• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تحریم های جدید کنگره امریکا مسئله عجیبی نیست
  کد خبر : 2034054

  تحریم های جدید کنگره امریکا مسئله عجیبی نیست

  تحریم های جدید کنگره امریکا مسئله عجیبی نیستReviewed by on Aug 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سالار حدیدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان (تحکیم وحدت) در گفت و گو با نسیم زنجان با اشاره به تحریم های جدید امریکا اظهار داشت : همان طور که از…

  تحریم های جدید کنگره امریکا مسئله عجیبی نیستReviewed by on Aug 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سالار حدیدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان (تحکیم وحدت) در گفت و گو با نسیم زنجان با اشاره به تحریم های جدید امریکا اظهار داشت : همان طور که از قبل هم قابل پیش بینی بود ایالات متحده امریکا هیچ وقت دغدغه بمب اتم و موشک و نقض حقوق بشر درایران را نداشته و ندارد.

  این فعال دانشجویی تصریح کرد: امریکا با موجودیت این نظام از ابتدا سر سازش ندارد؛ پس بسیار بی خردیست اگر مشکل امریکا و جهان سلطه و استکبار را با ایران در این موارد جست و جو کنیم و به خیال خود با با رفع شبهات و دغدغه های امریکا و هم پیمانانش بخواهیم مسیر دوستی و سازش را در پیش بگیریم.

  دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: وقتی اصل مشکل به وجود و ماهیت جمهوری اسلامی وابسته است پس رفع این بهانه ها فقط به کوتاه شدن دست ملت ایران از منافع ملی خود می انجامد و حقوق اولیه و اساسی ملت نادیده گرفته می شود.

  حدیدی با بیان اینکه در مورد برجام هم قضیه همین است، افزود: تحریم های جدید کنگره امریکا از نظر ما مسئله عجیبی نیست؛ زیرا زمانی ما متعجب می شویم که مسیر مذاکرات و نهایتا توافق حاصله طبق قواعد و اصول فن مذاکره و مبادله باشد.

  وی تصریح کرد: وقتی دوستان ما در وزارت خارجه و دولت یازدهم ذره ای به این قواعد توجه نکرده اند و توافقی را امضا کرده اند که راه نفوذ و اعمال سلیقه به طرف مقابل می دهد و ایران را در معرض جدی ترین تهدیدات قرار می دهد، پس نباید در این مواقع لب به اعتراض باز کنیم و به قول معروف خود کرده را تدبیر نیست.

  فعال دانشجویی دانشگاه زنجان ابراز کرد: اما مسئله دردناک اینجاست که بعضی هنوز از توافق نامه ای دفاع می کنند که حتی قادر نیست ایران را در مقام شاکی قبول کند و در واقع حق اعتراض به کارشکنی های طرف مقابل به راحتی از ایران سلب می شود.

  حدیدی افزود: همانطورکه هفته گذشته شاهد بودیم امریکا ضمن تایید پایبندی ایران به برجام مدعی شد که جمهوری اسلامی به روح برجام پایبند نبوده! حال انکه در این مناقشه ما از طرف مقابل شکایت داریم.

  این فعال دانشجویی تصریح کرد: البته دوستان در دولت و مجلس لسانا و شفاها معترض به رفتار خصمانه امریکا شدند ولی با عرض شرمندگی باید بگوییم که دیگر این دست اظهار نظرهای نخ نما شده برای ملت رنگی ندارد و با کمال تاسف و بی تعارف البته باید قبول کنیم که بازنده این بازی جمهوری اسلامی است .

  حدیدی تصریح کرد: با رویکردی که معاون وزیر امور خارجه در قبال تحریم های جدید داشته و این تحریم ها را تحریمی جدید نمی داند، به نظرم اگر امریکا به ایران حمله نظامی هم داشته باشد باز می گویند که این جنگ جدیدی نیست و همان جنگ ۸ساله عراق است که فقط تمدید می شود.

  دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در پایان بیان کرد: اما در آخر توصیه ای از جنس همین رفتار های اخیر دولت به عزیزان وزارت خارجه می کنیم که هرچه سریعتر برجام را به سند آموزشی ۲۰۳۰معرفی کنید تا بتواند از تجاوز به خود جلو گیری کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.