• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آخرین وضعیت تیتانیوم کهنوج
  کد خبر : 2034239

  آخرین وضعیت تیتانیوم کهنوج

  آخرین وضعیت تیتانیوم کهنوجReviewed by on Aug 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، بهروز رادفر – مجری طرح تیتانیوم ۹۶ – گفت: فعال شدن طرح تیتانیوم پس از دهه ها معطلی، از جمله برنامه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در دولت یازدهم بود که در نهایت عملی…

  آخرین وضعیت تیتانیوم کهنوجReviewed by on Aug 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، بهروز رادفر – مجری طرح تیتانیوم ۹۶ – گفت: فعال شدن طرح تیتانیوم پس از دهه ها معطلی، از جمله برنامه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در دولت یازدهم بود که در نهایت عملی شد و در حال حاضر گزارش تست های تکنولوژی واحد کنسانتره آن ارائه شده است.

  وی در ادامه با بیان این که هدف از اجرای طرح تیتانیوم احداث کارخانه های تولید کنسانتره تیتانیوم به ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار تن و تولید سرباره تیتانیوم به ظرفیت تولید ۷۰ هزارتن است عنوان کرد: معدن تیتانیوم کهنوج در جنوب استان کرمان، ۴٠٠ میلیون تن، ذخیره معدنی قطعی دارد و با ادامه فعالیت های اکتشافی پیش بینی می شود، ذخایر بیشتری کشف شود. همچنین برآوردها نشان می دهند که در این منطقه تا ٣۵ تا ۴٠ سال آینده ذخیره تیتانیوم وجود دارد.

  این گفته ها در حالی است که چندی رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در باره این مجموعه بعد از برجام گفته بود تا قبل از برجام  شرکت های معتبر بین المللی دعوت ما را برای حضور در ایران حتی برای مذاکره نمی پذیرفتند و اگر می پذیرفتند هم در حد کارشناس بود و در مواردی کشور سومی را برای انجام مذاکرات پیشنهاد می کردند. اما امروز به عنوان نمونه بعد از برجام بهترین مشاور برای تیتانیوم کهنوج انتخاب شد و امیدواریم به زودی به عرصه مهندسی جزئیات برود و پس از آن نیز تجهیزات خریداری شده و کار آغاز شود.

  تیتانیوم از جمله فلزهای نادر خاکی است که فروش جهانی آن در مقیاس کیلوگرم صورت می گیرد و در صنایع با تکنوژی بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد که با توجه به ذخایر موجود در ایران می تواند یکی از ارزآورترین محصولات معدنی برای ایران باشد.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.