• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پرچم سوریه پس از سال‌ها بر گذرگاه شرشوح و پاسگاه‌های مرزی با اردن به اهتزار درآمد
  کد خبر : 2035616

  پرچم سوریه پس از سال‌ها بر گذرگاه شرشوح و پاسگاه‌های مرزی با اردن به اهتزار درآمد

  پرچم سوریه پس از سال‌ها بر گذرگاه شرشوح و پاسگاه‌های مرزی با اردن به اهتزار درآمدReviewed by on Aug 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی کامل صحرای استان سویداء در جنوب این کشور و استقرار نیروهای گارد مرزی در پاسگاه‌های…

  پرچم سوریه پس از سال‌ها بر گذرگاه شرشوح و پاسگاه‌های مرزی با اردن به اهتزار درآمدReviewed by on Aug 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی کامل صحرای استان سویداء در جنوب این کشور و استقرار نیروهای گارد مرزی در پاسگاه‌های مرزی جنوب این کشور با اردن که سال‌ها در کنترل شورشیان بود، پاکسازی نوار مرزی استان سویدا با اردن را به اتمام رساندند.

  همچنین این نیروها در قلمون غربی حملات هوایی شدیدی را علیه پایگاه‌های تروریست‌ها در ارتفاعات الحشیشات و الشلوبی و گذرگاه فیخا آغاز کردند.

  بازپس‌گیری مرزهای جنوبی سوریه در استان سویدا که هم‌مرز با اردن است،‌ دستاورد نظامی مهمی محسوب می شود زیرا ارتش می‌تواند مسیرهای قاچاق اسلحه و مهمات از سمت صحرا به دو استان درعا و ریف دمشق را مسدود کند.

  عملیات کنترل بر این مناطق در مدتی کمتر از سه ماه در چهار مرحله نظامی انجام شد.

  مرحله اول این عملیات نظامی اواسط ماه مه سال جاری میلادی با همکاری نیروهای همپیمان با ارتش سوریه با هدف کنترل بر صحرای السویداء که در دست نیروهای شورشی وابسته به ارتش آزاد قرار داشت، از منطقه رشیده به سمت منطقه الآبار در شرق آغاز شد و نیروها تا سد الزلف پیش رفته و مساحتی حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع را ظرف چهار روز پس گرفتند.

  در دهم ژوئیه گذشته ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن موفق شدند همزمان با حملات هوایی، توپخانه‌ای و راکتی در عملیاتی سریع و غافلگیرکننده کنترل برخی از مناطق شرقی صحرای سویداء را از سه محور به دست گرفته و مساحتی حدود ۶۰۰ کیلومتر مربع را پس بگیرند، در این عملیات تروریست‌ها مجبور به فرار دسته‌جمعی شدند و با اجرای کامل اهداف عملیات مرحله دوم نیز پایان یافت.

  چند روز بعد اتاق عملیات ارتش سوریه طی یک عملیات رصد و شناسایی اعلام کرد، تروریست‌ها از پایگاه‌های خود فرار کرده و مساحت وسیعی را به سمت شرق سویداء ترک کردند، در پی آن نیروهای ارتش سوریه آتش توپخانه و موشک‌های خود را به سوی پایگاه‌های آنها روانه کرده و کنترل کامل مناطق گسترده‌ای از شمال غرب سد الزلف تا تپه الجارین در شرق را به دست گرفتند، در مرحله سوم این عملیات مساحتی حدود ۱۱۰۰ کیلومتر مربع پس گرفته شد.

  مرحله چهارم نیز با کنترل ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمانش بر تمامی پاسگاه‌های مرزی و ایست‌ها در مرز با اردن که مساحت آنها به حدود ۱۳۰۰ کیلومتر مربع می‌رسد و وارد آوردن خسارات گسترده به صفوف، استحکامات و تجهیزات و مهمات تروریست‌ها به پایان رسید.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.