا است و درسی از سوی سالار شهیدان است، این افتخار ماست که از مسلمانان مظلوم جهان دفاع می‌کنیم و پای همه سختی‌های آن نیز ایستاده‌ایم. هر کشوری عوامل تعیین کننده‌ای برای عزت خود دارد و باورهای ملت ما با محوریت ظلم‌ستیزی این عامل تعیین‌کننده است، ملت ایران به خوبی می‌دانند که باید برای حفظ عزت و اقتدار از ولایت فقیه و توان دفاعی حمایت کرد.

  وی با بیان اینکه شهدا در هر مقطع زمانی با خون خود نورافکن بزرگی را برای پیمودن راه توسط جامعه ما روشن می‌کنند، گفت: خدا را شاکریم که فرهنگ جهاد و شهادت در کشور ما رایج و روز به روز در حال گسترش و تعمیق است. شهید حججی با تقدیم سر مبارک خود این پیام را به جوانان ما منتقل کرد و همسر مکرمه‌اش زینب‌وار این پیام را به جامعه ما منتقل می‌کند.

  سرلشکر جعفری با بیان اینکه وقتی همسر این شهید می‌فرماید محسن من سر خود را داد تا در جامعه ما روسری‌ها حفظ شود یک پیام بزرگ ناشی از دغدغه مومنان راجع به مسائل فرهنگی است، خاطرنشان کرد: این پیام و پیام دفاع از ولایت، در اکثر وصیت‌نامه‌های شهدا دیده می‌شود، ما باید بدانیم این توصیه‌ها توسط شهدا و خانواده آن‌ها هدفمند است چون تهدیدات فرهنگی و سیاسی بزرگ‌ترین تهدیدات علیه جامعه ما است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.