• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مظلومیت شیعه؛ دردی به وسعت تاریخ و جغرافیا
  کد خبر : 2035662

  مظلومیت شیعه؛ دردی به وسعت تاریخ و جغرافیا

  مظلومیت شیعه؛ دردی به وسعت تاریخ و جغرافیاReviewed by on Aug 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل فردا؛ امروز جهان اسلام در معرض یک آزمون و امتحان دیگر قرار دارد و هر طرف را که نگاه می‌کنید مسلمانان در رویارویی حملات ناجوانمردانه دشمنان هستند، در این…

  مظلومیت شیعه؛ دردی به وسعت تاریخ و جغرافیاReviewed by on Aug 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسل فردا؛ امروز جهان اسلام در معرض یک آزمون و امتحان دیگر قرار دارد و هر طرف را که نگاه می‌کنید مسلمانان در رویارویی حملات ناجوانمردانه دشمنان هستند، در این میان سکوت مجامع بین المللی با عضویت کشورهایی که دم از حقوق بشر می‌زنند در برابر این همه جنایات نشان از نگرانی آن‌ها در برابر مقاومت و ایستادگی مسلمانان است. بی شک آنچه امروز در نقاط مختلف دنیا در تقابل با شیعیان رخ می دهد وجدانهای بیدار انسانی را به درد می آورد. امروز مظلومیت شیعه از محدوده مرزها و تاریخ فراتر رفته است، از میانمار تا افغانستان، از عربستان و بحرین تا عراق و سوریه و از نیجریه تا کشورهای اروپا و آمریکایی ضجه های زنان و مردان و کودکانی به گوش می رسد که تنها جرمشان مسلمان و شیعه بودن است.

  چه باید کرد؟!

   آنگاه که هزاران هزار از مردم مظلوم یمن هر روز برای مطامع و حفظ موقعیت شاهان سعودی جان می دهند؛

  آنگاه که دلارهای عربی و حمایت های آمریکا هولناک ترین جنایات تروریستی را در افغانستان رقم زد و قلب شیعیان را به درد آورد؛

  آنگاه که مردم عراق و سوریه از مسلمان شیعه و سنی تا ایزدی بخاطر ماجراجویی های آمریکا و حمایت عربستان از گروهای تروریستی وهابی-تکفیری بی خانمان می شوند؛

  آنگاه که شیعیان بی پناه نیجریه و شیخ مظلومشان بخاطر ارادتشان به اهل بیت(ع) به خاک و خون کشیده می شوند؛

  آنگاه که کودکان غزه بجای بازی های کودکانه در خون خود می غلتند؛

  آنگاه که در میانمار مسلمانان با نسل کشی رو به رو می شوند؛

  چرا نهاد های به اصطلاح بین المللی حقوق بشر چشم و گوششان را بر روی این جنایات بسته اند در حالیکه بلندگوهای رسانه ای آنها گوش عالم را به بهانه های واهی کر کرده است ، به راستی که در دنیای زر و زور امروز وجدانها را فروخته اند.

  مگر می شود صدای گریه های کودکانه را نشنید، مگر می شود صدای ناله های مادرانه را نشنید، مگر می شود شرمندگی چشم های اشکبار پدرانه را ندید.

  اما واقعاً کدام نهاد بین المللی؟! سازمان هایی که با بودجه و حمایت مالی عربستان تأمین می شوند یا سازمان مللی که دربرابر سیطره و اوامر استکبار گردن می نهد و رژیم کودک کش سعودی را در اقدامی شرم آور به عضویت شورای حقوق بشر در می آورد و یکی از بزرگترین ننگ ها را در کارنامه ادعاهای حقوق بشری خود ثبت می کند.

  تاریخ اما تکرار شدنی است، چشم های بسته، گوشهای کر و وجدانهای خاموش مظلومیت سیدالشهداء را نیز ندیدند و نشنیدند. شیعه خط سرخ شهادت را خوب می شناسد، امروز هم هستند مردانی که به تأسی از امام مظلومشان لب تشنه برای اسلام و امنیت شیعه سر بدهند. پس باید در برابر جبهه کفر سر داد، اما مقاومت کرد.

  تردیدی نیست که رژیم سعودی غده سرطانی در جهان اسلام است و اتهام بی‌ثبات کردن منطقه بیش از هر کشوری، متوجه سعودی‌ها است که با هدف جنگ افروزی و قدرت طلبی در منطقه از هیچ جنایتی به مسلمانان (حتی شهروندان خود) فروگذار نکرده است که نمونه های آن را در محاصره منطقه العوامیه در ولایت القطیف، در تهاجم به کشور یمن و مقابله نظامی با مردم این کشور  می بینیم که سرشت خود را به نمایش گذاشته‌ است. تهاجم نظامی به یمن و پیامدهای انسانی آن نمونه روشنی از تلاش سعودی‌ها برای تحمیل اراده خود بر مردم کشورهای دیگر است، از طرفی هم حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌های تکفیری داعش نیز نشان می‌دهد عربستان سعودی بیش از هر کشوری در بی‌ثبات‌سازی منطقه غرب آسیا نقش دارد.

  یادداشتی از علیرضا کاظمی فعال دانشجویی دانشگاه اراک

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.