• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران(+عکس)
  کد خبر : 2035108

  آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران(+عکس)

  آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران(+عکس)Reviewed by on Aug 9Rating: دولت ترکیه عملیات احداث و نصب دیوار مرزی ۱۴۴ کیلومتری در مرز مشترک با ایران را آغاز کرده است. به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران به نقل از رسانه های ترکیه دیروز مقامات امنیتی و نظامی استان “آقری” ترکیه با حضور…

  آغاز دیوارکشی در مرز ترکیه و ایران(+عکس)Reviewed by on Aug 9Rating:

  دولت ترکیه عملیات احداث و نصب دیوار مرزی ۱۴۴ کیلومتری در مرز مشترک با ایران را آغاز کرده است.

  به گزارش ایران ویج به نقل از عصر ایران به نقل از رسانه های ترکیه دیروز مقامات امنیتی و نظامی استان “آقری” ترکیه با حضور در مرز از آغاز نصب بلوک های سیمانی در مرز ترکیه و ایران خبر دادند.

  این دومین دیوار مرزی ترکیه با یک کشور همسایه اش است. از آغاز جنگ داخلی در سوریه، دولت ترکیه تا کنون صدها کیلومتر از مرز مشترک خود با سوریه را دیوار کشیده است.

  دولت آنکارا می گوید دلیل اصلی کشیدن دیوار در مرز مشترک با ایران، جلوگیری از نفوذ و رفت آمد شبه نظامیان مسلح کرد (وابسته به پ.ک.ک) به داخل خاک ترکیه است.

  دیوار در حال نصب همانند مرز با سوریه، بلوک های سیمانی با ۲ متر عرض و ۳ متر ارتفاع است و قرار است در یک خط مرزی به طول ۱۴۴ کیلومتر نصب شود. هر کدام از این بلوک ها ۷ تن وزن دارند که توسط کامیونت ها و تریلی های سنگین برای نصب جابجا می شوند.

  دولت ترکیه از سال ۲۰۱۳ طرح مشابهی نیز در منطقه مرزی خود با سوریه به مورد اجرا گذاشته که در ۴ سال گذشته نصب بلوک های سیمانی در ۷۰۰ کیلومتر از ۹۱۱ کیلومتر مرز مشترک خود با سوریه را به اتمام رسانده است.

  دیروز به صورت رسمی عملیات آغاز نصب بلوک های سیمانی در مرز با ایران آغاز شد و انتظار می رود نصب کامل این بلوک ها ماه ها به طول انجامد.

  دولت ترکیه در ماه آوریل سال جاری اعلام کرده بود در منطقه مرزی خود با ایران دیوار نصب خواهد کرد.

  ایران تنها همسایه ترکیه است که بر اساس توافق لغو روادید دو جانبه، شهروندان و اتباع دو کشور می توانند بدون نیاز به گرفتن روادید به کشورهای هم سفر کنند.

  آغاز عملیات نصب بلوک های سیمانی در مرز ترکیه با ایران آغاز عملیات نصب بلوک های سیمانی در مرز ترکیه با ایران

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.