• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حقوق وزرا در دولت شهید رجایی برابر متوسط حقوق کارکنان دولت بود
  کد خبر : 2034388

  حقوق وزرا در دولت شهید رجایی برابر متوسط حقوق کارکنان دولت بود

  حقوق وزرا در دولت شهید رجایی برابر متوسط حقوق کارکنان دولت بودReviewed by on Aug 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روشن خبر، حسن عسکری راد از دوستان و مشاوران نزدیک شهید رجایی و مسئول دفتر این شهید در جمع اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی…

  حقوق وزرا در دولت شهید رجایی برابر متوسط حقوق کارکنان دولت بودReviewed by on Aug 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روشن خبر، حسن عسکری راد از دوستان و مشاوران نزدیک شهید رجایی و مسئول دفتر این شهید در جمع اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در مورد آشنایی با اندیشه‌های شهید مطهری، با اشاره به اینکهشهید مطهری حلقه وصل و رابط امام با انقلابیون و مردم بود، گفت: در تهران آیت الله مطهری و چند نفر با امام بی‌واسطه در ارتباط بودند و آنها بودند که پیغام‌ها را به کل افراد انقلابی در تهران می‌رساندند، پیام‌ها معمولا در قم گرفته می‌شد و برای مردم در سراسر کشور ارسال می‌شد.

   

  مسئول دفتر شهید رجایی با بیان اینکه در ایام تبعید حضرت امام در ترکیه و عراق، بزرگانی همانند مطهری واسطه فیض ملت از امام خود بود، افزود: در زمانی که حضرت امام در عراق بودند و تا قبل از پیروزی انقلاب، ملت ایران با واسطه با ایشان ارتباط برقرار می‌کردند، افراد می‌رفتند و پیام‌ها را شفاهی از امام می‌گرفتند، می‌آمدند و عمل می‌کردند یا به وسیله مکاتبه و نامه ارتباط انجام می‌شد.

   

   

  وی با اشاره به اینکه دوران تبعید امام از ترکیه به عراق تا سال ۵۷ و بازگشت امام به ایران تقریبا شباهت زیادی با دوران غیبت صغرای ولی عصر (عج) دارد که ملت ایران در میان خودشان امام را نداشتند، گفت: اما کسانی که نایب امام بودند وکیل و رابط بین امام و مردم بودند، هر چند که این وکالت و نیابت نبود، مردم واسطه‌های امام با مردم را می‌شناختند و می‌دانستند که اینها افراد مورد اعتماد امام هستند و از این طریق رهنمود‌ها و پیام‌ها را می‌گرفتند و عمل می‌کردند.

   

   

  عسکری راد در ادامه با بیان اینکه شهید رجایی رئیس جمهوری مردمی بود و همواره خود را خادم مردم ذکر می‌کرد، اظهار داشت: از اولین مصوبات دولت شهید رجایی این بود که حقوق وزرا برابر متوسط حقوق کارکنان دولت باشد.

   

   

  وی ادامه داد: در ارزیابی‌ها مشخص شد که متوسط حقوق کارکنان دولت در آن زمان، هفت هزار تومان است و حقوق نخست وزیر و وزرا هفت هزار تومان تعیین شد. هیچ منبع درآمد دیگری هم اعم از اضافه‌کار، پاداش و فوق‌العاده وجود نداشت و همه وزرا مجبور بودند با هفت هزار تومان زندگیشان را بگذرانند. خیلی اوقات هم دچار مشکلاتی می‌شدند.

   

   

  عسکری راد روحیه ضد اشرافی‌گری را از دیگر خصوصیت های بارز افرادی همانند شهید مطهری و شهید رجایی بیان کرد و اظهار داشت: مصوبه دیگر دولتشان هم این بود که وزرا دفا‌تر خود را در اتاق‌های تجملی و لوکس وزرای سابق قرار ندهند.

   

   

  وی خاطرنشان کرد: یکی از دوستان بعد از آزادی از زندان شاه، یک اتومبیل هیلمن به صورت امانت در اختیار من گذاشته بود که هر روز صبح با آن دنبال شهید رجایی رفته و با هم به نخست‌وزیری می‌رفتیم. یعنی وی حتی اتومبیل هم از دولت نمی‌گرفت و ما هم به تبع وی نمی‌گرفتیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.