• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ممانعت از حضور زائران غیر قانونی در راهپیمایی اربعین ۹۶ / احتمال کاهش حضور زائران در مرز مهران
  کد خبر : 2035042

  ممانعت از حضور زائران غیر قانونی در راهپیمایی اربعین ۹۶ / احتمال کاهش حضور زائران در مرز مهران

  ممانعت از حضور زائران غیر قانونی در راهپیمایی اربعین ۹۶ / احتمال کاهش حضور زائران در مرز مهرانReviewed by on Aug 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حسین ذوالفقاری عصر امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی اظهار کرد: ستاد مرکزی اربعین حسینی از زمان اربعین سال گذشته…

  ممانعت از حضور زائران غیر قانونی در راهپیمایی اربعین ۹۶ / احتمال کاهش حضور زائران در مرز مهرانReviewed by on Aug 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حسین ذوالفقاری عصر امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی اظهار کرد: ستاد مرکزی اربعین حسینی از زمان اربعین سال گذشته تاکنون فعال بوده و هرگز جلسات آن ترک نشده است.

  وی یکی از موضوع جلسات را برنامه‌ریزی‌ها برای افزایش خدمات و هماهنگی‌های لازم در موضوع اربعین دانست و افزود:‌ قرار است موضوعاتی همچون تکمیل زیرساخت‌ها، افزایش تعداد مرزها، کاهش حضور زائران در مرز مهران، نحوه صدور روادید، بازگشایی مرز خسروی و … در دیدار هفته آینده وزیران کشور عراق و ایران نهایی شود.

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر اینکه تمامی زائران باید از مسیر قانونی اقدام به سفر اربعین حسینی کنند، تصریح کرد: قطعاً از حضور زائران غیر قانونی در مرزها و حضور آنها در راهپیمایی اربعین حسینی ممانعت به‌عمل خواهد آمد.

  ذوالفقاری کشور عراق را میزبان مراسم عظیم اربعین حسینی دانست و گفت: خدمات‌رسانی به زائران در عراق باید بر این نکته متمرکز باشد که عراقی‌ها میزبان مراسم اربعین حسینی هستند و ما تلاش می‌کنیم که نذورات مردم ایران را به عراق منتقل کنیم.

  وی افزود: ضمناً تصور پذیرایی و تغذیه تمام زائران ایرانی در عراق از سوی ما امری اشتباه است زیرا ما تلاش داریم تا اسکان زائران را در موکب‌های ایرانی و عراقی به صورت مشترک انجام دهیم و در حقیقت اقدامات خود را با آنها ادغام کنیم.

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: آموزش و توجیه زائران باید گسترده‌تر از سال‌های قبل انجام گیرد تا آنها بتوانند مقررات ایران در مرزها و در داخل کشور عراق را به‌طور دقیقی رعایت کنند.

  ذوالفقاری اظهار کرد: اگر قرار است در عراق به زائران اربعین خدمات‌دهی صورت گیرد باید فقط در چارچوب سفارت ایران در عراق و همچنین تعامل با عراقی‌ها باشد.

  وی تاکید کرد: مسئولیت سنگین و افتخار بزرگ در اربعین حسینی متوجه دولت و مردم عراق است و ما از این حق آنها صیانت می‌کنیم و می‌کوشیم تا باری را از دوش آنها برداریم.

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره لزوم آموزش به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: تنها برنامه‌ای که می‌تواند مشکلات عدم آموزش زائران اربعین را حل کند، اعزام کاروانی آنها است.

  ذوالفقاری توضیح داد: چون مسئله اربعین و حضور در این راهپیمایی بزرگ به صورتی نیست که بتوانیم آن را به صورت کاروانی سازماندهی کنیم، برای ما کمی مشکل ایجاد کرده اما سازمان حج و زیارت قول داده این موضوع را در قالب اعزام کاروانی و برنامه‌ریزی جهت آموزش زائران رفع کند.

  وی تصریح کرد: اعزام‌های کاروانی منوط به نشستن در داخل اتوبوس از ایران و پیاده شدن در مرزها نیست بلکه آنها می‌توانند با وسایل نقلیه شخصی به مرزها رهسپار شده  و سپس در عراق سازماندهی و به زیارت عتبات عزیمت کنند.

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی خاطرنشان کرد: سال گذشته حضور دو میلیون و ۴۰۰ هزار زائر کشورمان در مراسم اربعین به صورت رسمی ثبت شده که قطعاً سال جاری با افزایش این تعداد مواجه خواهیم شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.