• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تحریم های اخیر اشتباه راهبردی کنگره بود/ پاسخ آمریکا را در منطقه خواهیم داد
  کد خبر : 2033935

  تحریم های اخیر اشتباه راهبردی کنگره بود/ پاسخ آمریکا را در منطقه خواهیم داد

  تحریم های اخیر اشتباه راهبردی کنگره بود/ پاسخ آمریکا را در منطقه خواهیم دادReviewed by on Jul 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرآت با محوریت " تحریم های جدید ضد ایرانی آمریکا " گفت: اعمال تحریم…

  تحریم های اخیر اشتباه راهبردی کنگره بود/ پاسخ آمریکا را در منطقه خواهیم دادReviewed by on Jul 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرآت با محوریت " تحریم های جدید ضد ایرانی آمریکا " گفت: اعمال تحریم های جدید اشتباه راهبردی از سوی کنگره آمریکا بود.

  مشاور وزیر امور خارجه در ادامه افزود: آمریکا در یک سازش داخلی نشان دادند که حکومت آمریکا ضد ملت ایران است.

  وی با اشاره به اینکه ترامپ برای جلب حمایت صهیونیست ها و پادشاهان عربستان این لایحه را مطرح کرد، گفت: حتی این مصوبه به نفع صهیونیست و عربستان هم نخواهد شد چراکه با بالارفتن تشنج بین ایران و آمریکا، اولین قربانی خودشان خواهند بود.

  شیخ الاسلام افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیته نظارت بر برجام و شورای امنیت ملی در این خصوص تصمیم خواهند گرفت و پاسخشان را خواهند داد.

  مشاور وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه این تحریم ها ضد حقوق بشری، ضد قطعنامه شورای امنیت است، گفت: اعمال تحریم های جدید سبب رخنه دار کردن متن و روح برجام می شود.

  وی همچنین بیان کرد: آمریکایی ها با این اقدامات می خواهند که ایران ناقض برجام باشد اما اینگونه نخواهد بود و جوابشان را در منطقه خواهد داد.

  شیخ الاسلام با بیان اینکه پاسخ بی عهدی و سیاست های خصمانه آمریکا را باید در منطقه داد، اظهار کرد: ایران معادله قدرت و راهبردی دنیا را تغییر داده است.

  این تحلیلگر سیاسی همچنین تصریح کرد: ایران با قدرتش نمی گذارد هرکاری که آمریکا می خواهد در منطقه انجام دهد و باعث بی ثباتی شود.

  وی با بیان اینکه ایران از نظر دفاعی توان بالایی دارد که این قدرت  کشورمان را از هرگونه تهدیدی مصون داشته است، گفت: ایران می تواند مراکز، ساختمانها، شناورها و… را در ۱۰۰۰ کیلومتری اطراف مرز ایران مورد هدف قرار دهد.

  شیخ الاسلام با اشاره به اینکه پاسخ آمریکایی ها را باید در یمن و بحرین داد، بیان کرد: آمریکا با جنایت بسیار در یمن، حقوق بشر دوستانه را با تمام معنا نقض کرده است.

  مشاور وزیر امور خارجه با توجه به اینکه حقوق انسانی در یمن و بحرین  درحال پایمال شدن است، گفت: موظف هستیم از مستضعفین دربرابر جنایتکاران حمایت و پشتیبانی کنیم.

  وی با اشاره به اینکه در یمن همانند سوریه باید طرحی داده شود که حقوق یمنی ها احقاق یابد، تصریح کرد: همانطور که در سوریه و عراق توانستیم دخالت های آنها را بی نتیجه بگذاریم باید در یمن و بحرین نیز حمایت های خودمان را اعلام کنیم.

  شیخ الاسلام با بیان اینکه قراردادن ایران و سوریه در لایحه تحریم های جدید اشتباه بزرگی از سوی آمریکایی ها بود، افزود: همکاری بین روسیه و ایران در کشورهای سوریه و عراق نتیجه خوبی داد و اعمال تحریم همزمان این دوکشور در مقابله با تحریم های آمریکا نتایج خوبی در منطقه خواهد داد.

  وی با بیان اینکه تحریم ها کوچکترین اثری در اراده مردم نخواهد گذاشت، اظهار کرد: ملت ایران به این تحریم ها از اول انقلاب تاکنون عادت دارد چراکه انواع مختلفی از تحریم ها تا این زمان بر آنها اعمال شده ولی کمترین اثری در اراده شان نداشته است.

  شیخ الاسلام  همچنین تصریح کرد: ملت ایران موقعیتی در مقابل زورگویی های آمریکا و منطقه پیدا کرده است تاجایی که آنها وادرا به نشستن بر سر میز مذاکره با کشورمان شدند.

  این کارشناس سیاسی با بیان اینکه آمریکایی ها با اعمال این تحریم ها نشان دادند که شعار "مرگ بر آمریکا" به خودشان برمی گردد، اظهار کرد: این ضمیر مرجع خود را پیدا کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.