• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مطالبه‌سازی کاذب برخی رسانه‌ها برای موج‌سواری سیاسی
  کد خبر : 2035028

  مطالبه‌سازی کاذب برخی رسانه‌ها برای موج‌سواری سیاسی

  مطالبه‌سازی کاذب برخی رسانه‌ها برای موج‌سواری سیاسیReviewed by on Aug 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در این شرایط جنگ نرم باید از هویت و ماهیت انقلاب صیانت کرده و رهنمودها، دیدگاه‌‌ها، مواضع، تدابیر، فرامین رهبر معظم انقلاب را تبیین و تشریح کنند و مطالبات رهبری را در…

  مطالبه‌سازی کاذب برخی رسانه‌ها برای موج‌سواری سیاسیReviewed by on Aug 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در این شرایط جنگ نرم باید از هویت و ماهیت انقلاب صیانت کرده و رهنمودها، دیدگاه‌‌ها، مواضع، تدابیر، فرامین رهبر معظم انقلاب را تبیین و تشریح کنند و مطالبات رهبری را در حوزه های مختلف پیگیر باشند.

  رسانه انقلاب باید با بصیرت و روشنگری پرچمدار مبارزه با فقر، فساد، تبعیض و بی عدالتی باشد و نقشه های دشمنان را برای مردم افشا کند و توطئه های مستکبرین را خنثی کند.

  زیرپاگذاشتن شاخص‌های رسانه تراز انقلاب توسط برخی رسانه‌های حرفه‌ای

  احمد قدیری، فعال حوزه رسانه در گفتگو با خبرنگار سفیرآشتیان پیرامون شاخص های رسانه های تراز انقلاب گفت: صداقت، صراحت، شجاعت و امانت‌داری از ملاک‌های رسانه‌های تراز انقلاب است.

  وی امانت داری را یکی از مهمترین ویژگی های رسانه تراز انقلاب عنوان کرد و گفت: امروزه حتی برخی رسانه های حرفه ایی نیز هم ممکن است امانت‌داری را نادیده بگیرند و از مرزهای تقوا فراتر رفته و اسرار خصوصی افراد را فاش کنند که این مسئله با هر نیتی و منطقی پسندیده نیست.

  لزوم رویکرد تهاجمی رسانه تراز انقلاب به ضد ارزش ها

  قدیری با بیان اینکه رسانه ها فقط تدافعی عمل نکنند بلکه تهاجمی باشند، اظهار کرد: رسانه ها نباید فقط به دفاع از ارزش ها بسنده کنند بلکه باید به ضد ارزش‌ها حمله کنند.

  پژوهشگر حوزه سیاسی تصریح کرد: در رسانه‌ها مشاهده می‌شود که مرزهای حقیقت‌گویی و واقع‌نگری با مرزهای پاسخ‌دهی و رجزخوانی گاهی جابه جا می‌شود که در مسئله تحریم‌ها این مسئله نمود بارز داشت.

  مؤلف کتاب «تکنیک های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر» گفت: اخبار و تحلیل ها، بستر قضاوت ها را در حوزه سیاسی برای افراد رقم می زند، خبرنگاران با اخبار و اطلاعات در رسانه ها، تفکرات و تصمیمات یک جامعه را رقم می زنند، اگر این اطلاعات صحیح باشد، جامعه در مسیر درست حرکت می کند.

  موج سواری‌ جریان‌های رسانه‌ای دست نمایندگان مخالف برجام را بست

  وی افزود: در بحث برجام اگر رسانه هایی مزایا و دست آوردهای خیالی برجام را در رسانه ها پمپاژ نمی کردند، فضا برای کنشگری متعهدانه از سوی نمایندگان مخالف برجام فراهم می شد.

  قدیری گفت: وقتی رسانه ها در جامعه مطالبه ای را ایجاد می کنند و به ظنی دامن می زنند، این مطالبه عمومی از سوی رسانه، دست مسئولان را می‌بندد و آن ها را در مقابل مطالبه عمومی قرار می دهد.

  نگاه رسانه متعهد به نیازهای مردم و مسئولان باشد

  فعال حوزه رسانه با بیان اینکه رسانه ها در برخی از موارد باید خود را سپر بلا کنند، گفت: رسانه ها نباید به دنبال این باشند که مردم و یا مسئولان چه دوست دارند بشنوند، بلکه باید نگاهشان به این باشد که مردم و مسئولان چه نیاز دارند بشنوند، گرچه این نیاز به مثال دارویی تلخ برای آنان باشد و به مذاق شان خوش نیاید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.