• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچکس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد
  کد خبر : 2034464

  حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچکس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد

  حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچکس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهدReviewed by on Aug 6Rating: «یوسف الکلابی» سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به موضوع پیروزی نیروهای امنیتی عراق در موصل و آینده حشد الشعبی اشاره کرد و در این خصوص…

  حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند/هیچکس نمی‌تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهدReviewed by on Aug 6Rating:

  «یوسف الکلابی» سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به موضوع پیروزی نیروهای امنیتی عراق در موصل و آینده حشد الشعبی اشاره کرد و در این خصوص گفت: پیروزی ما در موصل در حقیقت پیروزی تمام آزادگان جهان و کشورهایی است که در راه مبارزه با تروریسم در کنار ما ایستادند، همچنین به طور حتم این پیروزی را مدیون شهدایمان هستیم و شهدا و خانواده هایشان مایه افتخار ما هستند. با این پیروزی رویاهای دشمنان که خودشان داعش را به وجود آورده اند نیز نقش بر آب شد، آنان خواهان بحرانی شدن اوضاع منطقه هستند و قصد دارند با تجزیه عراق کل منطقه را دچار فروپاشی کنند.

  وی ادامه داد: پیروزی در موصل تمام تلاش ها و دسیسه های دشمن برای تجزیه منطقه را ناکام گذاشت و ثابت کرد که در خاورمیانه مردانی هستند که با ایمان و شجاعت تا پای جان ایستادگی خواهند کرد و به لطف خداوند و یاری خیرخواهان ملت عراق به این پیروزی بزرگ دست یافت.

  او در خصوص وضعیت نیروهای داوطلب مردمی پس از برچیده شدن داعش از عراق گفت: حشد الشعبی یک سازمان نظامی رسمی و وابسته به دولت عراق است و همچون سایر دستگاه های امنیتی دولتی پس از پایان کار داعش نیز به فعالیت های معمول خود ادامه خواهد داد و اوامر فرماندهی کل نیروهای مسلح را اجرا خواهد کرد. باید تاکید کنم که حشد الشعبی با آمادگی کامل در عرصه باقی خواهد ماند و با دسیسه های دشمنان و هرگونه اقدام تجاوزکارانه‌ای که به مرزهای کشور صورت بگیرد مقابله خواهد کرد.

  او در همین خصوص ادامه داد: ستاد مشترک فرماندهی تمام نقشه های جنگی و زمان عملیات های مختلف در سراسر عراق را برنامه ریزی می کند، و تمام دستگاه های امنیتی از جمله حشد الشعبی تحت امر این ستاد هستند. پس از آزادسازی موصل نیز عملیات نظامی ادامه خواهد یافت و حشد الشعبی برای انجام هر ماموریتی که به آن محول شود آمادگی کامل دارد.

  سخنگوی امنیتی حشد الشعبی عراق  در خصوص فعالیت نیروهای آمریکایی و نیروهای موسوم به ائتلاف بین المللی در عراق گفت: ما در حشد الشعبی همواره اعلام کرده‌ایم که عراقی ها به تنهایی می توانند خاک خود را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند و تنها به پشتیبانی لجستیکی و هوایی نیاز دارند. حشد الشعبی از سال ۲۰۱۴ تاکنون هرکز در عملیات هایی که ائتلاف بین المللی در آنها حضور داشته مشارکت نکرده است.

  وی توضیح داد: ما در خصوص آمریکایی ها دیدگاه خاصی داریم و تجربه های فراوانی در زمینه تعامل با آنان داریم، از این رو حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح به دیدگاه ما احترام می گذارد و تاکنون در هیچ عملیات مشترکی با نیروهای ائتلاف حضور نداشته‌ایم. در عملیات های خود نیز از پشتیبانی نیروی هوایی عراق استفاده می کنیم و به لطف خدا و تلاش مجاهدان قهرمان تاکنون در تمام عملیات های خود به پیروزی دست یافته‌ایم.

  یوسف الکلابی به فعالیت های کنونی نیروهای داوطلب مردمی اشاره کرد و گفت: هم اکنون حشد الشعبی در مناطق هم مرز با سوریه مستقر هستند و تروریست ها به طور روزانه و مستمر به نیروهای ما حمله می کنند، داعش همچنان در شوک حضور نیروهای ما در مرز و قطع شدن مسیرهای امدادی میان عراق و سوریه به سر می برد و به همین دلیل همه روزه شاهد حمله تروریست ها از داخل خاک سوریه به سمت نیروهایمان هستیم.

  همچنین سخنگوی امنیتی حشد الشعبی از حمله گسترده تروریست های داعش به نیروهای مردمی در مرز عراق و سوریه خبر داد و گفت: سه روز پیش تروریست ها با تعداد قابل توجهی خودروی بمب گذاری شده و تانک و نفربر به نیروهای حشد الشعبی حمله کردند که البته رزمندگان ما به لطف خدا نیروهای مهاجم را درهم شکستند. مهمترین و گسترده ترین عملیات حال حاضر ما پاکسازی و کنترل نوار مرزی با سوریه است.

  وی در خصوص آینده حشد الشعبی و برخی تلاش ها برای خلع سلاح و یا انحلال این نیرو گفت: حشد الشعبی از دامان ملت عراق برخواسته است تا باقی بماند و اگر به طور دقیق به مسئله نگاه کنید متوجه می شوید که به هیچ عنوان امکان انحلال حشد الشعبی وجود ندارد و هیچ شخص عاقلی چه غیرنظامی باشد و چه نظامی و سیاسی هرگز نمی تواند این نیروی بزرگ را که توانایی نابود کردن دشمنان و بازگرداندن ابهت دولت را دارد از دست بدهد و راضی به انحلال آن باشد.

  او در پایان تاکید کرد: همچنین حشد الشعبی بر اساس قانون اساس و تصویت قانون حشد الشعبی در پارلمان عراق تبدیل به یک سازمان نظامی قانونی و رسمی شده است که هیچکس نمی تواند در خصوص انحلال آن نظر بدهد، زیرا این سازمان را ملت عراق و با فتوای مرجع عالی قدر آیت الله سیستانی به وجود آورده است و در صورتی که نیاز باشد همین ملت آن را منحل خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.