• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » توزیع یارانه از عوامل افزایش نقدینگی در کشور است/ باید قانون اساسی برای پرداخت یارانه اجرایی شود
  کد خبر : 2034108

  توزیع یارانه از عوامل افزایش نقدینگی در کشور است/ باید قانون اساسی برای پرداخت یارانه اجرایی شود

  توزیع یارانه از عوامل افزایش نقدینگی در کشور است/ باید قانون اساسی برای پرداخت یارانه اجرایی شودReviewed by on Aug 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  عباسعلی نورا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی عصرهامون با بیان اینکه در کشور بیش از ۶۰۰هزار میلیارد تومان پول سرگردان وجود دارد،…

  توزیع یارانه از عوامل افزایش نقدینگی در کشور است/ باید قانون اساسی برای پرداخت یارانه اجرایی شودReviewed by on Aug 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  عباسعلی نورا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی عصرهامون با بیان اینکه در کشور بیش از ۶۰۰هزار میلیارد تومان پول سرگردان وجود دارد، اظهار داشت: در ایران جریان پول ها برعکس است و بیشتر پول از درآمد نفتی  بهره گیری می شود که خود عامل نقدینگی است و باید به مثل دیگر کشور جای پول نفت با سایر محل های درآمدی تغییر پیدا کند و کمترین بخش به درآمدهای نفتی اختصاص یابد.

  نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: تبدیل ارز به ریال در کشور، استقراض بانک مرکزی،چاپ پول از عوامل اصلی دیگر وجود نقدینگی در کشور می باشد.

  وی تاکید کرد: برای مهار نقدینگی باید قانون اجرا شود در دولت های نهم و دهم قرار بود صندوق ذخیره ارزی کشور تشکیل و بخش عمده ای از درآمد ارزی در این صندوق ذخیره و به صورت ارزی هم هزینه شود که انجام نشد.

  نورا با بیان اینکه وقتی مسئولان دولت با کمبود روبرو می شوند مثل پرداخت یارانه ها به مردم از این محل استفاده می کنند، ادامه داد: پولی که به عنوان یارانه ها پرداخت می شود پول پر اعتباری نیست که مردم می دهند و مردم هم از دریافت آن خوشحال هستند.

  نایب رئیس سابق کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: سالانه ۵۴هزار میلیارد تومان پول به صورت مستقیم و حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان هم به صورت غیر مستقیم به جامعه به عنوان یارانه تزریق می کنیم که باعث تورم مالی و پولی شده و عامل افزایش نقدینگی و تورم در کشور می شود.

  عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: باید قانون اساسی برای پرداخت یارانه اجرایی شود براساس قانون به افراد در راه مانده، بیکار و افرادی که سطح درآمدشان پایین است باید یارانه پرداخت شود و مابقی را در راه تولید استفاده شود.

  وی تاکید کرد: ما معتقدیم که اصلا ۷دهک جامعه اصلا به پول یارانه نیاز ندارند و تنها نزدیک به دو دهک باید این یارانه را دریافت کنند.
  نورا در خصوص تغییر  واحد پول ایران از ریال به تومان که در دست پیگیری قرار دارد نیز گفت: این کار در نقدینگی کشور تاثیر ندارد اما در موارد دیگر مثبت است و باید زودتر انجام می شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.