• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » درج مبدأ اصفهان در کالاهای صادراتی
  کد خبر : 2034976

  درج مبدأ اصفهان در کالاهای صادراتی

  درج مبدأ اصفهان در کالاهای صادراتیReviewed by on Aug 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری برنا از اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در کارگروه توسعه صادرات استان اصفهان که با حضور سید کمال سید علی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار گردید، اظهارداشت: براساس آمار، میزان صادرات کشور…

  درج مبدأ اصفهان در کالاهای صادراتیReviewed by on Aug 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری برنا از اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در کارگروه توسعه صادرات استان اصفهان که با حضور سید کمال سید علی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران برگزار گردید، اظهارداشت: براساس آمار، میزان صادرات کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش از نظر ارزشی داشته و میزان صادرات استان اصفهان در ۴ ماهه ی نخست سال ۹۶، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد از نظر وزنی و ۳.۱ درصد افزایش ارزشی داشته است.

  استاندار اصفهان با انتقاد شدید از عدم درج مبدأ اصفهان در کالاهای صادراتی توسط صادرکنندگان ، اظهارداشت: باید اتاق بازرگانی ، اتاق تعاون و اتاق اصناف نسبت به اطلاع رسانی شفاف به صادرکنندگان استان نسبت به عواقب عدم درج مبدا اصفهان در صادرات محصولات اقدام نماید .

  رسول زرگرپور افزود: عدم درج مبدأ اصفهان باعث می شود که رتبه ی اصفهان در صادرات محصولات کاهش و امتیازات فراوانی از استان سلب شود.

  وی ازصادرکنندگان بزرگ و اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون خواست که این موضوع را با جدیت پیگیری نمایند.

  زرگرپور با اشاره به گزارش ایران ویج به نقل از عملکرد کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران در استان اصفهان، گفت: براساس این گزارش عراق، امارات، افغانستان، پاکستان، تایلند، چین، عمان، هند، ترکمنستان، ترکیه و اردن به ترتیب اهم کشورهایی هستند که از اصفهان به آن ها صادرات صورت گرفته است و ۷۴ درصد ارزش صادراتی استان به ۵ کشور اول اختصاص یافته است و در مجموع ۵۳۱ قلم کالا از استان به ۸۴ کشور دنیا صادر شده است.

  استاندار اصفهان اظهارداشت: با توجه به صنعتی بودن و ظرفیت بالای اصفهان در بخش های مختلف، صادرات یکی از ارکان مهم استان بشمار می رود و لذا صندوق ضمانت با خدماتی که ارائه می کند می تواند یار و همکار خوبی برای استان باشد و می توانیم از ظرفیت این صندوق چند برابر شرایط فعلی استفاده کنیم.

  رسول زرگرپور با بیان اینکه در ارتباط با مشکلات حمل و نقل صادرکنندگان مکاتبات لازم با مرکز صورت می گیرد، یادآور شد: درخصوص کارگوترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، مجوز بهره برداری گرفته شده است و در اسرع وقت راه اندازی خواهد شد.

  سید کمال سید علی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران نیز در این جلسه اظهارداشت: علیرغم اینکه کارگزاری صندوق ضمانت صادرات ایران در استان فعال بوده ولی نتایج، مطلوب نبوده است.

  وی منابع مالی و برداشتن ریسک صادرات برای رقابتی کردن بازار را دو بال بزرگ صادرات برشمرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

  رییس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه در سال ۵۳ تا ۵۹ تنها ۳ درصد صادرات غیر نفتی صورت گرفته بود؛ گفت: در سال ۹۴ و ۹۵ تزار صادرات کشور مثبت شده و میزان واردات و صادرات برابر شده است.

  وی سهم صادرات ایران به عراق را با توجه به همجواری و ارتباط سیاسی گسترده بسیار کم خواند و تاکید کرد: این میزان صادرات باید افزایش یابد.

  سید کمال سید علی با بیان اینکه در حال حاضر کل دنیا و منطقه ی خاورمیانه برای صادرات پرریسک هستند و حتی کشورهای نفتی هم با مشکل مواجه شده اند، افزود: کارمزد بیمه نامه ها در عراق تقلیل داده شده و سعی می کنیم که مشورت خوبی را به صادرکنندگان بدهیم و ریسک صاردات راکم کنیم.

  وی با اشاره به اینکه بیمه نامه و ضمانت نامه دو محصول عمده صندوق ضمانت صادرات هستند، افزود: اعتبارسنجی خریداران داخلی و خارجی، و همچنین ضمانتنامه های اعتباری(تولیدی، ارزی و ریالی) و صدور بیمه نامه های کوتاه و میان مدت و بلند مدت از جمله خدمات صندوق ضمانت صادرات است.

  رییس هیات مدیره و مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران به ارائه ی بیمه نامه سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود: اگر صادرکنندگان بخواهند که در کشوری تولید و یا سرمایه گذاری داشته باشند، قسمتی از این سرمایه توسط صندوق ضمانت صادرات ، بیمه خواهد شد.

  سید کمال سید علی افزود: صندوق ضمانت صادرات در ارتباط با خروج از رکود، تحریک تقاضا می کند تا منجر به افزایش صادرات شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.