• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تأکید طیف‌های سیاسی مصر بر لزوم برقراری روابط مجدد با دمشق
  کد خبر : 2035151

  تأکید طیف‌های سیاسی مصر بر لزوم برقراری روابط مجدد با دمشق

  تأکید طیف‌های سیاسی مصر بر لزوم برقراری روابط مجدد با دمشقReviewed by on Aug 9Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شماری از طیفهای سیاسی مصر در خصوص پیروزیهای ارتش سوریه بیانیه‌ای صادر کردند. این طیفها تأکید کردند، در زمانی که ارتش سوریه در برابر گروههای تروریستی به پیروزیهایی دست…

  تأکید طیف‌های سیاسی مصر بر لزوم برقراری روابط مجدد با دمشقReviewed by on Aug 9Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شماری از طیفهای سیاسی مصر در خصوص پیروزیهای ارتش سوریه بیانیه‌ای صادر کردند.

  این طیفها تأکید کردند، در زمانی که ارتش سوریه در برابر گروههای تروریستی به پیروزیهایی دست می یابد،  «میبینیم که آمریکا به تلاش خود برای تحمیل طرح تجزیه طلبانه برای وطن عربی ما ادامه میدهد تا رژیم صهیونیستی برترین قدرت منطقه باشد».

  در این بیانیه آمده است: «ملت عربی مصر زمانی که این اقدامات مشکوک را محکوم میکند، در واقع بر این مسئله تأکید دارد که ملت عربی سوریه و ارتش آن میتوانند در برابر این تلاشها بایستند و تروریسم و طرحهای تجزیه طلبانه را با مشارکت همه طیفهای ملی و دموکرات شکست دهند».

  امضا کنندگان این بیانیه بر لزوم بازگشت سفیر مصر به سوریه و سفیر دمشق به قاهره، فعال شدن نقش مصر در خصوص دستیابی به بحران سوریه و بازگرداندن کرسی آن در اتحادیه عرب تأکید کردند.

  «وحید الاقصری» رئیس حزب «مصر العربی الاشتراکی» تصریح کرد که نمی‌توان به به روند عدم تکمیل روابط دیپلماتیک میان قاهره و دمشق ادامه داد و «تداوم وضعیت روابط دیپلماتیک کنونی که به سطح سفیر نمیرسد، با حجم روابط تاریخی میان دو کشور همخوانی ندارد».

  خبرگزاری سانا به نقل الاقصری گزارش داد که باید در جنگ علیه گروههای تروریستی میان مصر و سوریه هماهنگی کامل برقرار شود و در واقع این دو کشور جنگ مشترکی علیه دشمن واحدی دارند.

  احزاب زیر بیانیه مذکور را امضا کردند:

   «تیار الکرامه، العربی الدیمقراطی الناصری، التحالف الاشتراکی، اللجنه المصریه لمقاومه التطبیع، المبادره الشعبیه العربیه، اللجنه الشعبیه العربیه للدفاع عن فلسطین، حزب الوفاق القومی، حزب مصر العربی الاشتراکی و اللجنه المصریه لتوحید الأمه العربیه».

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.