• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » پروژه های حیاتی شهرستان بهمئی همچنان در رکود/ جوانان بیکار چشم انتظار اشتغال و هیچکس جوابگو نیست
  کد خبر : 2033873

  پروژه های حیاتی شهرستان بهمئی همچنان در رکود/ جوانان بیکار چشم انتظار اشتغال و هیچکس جوابگو نیست

  پروژه های حیاتی شهرستان بهمئی همچنان در رکود/ جوانان بیکار چشم انتظار اشتغال و هیچکس جوابگو نیستReviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری آوای ماغر،شهرستان محروم بهمئی همچنان مورد بی مهری مسئولان استانی و شهرستانی است به طوری که پروژه های…

  پروژه های حیاتی شهرستان بهمئی همچنان در رکود/ جوانان بیکار چشم انتظار اشتغال و هیچکس جوابگو نیستReviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری آوای ماغر،شهرستان محروم بهمئی همچنان مورد بی مهری مسئولان استانی و شهرستانی است به طوری که پروژه های زیادی در بخش عمران، فرهنگی و آموزشی دارد که با وجود گذشت چندین سال از مراسم کلنگ زنی آنها یا تعطیل شده و یا نیمه کاره رها شدند.

  در حالی دولت یازدهم در حال گذراندن ماه های پایانی خدمت به مردم است که شهرستان محروم بهمئی همچنان به دلیل کمبود اعتبار دارای پروژه های تعطیل و نیمه کاره زیادی است.

  در این گزارش نمونه هایی از چند پروژه حیاتی شهرستان بهمئی که همچنان منتظر بودجه و اعتبار کافی جهت بهره بردای می باشند، برای یادآوری و گوشزد به مسئولان استانی و شهرستانی اعلام می شود.

  مصلای نماز جمعه

   پروژه ساخت مصلای نماز جمعه شهر لیکک در سال ۹۳ کلنگ زنی شد. بخشی از پروژه که شامل ساخت فیزیکی سوله مصلا بود در سال ۹۴ و بخشی دیگر از آن در سال۹۵ ساخت شد، اما در سال ۹۶روند کار بسیار کند است به طوری که مصلا نیمه کار رها شده است.

  Image result for ‫مصلای نماز جمعه بهمئی‬‎

  با توجه به محرومیت بالا در شهرستان بهمئی در صورت بهره برداری از مصلای شهر می توان این مکان را به یک مکان چند منظوره فرهنگی-اجتماعی تبدیل کرد و بسیاری از اجتماعات،همایش ها و برنامه های عمومی را در آن برگزار کرد و از این حیث نیز می تواند مثمر ثمر واقع شود.

  با توجه به بررسی های بعمل آمده هزینه بهره بردای از مصلای شهر لیکک میلیونی است و تنها همت مسئولان را جهت تامین این هزینه ناچیز جهت بهره برداری از یک پروژه مهم و فرهنگی شهرستان،می طلبد.

  ایستگاه برق فشار قوی

  احداث ایستگاه برق فشار قوی برای تامین برق مورد نیاز مصارف خانگی و تجاری شهرستان بهمئی از سال ۹۰مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفت که سرانجام در ورودی شهر لیکک یک محوطه بزرگ جهت استقرار ترانس ها و ابزار مخصوص دیوار کشی شد.

  مسئولان یکی پس از دیگری به مردم وعده دادند که این پروژه برق فشار قوی مورد نیاز شهرستان بهمئی را از شبکه برق استان خوزستان و از شهرستان امیدیه به صورت مستقیم دریافت می کند اما مردم کار عملی خاصی جز همان دیوار کشی سالهای دور را از مسئولان ندیدند.

  با توجه به اینکه یکی از زیرساختهای لازم برای احداث شهرکهای صنعتی و کارخانه های بزرگ و کوچک تامین برق مورد نیاز این صنایع است ارزش پیگیری و بهره بردای از این پروژه دوچندان می شد .

  هر چند  سید ابوالفضل رضویْمعاون توسعه روستایی و مناطق محروم مرداد ماه سال گذشته در سفر به شهرستان بهمئی، طرح احداث ایستگاه برق فشار قوی شهر لیکک را از اولویت های این شهرستان اعلام کرد و با پیگیری های لازم این پروژه در ظاهر به شرکت برق منطقه ای استان خوزستان واگذار شد اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفت و یا به مردم گزارش نشده است و هیچ مسئولی نتوانست نوید راه اندازی این ایستگاه حیاتی را در آینده نزدیک به مردم بهمئی بدهد.

   

  مجتمع فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران

  این مجتمع چند منظوره فرهنگی که به منظور تسریع در روند خدمات رفاهی به جامعه ایثارگری شهرستان بهمئی در تیرماه ۹۱با اعتبار پیش بینی شده ۱۰میلیارد ریال کلنگ زنی شد، تاکنون در کنار مطالبات ۱.۵میلیارد ریالی پیمانکار تنها ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها مشکل سد راه ادامه این پروژه، کمبود اعتبار است.

  تراکتور سازی بریس آرین بهمئی

  پروژه احداث کارخانه بزرگ تولید تراکتورهای سنگین و نیمه سنگین شهرستان بهمئی شهریور ماه سال ۹۱ در منطقه گدار تختی کلنگ‌زنی شد.

  مسئول وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در آن مراسم اعلام کرد: در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، طرح تولید تراکتورهای سنگین و نیمه سنگین متعلق به شرکت "بریس آرین" در منطقه گدار تختی شهرستان بهمئی کلنگ‌زنی می شود.

   

  حیدرپور حجم سرمایه‌گذاری این طرح تولیدی را یک‌هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال و میزان اشتغال‌زایی آن را ۱۸۶ نفر اعلام کرد.

   

  وی مساحت این واحد بزرگ تولیدی را ۲۵ هکتارْ زیربنای آن را ۱۲ هزار و ۶۷۰ مترمربع برشمرد و افزود: ظرفیت تولیدی این کارخانه ۴ هزار دستگاه در سال می باشد.

  شرکت تراکتور سازی بریس آرین بهمئی در حد همان کلنگ زنی در منطقه گدار تختی باقی ماند و روند کند پیگیری مسئولان شهرستانی و استانی جهت احداث این کارخانه تحقق اشتغال مستقیم  186 جوان بیکار بهمئی را به رویا تبدیل کرد.

  شرکت فولاد بهمئی

  همجواری شهرستان بهمئی با استان خوزستان و سهولت در دسترسی به مواد اولیه لازم به خاطر همجواری با بنادر بزرگ جنوب کشور مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد را مجاب کرد تا پیشنهاد احداث شرکت بزرگ فولاد بهمئی را به عنوان یکی از پروژه های اشتغال زا و ارز آور در دستور کار خود قرار دهند.

  هر چند جرقه تفکر احداث مجتمع فولاد بهمئی قبل از سال ۹۰توسط اندیشمندان این شهرستان زده شد اما اوایل سال ۹۰عزم عده زیادی از سرمایه گذاران و مسئولان استانی و شهرستانی جهت پیگیری و احداث آن جزم شد.

  به گفته کارشناسان حوزه صنعت فولاد در آن زمان  1200 میلیارد تومان اعتبار جهت احداث و بهره برداری از این پروژه لازم بود داشت و حتی مجوزهای لازم را برای آن صادر شد اما به خاطر سنگین بودن هزینه پروژه و عدم استقبال مسئولان استانی جهت اخذ و تخصیص بودجه کلان از منابع ملی و استانی این پروژه بزرگ منطقه ای به سرنوشت کارخانه تراکتور سازی بهمئی دچار شد.

  آبرسانی به شهرلیکک و روستاهای تابعه از سد کوثر

  احداث ۵۱کیلومتر خط لوله جهت بهره مندی شهروندان بهمئی از آب شرب سالم سد کوثر سالها به درازا کشید.

  Image result for ‫بنیاد شهید+پروژه+آوای ماغر‬‎

  میزان اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل این پروژه ۱۲۰میلیارد تومان است در حالی که سالهاست سلامت شهروندان بهمئی به خاطر استفاده از آب شرب ناسالم به خطر افتاده و بیماری های ناشی از عوارض آب شرب ناسالم در این شهرستان رو به افزایش است.

   

  خط انتقال آب از سد کوثر به شهرستان بهمئی به میزان ۵۱ کیلومتر در چهار قطعه، شامل لوله‌های فلزی با قطر ۷۰۰میلی‌متر و لوله ۶۰۰ میلی‌متر اجرا می شود که تاکنون تنها ۲۲درصد پیشرفت دارد.

  هر چند نماینده مردم بهمئی در مجلس شورای اسلامی در اوج تبلیغات قول داد که در پایان سال ۹۶ و یا ابتدای سال ۹۷این پروژه به بهره برداری می رسد اما با روند کند پیشروی آن، امید مردم به یاس مبدل شده و تنها یک حرکت جهادی و عزم و تعامل همگانی می تواند این پروژه حیاتی را به سرانجام برساند.

   سالهاست که مردم شهرستان بهمئی وعده بهره برداری از این پروژه مهم و اولویت دار را در آینده نزدیک می شنوند اما تنها چیزی که تاکنون محقق نشد، سیراب شدن شهروندان بهمئی از آب سد کوثر است.

  مسجد مسکن مهر لیکک

  تنها مکان فرهنگی-تربیتی بخش مسکن مهر شهر لیکک ، مسجد آن می باشد که نزدیک به دو سال است با ظاهری تکمیل قفل شده و به خاطر مبالغ جزئی به بهره برداری نرسیده است.

  در شهرک مسکن مهر بهمئی بیش از ۲۰۰خانوار زندگی می کنند که مشکلات دیگری هم دارند و در گزارشی جداگانه به مشکلات آنها پرداخته می شود.

  مجتمع گلخانه ای قلات بهمئی

  این مجتمع گلخانه ای که از سال ۹۰با هدف ساماندهی نیروی های فعال در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال در روستای قلات بهمئی احداث شده است، با وجود کلنگ زنی های متعدد چند پروژه در هفته های دولت و جهادکشاورزی در سالهای اخیر، تنها یک دیوار کشی و چند پی ساده از آن احداث شده است.

  زمین های مجتمع گلخانه ای قلات بهمئی به صورت رایگان به عده ای واگذار شده اند و قرار شد تسهیلات با کارمزد پایین در اختیار آنها قرار گیرد اما نه افرادی که زمین به آنها واگذار شد پای کار آمدند و نه تاکنون مسئولان مربوطه در این راستا اقدامی کردند، در صورتی که منابع موثق از خرید و فروش امتیاز این زمین ها خبر می دهند.

  سالن تربیت بدنی شهرک ولیعصر بهمئی

  دهستان کفشکنان بهمئی مطابق آمار رسمی سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰دارای تعداد ۴۳۲ خانوار با ۱۷۰۰نفر جمعیت است که از هر گونه امکانات ورزشی محروم می باشد.

  جوانان کفشکنانی برای انجام فعالیت های ورزشی مجبور به نوبت گیری در سالن شهر تازه تاسیس تشان هستند.

  جمعی از اهالی دهستان کفشکنان از بی توجهی دولتمردان به امر ورزش این دهستان گلایه مند هستند و در این زمینه به خبرنگار آوای ماغر گفتند:  در سالیان قبل در زمان دولت آقای احمدی نژاد یک سالن ورزشی در روستای کفش کنان که مرکز این دهستان میباشد، کلنگ زنی  شد که همان زمان تا بیست درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما بعد از گذشت سه سال از دولت تدبیر و امید هنوز یک ریال در این پروژه اعتبار تخصیص داده نشد.

  مدارس نیمه تمام شهر لیکک

  شهرستان محروم بهمئی با وجود نهضت مدرسه سازی در گذشته همچنان با کمبود مدرسه مواجه است.

  http://avayemaghar.ir/sites/default/files/styles/large/public/fullimages/1393/08/24/z_0.jpg?itok=yVdPntN_

  در حالی که در بسیاری از روستاهای دور افتاده و حتی خالی از سکنه یا با دانش آموزهای انگشت شمار مدارسی نوساز وجود دارد اما در شهر لیکک به دلیل مهاجرت بی رویه و انفجار جمعیت مدارسی نیمه تمام وجود دارد که به دلیل نبود اعتبار به حال خود رها شده اند.

  مدرسه نیمه کاره

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.