• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رسانه های فاسد با سیاستمداران تبهکار مهم هم دست هستند
  کد خبر : 2034153

  رسانه های فاسد با سیاستمداران تبهکار مهم هم دست هستند

  رسانه های فاسد با سیاستمداران تبهکار مهم هم دست هستندReviewed by on Aug 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل کوگانا،حقوق بشر و آزادی بیان بازیچه ی رنگ باخته در اختیار سیاستمداران و رسانه های آمریکاdی و غربیست با اندک تحقیقی در گزارش های زیر می توانید مطمئن…

  رسانه های فاسد با سیاستمداران تبهکار مهم هم دست هستندReviewed by on Aug 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل کوگانا،حقوق بشر و آزادی بیان بازیچه ی رنگ باخته در اختیار سیاستمداران و رسانه های آمریکاdی و غربیست با اندک تحقیقی در گزارش های زیر می توانید مطمئن شوید که رسانه های فاسد چگونه به همکاری با سیاستمداران تبه کار به اغفال افکار عمومی می پردازند.
  پروجیکت سندیکت و کریس پاتن رئیس دانشگاه آکسفورد گفت:غرب و سیاست خارجی اش فاسد هستندامروز، ما می توانیم غرب منحط و فاسد بنامیم . اعتراض به شیوه ی تعامل سیاست خارجی در دستور کار غرب تنها به معنای این نیست که ما معتاد به"نان و سیرک" روش های سطحی رضایت پذیری شده ایم و از برنامه های رفاه اجتماعی در اروپا (که ما می توانیم، به سختی آنهارا بپذیریم) تا لیگ قهرمانی فوتبال در ایالات متحده آمریکا از دیگر مسائل غافل شده ایم.
  بلکه همچنین  بلکه به این معنی است که به طور فزاینده تمایلاتی داریم که به ما اجازه می دهد تا از چشم انداز آزادی های مدنی و حقوق بشر در شکل دهی سیاست خارجی، با توجه به درآمد بالقوه تجارتی استفاده ببریم  انحلال سیاست خارجی موجب به خطر افتادن ادعای اتحادیه اروپا به عنوان یک جامعه مدافع ارزش هاست در حالی که این جامعه تبدیل به یک اتحادیه گمرکی صرف شده و در معرض فروپاشی بعلت پوسیدگی و انحلال قرار گرفته است بطوری که بیشتر جهان بطور فزاینده ای خطرناک و دچار بی ثباتی می شود.

  چرا رسانه های غربی چشم خود را بر جنایات عربستان سعودی در یمن می بندند؟
  چرا رسانه های غربی در مورد جنایات عربستان سعودی در بمباران یمن و آزار و اذیت غیر نظامیان و محاصره علیه مردم همسایه و مسئولیت آن رژیم در شیوع اپیدمی در این کشور صحبت نمی کنند؟
  چگونه عربستان سعودی یک کرسی در سازمان بین المللی کار با وجود فقدان قوانین کار و نقض آشکار منشور و قوانین بین المللی کارگری در آن کشور، بدست می آورد و با این وجود می خواهد در توسعه سیاست ها و دستورکار آن سازمان نقش داشته باشد است؟ چگونه این کشور برای برنده شدن در عضویت دوره سوم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و همچنین کمیسیون زنان این سازمان بین المللی حمایت شده و موفق می شود؟
  چگونه ترامپ با اظهارات تند و طعنه آمیز علیه رژیم عربستان اولیه، ناگهان با دریافت پول به یکی از حامیان جدی پادشاه عربستان سعودی و رژیم او تبدیل می شود! این چند پرسش از سوی روزنامه آمریکایی" truth outا "متخصص در تحلیل های سیاسی مطرح شده  وجود در دوشنبه گذشته به آن ها پاسخ داده است جواب کوتاه آن پرداخت رشوه و باج در قالب طرح های گوناگون و اشاره می کند بوِیژه ریاض و حکام عرب حوزه خلیج فارس در سال های اخیر موفق به خرید بسیاری از آرای سیاستمداران مراکز پژوهشی و اندشکده های سیاسی و رسانه های متنوع در ایالات متحده و مراکز فکری آمریکا و اروپا شده اند.

  در مقابل آن سیاستمداران مراکز پژوهشی و رسانه ها در غرب و امریکا به سهم خود چشم از نقض حقوق بشر بوسیله ی ریاض وحکام پترو دولار با تناقضات گزارشی بسته و نیز تلاش های آنان به منظور حفظ روابط تجاری و بسترسازی بسیاری از تحرکات آمریکا و اروپای غربی در منطقه اقدام می کنند.
   از سوی دیگر گروه های فشار بسیاری در امریکا و اروپا هستند که کار برای حمایت از روند خارجی سیاست خارجی و داخلی آل سعود علیه مردم کشور خود مانند آنچه در قطیف و عوامیه می گذرد و رهایی این رژیم از فشار افکار عمومی دنبال می کنند.
   با اینکه بسیاری از فعالان حقوق بشر، گزارش های متنوعی از آزار و اذیت و شکنجه در عربستان سعودی، بحرین و امارات متحده عربی و همچنین دستگیری کور مردم بوسیله ی ریاض و کشورها ی عربی متحد آن نشان بی توجهی  عامدانه و بی محابای آنان از پایمال کردن منشور بین المللی حقوق دارد اما فریاد رسی نیست.

  "بلومبرگ" نیز گزارش داد : علاوه بر اینها تعدادی از نمایندگان در مجلس سنای آمریکا از رژیم آل سعود بصورتی چشم بسته حمایت می کنند و بسیاری از دوستان این رژیم در کنگره وجود دارند که سناتور جمهوری خواه "باب کورکر، رئیس کمیته روابط شورای امور خارجه و همچنین میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا از ایالت کنتاکی" مشهورترین آنها هستند.
   

  در زمینه رسانه ی روزنامه فایننشال تایمز در ارسال خبری تحت عنوان یک سرمایه گذار عربستان سهم عمده ای در« ایندپندنت» را بدست آورده است یک شگفتی دیگر را رقم می زند یک شهروند عربستانی بنام "محمد ابو الجدایل" سهام ۳۰ درصدی را در شرکت دیجیتال و رسانه ها شرکت مادر وب سایت ها با هزینه ده ها ملیون دلاری خریده است.
  روزنامه نیویورک تایمز در ماه ژوئن ۱۹۹۲ نیز طی گزارشی دستیابی عربستان سعودی در رسانه ها به دست آوردن نفوذ در جهان عرب نشان داد سرمایه گذاری ۳۹۵ ملیون دلاری ریاض برای در اختیار گرفتن شرکت بین المللی مطبوعات و رادیو و تلویزیون های خاورمیانه و برجسته ترین رسانه ها و آژانس های خبری در اروپا و امریکا از سال ها قبل آغاز کرده است.

   

  این گزارش نتیجه گیری می کند که تعدادی از اشخاص رسانه ای به علاوه مجموعه ی زنجیره ی از رسانه ها در اروپا و امریکا تحت کنترل عربستان سعودی با هزینه های هنگفت که بخصوص در نیویورک ، مارسی، فرانکفورت و لندن قرار داشته و برای رژیم آن کشور فعالیت می کنند. امارات متحده عرب و قطر و بحرین نیز سعی کرده از قافله عقب نمانده و بودجه های سرسام آور مشابهی را در عرصه ی رسانه هزینه کنند.

  امارات متحده عربی
  اخیراً  فهرست جدیدی از سرمایه گذاری شرکتی در رسانه ها به وسیله ی امارات متحده عربی، با نمایندگی منصور بن زاید برادر حاکم امارات متحده عربی منشرشده که آشکار می کند این شرکت بیشترین سهم مالکیت بسیاری از رسانه ها ی منطقه ی با  25 نام تجاری و بهره برداری از بخش های کانال های ماهواره ای، رادیو، چاپ و نشر و رسانه های دیجیتال و همچنین مشارکت عمده و گسترده با تولید رسانه ی در موسیقی ویدئو آنلاین، موسیقی و سرگرمی و یک گروه «موسیقی جهانی» و شرکت «الکترونیکی سونی موسیقی » سایت ها ، علاوه بر همکاری با این شرکت ها ۶۰ درصد رسانه های یمن، لیبی، اردن را در اختیار دارد.
  امارات نه تنها به خریداری رسانه ها بلکه فراتر از آن رفته است گزارش های مرتبط منتشر شده افشا می کند حاکم این امیرنشین، شرکت روابط عمومی انگلیسی و روزنامه نگاران از سال ۲۰۱۰ روابط عمومی و خدمات شرکت ارتباطات سیاسی با یک تیم بزرگ از مشاوران نخست وزیر سابق انگلیس، روزنامه نگاران و کارشناسان روابط بین المللی و دیپلماسی عمومی، با استخدام تعدادی از روزنامه نگاران و حتی نمایندگان مجلس انگلیس را بخدمت گرفته است.

  قطر و نفوذ رسانه ی
  قطر نیز بدنبال همتایان عرب خود با اقدامات مشابه پیگیر نفوذ به گسترش مراکز تحقیقاتی سیاسی بوده است واشنگتن پست در ۳۰ اکتبر  سال ۲۰۱۴  نوشت: تامین و حمایت مالی قطر از موسسه بروکینگز از سال ۲۰۱۱ و سایر کمک های مالی با صرف میلیون ها دلار موجب افتتاح شعبه ای از این مرکز تحقیقات در دوحه منتشر شده است. بسیاری از روزنامه نگاران مستقل هشدار می دهند که برخی از روزنامه نگاران تحت فشار و نفوذ سیاسی صاحبان قدرت و ثروت بین المللی؛ تحریریه ی خارج از چارچوب حرفه ای و اخلاق ، به تبعیت یادداشت  موسسات پیدا و پنهان وابسته به آنها به منظور مهار و جهت دهی غلط افکار عمومی در راستای مقاصد شوم را فراهم کرده و تبعات سوء غیرقابل جبرانی را دامن می زنند به نحوی که این وضعیت بیشتر شبیه به یک رسوایی جهانییست تا محتوائی برای اطلاع رسانی مشخص است که این برنامه سازمان یافته تبه کارانه از سوی برخی سیاست بازان بین المللی برای حفظ قدرت و افزایش ثروت و از میان بردن آگاهی واقعی توده مردم اعمال می شود.

   

  عبدالمجید اورا

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.