• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نگاه دولت به اشتغال جدی نیست/ زمینه صادرات محصولات فراهم نمی‌شود
  کد خبر : 2035695

  نگاه دولت به اشتغال جدی نیست/ زمینه صادرات محصولات فراهم نمی‌شود

  نگاه دولت به اشتغال جدی نیست/ زمینه صادرات محصولات فراهم نمی‌شودReviewed by on Aug 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، محدرضا ملکشاهی راد در خصوص اقدامات دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان، اظهار داشت: اعتقاد ندارم که دولت اهتمام ویژه برای رفع مشکلات بیکاری جوانان را در دستور کار…

  نگاه دولت به اشتغال جدی نیست/ زمینه صادرات محصولات فراهم نمی‌شودReviewed by on Aug 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، محدرضا ملکشاهی راد در خصوص اقدامات دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان، اظهار داشت: اعتقاد ندارم که دولت اهتمام ویژه برای رفع مشکلات بیکاری جوانان را در دستور کار خود قرار داده باشد.

  نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کابینه دولت در حوزه اقتصاد باید نگاهی متناسب با اشتغال، تولید و اقتصاد داشته باشد، گفت: اگر دولتی حوزه تولید را دغدغه اصلی خود قرار دهد لوایحی به مجلس می‌دهد که بحث افزایش تولید را داشته باشد، اما در مجلس چنین چیزی را نمی‌بینیم، یعنی لوایحی که دولت ارائه می‌کند چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

  وی با اشاره به اینکه دولت حتی در این زمینه غفلت کرده است، اضافه کرد: دولت قوانینی که می‌توانسته است به اشتغال و تولید کمک کند را اجرا نمی‌کند که می‌توان به عنوان مثال به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد.

  بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران تا درب زندان رفته اند

  ملکشاهی راد با تاکید بر اینکه قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تصویب شد مقرر می‌کند که ۳۰ درصد از افزایش قیمت حامل‌های انرژی به‌سمت بخش تولید ارجاع داده شود، بیان کرد: طبق آنچه که اعلام شده است ۱۳ هزار میلیارد تومان درآمد دولت از افزایش قیمت حامل‌های انرژی بوده است، دولت اعلام کند در کدام بخش از تولید از این منبع حمایت شده و چه میزان از آن صرف تولید و احیاء کارخانه‌ها و کارگاه‌های تعطیل شده است.

  وی با بیان این بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران تا درب زندان رفته و تعداد زیادی نیز به زندان افتاده‌اند، تصریح کرد: مشخص است که نگاه دولت به بحث تولید و اشتغال جدی نیست.

  نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: نگاه ترکیب دولت و رئیس جمهور به بخش تولید و اشتغال اگر جدی است باید اول قانون‌ هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کند.

  ملکشاهی راد با تاکید بر اینکه امروز زمینه‌ای فراهم نمی‌شود تا محصولات تولیدی کشاورزی و صنعتی کشور به بازارهای منطقه صادر شود، بیان کرد: تا این چرخه جریان پیدا نکند شاهد رونق در اقتصاد و تولید نمی‌شویم، به دلایل  مختلف که گفته شد دولت در مبحث اشتغال جدی نیست، حتی در بودجه سال جاری باز هم جدی وارد این مسئله نشد.

  وی با بیان اینکه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی عریض و طویل شده است و ده‌ها سازمان رفاهی را زیر نظر خود دارد، گفت: دولت برای ترمیم این حوزه کابینه پیشنهادی نداشته است تا یک وزارتی به نام اشتغال و یا کار ایجاد کند، در وزارت ورزش و جوانان به کدام بخش از مشکلات جوانان به انداره ورزش پرداخته شده است؟

  چه اقدامی در لرستان صورت گرفته است؟

  نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان برای مسکن، اشتغال، ازدواج، حمایت از نخبگان و حتی آموزش جوانان باید کار کند، اضافه کرد: تمام نگاه این وزارت‌خانه معطوف به بخش ورزش شده است، زمانی که جوانان و نمایندگان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کار می‌دهند مشاهده می‌کنیم به دلیل اینکه نقش حمایتی از صنعت ندارند از مراجعه کنندگان مستاصل‌تر هستند.

  ملکشاهی راد با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت نقش حمایتی از بخش صنعت کشور را دارد که خود آنها نیز گرفتار یک معضلات عریض و طویلی هستند، گفت: اگر این موارد را مثل یک پازل کنار هم بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که دولت عزم جدی برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان ندارد و در طول سال‌های گذشته آمار و ارقامی منتشر شده است که با آنها کاری نداریم.

  وی با بیان اینکه جامعه به‌دلیل مسئله اشتغال ملتهب است، اگر اشتغال ایجاد شود مشکل مسکن جوانان نیز برطرف می‌شود، تصریح کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به‌نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، دولت گزارشی در خصوص فعالیت‌های خود در این زمینه ارائه کند، استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شد اما چه اقدامی در آن صورت گرفته است؟

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید به دنبال آمار و ارقامی که می‌شود آن‌را ساخت و تولید کرد بود، به داخل خود جامعه برویم و جامعه را به‌بینیم که آیا از التهاب موجود آن کاسته شده یا افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: با این استدلال‌های کم و کوتاه می‌گویم دولت در این موارد جدی نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.