• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » توافق جنوب و بازگشت ارتش سوریه به مواضع خود قبل از سال ۲۰۱۱
  کد خبر : 2034723

  توافق جنوب و بازگشت ارتش سوریه به مواضع خود قبل از سال ۲۰۱۱

  توافق جنوب و بازگشت ارتش سوریه به مواضع خود قبل از سال ۲۰۱۱Reviewed by on Aug 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از گذشت یک ماه از اعلام آتش بس در جنوب سوریه، دولت سوریه در پی آشتی ملی در این منطقه است. «خالد الهنوس» اخیرا در…

  توافق جنوب و بازگشت ارتش سوریه به مواضع خود قبل از سال ۲۰۱۱Reviewed by on Aug 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از گذشت یک ماه از اعلام آتش بس در جنوب سوریه، دولت سوریه در پی آشتی ملی در این منطقه است. «خالد الهنوس» اخیرا در درعا با شهردارها نشستی برگزار کرده و بر لزوم بازگرداندن ساکنان آواره این منطقه تأکید کرده است.

  وبگاه خبری معارض «المدن» گزارش داد که دولت سوریه در تلاش است ساکنان روستاها و شهرکهای «مثلث مرگ» را بازگرداند؛ به ویژه ساکنان « دیرالعدس و کفرناسج در ریف درعا و دیرماکر و الدناجی در ریف دمشق». البته قرار است که تروریستها ۵ کیلومتر از غرب دیرالعدس دور شوند و ساکنان از طریق مناطق تحت کنترل ارتش سوریه به منازل خود بازگردند.

  دولت سوریه برای ساکنان دیرماکر که در مناطق خارج از سیطره خود در ریف درعا و قنیطره حضور دارند، خواسته است که از طریق ایست و بازرسی شهرک کفرشمس خارج شده و در شهرک «سعسع» جمع شوند تا به آنان اجازه داده شود که وارد شهرک خود شوند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از المدن، این توافق در خصوص روستاها و شهرکهای ریف درعا نهایی نیست و احتمال دارد که الشیخ مسکین و خربه غزاله در ریف میانی درعا جزء توافق بازگشت ساکنان باشند. یک هیئت نظامی-امنیتی سوریه به درعا خواهد رفت تا طی هفته آتی با آنان دیدار کرده و جزئیات توافق را توضیح دهد.

  پلیس نظامی روسیه نیز چند روز پیش در غرب شهرک دیرالعدس مناطقی ایجاد کرده که شاید مراکز نظارت و ایست و بازرسی باشد و وظیفه دارند که مناطق تحت کنترل دمشق را از مناطق اشغالی تروریستها جدا کنند. ساکنان این مناطق میگویند که بازگشت به منازلشان به معنای پایان جنگ سوریه است.

  گروههای تروریستی حاضر در منطقه مثلث مرگ نیز به نام اتاق عملیات «واعتصموا بحبل الله» بیانیه ای صادر و اعلام کردند که مصالحه را نمی‌پذیرند و از ساکنان خواستند که چنین کاری را انجام ندهند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از این وبگاه، بازگشت ساکنان به مناطق جنوبی سوریه در ضمن توافق «امان» است که بر اساس آن باید نیروهای غیر سوری از جنوب خارج شوند و نیروهای سوریه به پادگانهای نظامی خود بازگردند که قبل از مارس ۲۰۱۱ در آن حضور داشتند.

  برخی از منابع اعلام کردند که انچه پس از یک ماه مذاکره بر سر آن توافق شد« تمامیت ارضی سوریه، آتش بس کامل در جنوب، توقف اقدامات جنگی، توقف حمایت از معارضان و ارتش سوریه و مبارزه با تروریسم است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.