• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نشست «ریاض۲» هیأت مذاکره کنندگان سوری ۱۵ آگوست برگزار می شود
  کد خبر : 2034862

  نشست «ریاض۲» هیأت مذاکره کنندگان سوری ۱۵ آگوست برگزار می شود

  نشست «ریاض۲» هیأت مذاکره کنندگان سوری ۱۵ آگوست برگزار می شودReviewed by on Aug 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «الیوم السابع»، «نصر الحریری» رئیس نمایندگان هیأت عالی مذاکره کنندگان معارض سوری در گفتگوهای ژنو اعلام کرد که نشست هیأت عالی مذاکره کنندگان موسوم به ریاض ۲…

  نشست «ریاض۲» هیأت مذاکره کنندگان سوری ۱۵ آگوست برگزار می شودReviewed by on Aug 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «الیوم السابع»، «نصر الحریری» رئیس نمایندگان هیأت عالی مذاکره کنندگان معارض سوری در گفتگوهای ژنو اعلام کرد که نشست هیأت عالی مذاکره کنندگان موسوم به ریاض ۲ در ۱۵ آگوست جاری در پایتخت عربستان برگزار می شود.

  با توجه به گروه بندی هایی که در بدنه معارضان وجود دارد و هر کدام بر اساس گرایش سیاسی و مواضعی که دارند با یک گروه شناخته می شوند، به گفته الحریری گروه مسکو به ریاست «قدری الجمیل» و گروه مصر به ریاست «فراس الخالدی» در این نشست حضور خواهند  داشت.

  بر اساس این خبر هدف از برگزاری این نشست ایجاد دیدگاهی مشترک بر اساس اصول آنچه انقلاب سوریه خوانده می شود است.الحریری تأکید کرد که نشست هیأت عالی مذاکره کنندگان سوری گسترده خواهد بود و از تصمیم های اتخاذ شده برای آتش بس در سوریه استقبال کرد اما گفت که این توافق ها باید در چارچوب یک توافق سیاسی ایجاد شود.

  با وجود اینکه الحریری از حضور گروه مسکو و قاهره در نشست ریاض۲ خبر داده است، فراس الخالدی رئیس جدید گروه قاهره در گفتگو با روزنامه «العرب»، گفت که با برگزاری این نشست مخالف است و دلیل این مخالفت هم برگزاری نشست در ریاض نیست بلکه دستور کار این نشست است که خارج از چارچوب سازمان ملل است.

  الخالدی تأکید کرد که از آنها دعوت شده در دیداری مشورتی و تکمیلی برای مذاکرات ژنو حضور پیدا کنند که این با درخواستی که پیشتر معارضان سوری در قالب سه گروه به سازمان ملل در خصوص برگزاری نشستی در ژنو به منظور ایجاد اتحاد در مواضع معارضان داده شده بود در تناقض است و افزود: از لحاظ پروتکول هم درست نیست که نشست کارشناسی ژنو به خاطر که قرار است در ریاض برگزار شود لغو شود.

  اما قدری جمیل رئیس گروه مسکو با محل برگزاری نشست معارضان مخالفت خود را اعلام کرد و گفته که برگزاری چنین نشستی نکته مثبتی است اما محل برگزاری آن یعنی ریاض که مقر گروه ریاض و هیأت عالی مذاکره کنندگان سوری است از لحاظ سیاسی مناسب نیست و بهتر بود این نشست در ژنو برگزار شود. وی همچنین تأکید کرد که یکی از موانع اصلی در برابر تشکیل هیأت و گروه متحد در معارضان توافق بر مرحله انتقالی قدرت در سوریه است.

  به گفته جمیل این توافق هم باید بدون هیچ پیش شرطی در خصوص رفتن بشار اسد رئیس جمهور سوریه از قدرت یا باقی ماندن او همراه باشد بلکه سرنوشت او بعد از یک دور مذاکرات مستقیم در دمشق باید مشخص شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.