• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان دوست و دشمن را مبهوت کردند/ دلیل انتخاب ادلب توسط تروریست‌ها
  کد خبر : 2034952

  ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان دوست و دشمن را مبهوت کردند/ دلیل انتخاب ادلب توسط تروریست‌ها

  ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان دوست و دشمن را مبهوت کردند/ دلیل انتخاب ادلب توسط تروریست‌هاReviewed by on Aug 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم، سرلشگر محمد عباس خاطرنشان کرد چنین نبردهایی(با رژیم صهیونیستی در صفد یا جولان) به تاخیر نخواهد افتاد. «محمد عباس» که با خبرنگار تسنیم…

  ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان دوست و دشمن را مبهوت کردند/ دلیل انتخاب ادلب توسط تروریست‌هاReviewed by on Aug 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم، سرلشگر محمد عباس خاطرنشان کرد چنین نبردهایی(با رژیم صهیونیستی در صفد یا جولان) به تاخیر نخواهد افتاد.

  «محمد عباس» که با خبرنگار تسنیم در دمشق گفت‌وگو می‌کرد، درباره دستاورد بزرگی که حزب‌الله با همکاری ارتش سوریه در پاکسازی ارتفاعات عرسال از جبهه تروریستی النصره کسب کرد، اظهار داشت: دستاورد مستمر و پیاپی ائتلاف مقاومت و انسجام و اتحاد آن با ارتش سوریه و اتحاد با آنچه نیروهای همپیمان و پشتیبان خوانده می‌شود، امروز یک قدرت و نیروی رزمی بزرگی برای پیمان مقاومت به وجود آورده است که نه دشمن بلکه حتی دوستان را هم مات و مبهوت کرده است.

  وی خاطرنشان کرد: اسرائیل امروز حساب زیادی برای قدرت مردانی باز کرده که قادرند در شرایط سخت و کوه‌های مرتفع و دره‌‌های پرپیچ و خم بجنگند و نیز از فناوری‌ها و سلاح‌های موثر و با دقت بالا استفاده کنند و نیز می‌توانند گروه‌هایی را شکست دهند که دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی، آنها را مسلح می‌کنند. در حالی که گروه‌های تروریستی گمان می‌کردند که استحکاماتی که در منطقه عرسال و فلیطه ایجاد کرده بودند، از آنها محافظت می‌کند و چه بسا گمان می‌کردند این استحکامات مانع رسیدن نیروهای ارتش سوریه و مقاومت خواهد شد.

  ارتش و مقاومت از دو سمت شرق به غرب و از غرب به سمت غرب و همچنین از محورهای متعددی حمله کردند که این حملات، تروریست‌های جبهه النصره را آشفته و سردرگم کرد و سبب فروپاشی توانمندی‌های دفاعی آنها شد و اجازه دفاع مستحکم به آنها ندارد،‌استحکامات آنها در مقابل اولین ضربات دقیق مقاومت و ارتش سوریه در هم شکست.

  این کارشناس مسائل نظامی درباره دلیل انتخاب ادلب از سوی گروه‌های تروریستی شکست‌خورده در نبرد عرسال و تفاوت آن با مناطق دیگر گفت : معتقدم که ادلب را به خاطر این انتخاب کرده‌اند که گمان می‌کنند به خاطر اینکه یک منطقه مرزی است، بعدا برای آنها امکان رفتن به ترکیه و سپس به اروپا را فراهم می‌کند به طوری که این گروه‌ها را بار دیگر به کار می‌گیرند تا به انجام اقدامات تروریستی علیه دولت سوریه و لبنان دست بزنند.

  سرلشگر بازنشسته ارتش سوریه اظهار داشت: برخی تلاش می‌کنند از جبهه النصره در ادلب بهره‌برداری کنند تا بعدا چه از سوی ترکیه یا قطر یا گروه‌های دیگر، این گروه نابود شود،‌ هنگامی که مشخص شود این گروه‌ها امروز خطر تروریستی جهانی شده‌اند،‌ آنگاه باید از آنها خلاص شوند با القای این مسئله به جهان که چنین کشورهایی که در اصل حامی تروریسم هستند با تروریسم می‌جنگند.

  وی گفت: معتقدم که نمایش از بین بردن داعش و جبهه النصره به سبک آمریکایی و نمایش آمریکایی خیلی به تاخیر نخواهد افتاد تا این کشور با این نمایش بگوید ما تروریسم را نابود می‌کنیم.

  سرلشگر عباس افزود: امکان انتقال داعش و جبهه النصره به مکان دیگری وجود دارد، ولی آمریکا، ترکیه و دیگر همپیمانان منطقه‌ای آنها می‌خواهند از تروریسم تا آخرین لحظه بهره‌برداری کنند.

  وی در واکنش به عملیات  ارتش سوریه در السخنه که به آزادسازی آن از اشغال تروریست‌های تکفیری منجر شد، اظهار داشت: منطقه السخنه پایگاه پیشروی داعش بود که از طریق آن در برابر پیشروی ارتش سوریه و رسیدن آن به دیرالزور مانع‌تراشی می‌کرد. به گفته وی، فروپاشی روحی تروریست‌های تکفیری و در مقابل روحیه بالای نیروهای سوری و همپیمانان عامل مهمی در نبرد آزادسازی السخنه بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.