• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ۰.۳۲ مترمربع سرانه ورزشی خراسان جنوبی/وضعیت استان مطلوب نیست
  کد خبر : 2033869

  ۰.۳۲ مترمربع سرانه ورزشی خراسان جنوبی/وضعیت استان مطلوب نیست

  ۰.۳۲ مترمربع سرانه ورزشی خراسان جنوبی/وضعیت استان مطلوب نیستReviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمد اسماعیل افضل پور ظهر شنبه در اولین همایش خیرین ورزش یار استان اظهار کرد: علی رغم اینکه مجمع ورزش یار استان سابقه ای کمتر از یک سال دارد اما خوشبختانه تا کنون…

  ۰.۳۲ مترمربع سرانه ورزشی خراسان جنوبی/وضعیت استان مطلوب نیستReviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمد اسماعیل افضل پور ظهر شنبه در اولین همایش خیرین ورزش یار استان اظهار کرد: علی رغم اینکه مجمع ورزش یار استان سابقه ای کمتر از یک سال دارد اما خوشبختانه تا کنون اقدامات بسیار ارزنده ای در راستای توسعه ورزش استان انجام شده است.

  وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در راستای توسعه اماکن ورزشی می تواند اجر معنوی نیز در برداشته باشد، افزود: نیاز است تا در کنار مدرسه سازی و مسجدسازی فضاهای آموزشی را گسترش داد.

  مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر آسیب های اجتماعی جوانان جامعه را تهدید می کند، گفت: اگر بتوانیم فضایی را فراهم کنیم که جوانان از آسیب های اجتماعی در امان بمانند قطعا اجری معنوی را برای خود ذخیره کرده ایم.

  وی با بیان اینکه ورزش موجب شادابی و نشاط در بین جوانان و آحاد مردم می شود، اظهار کرد: ورزش در از بین بردن مشکلات روحی و روانی جامعه ابزاری قدرتمند و ارزشمند است.

  افضل پور با اشاره به اینکه با ورزش می توانیم سطح سلامت جامعه را ارتقاء داد، گفت: اگر ورزش را گسترش دهیم و تیم های ورزشی را بتوانیم توسعه دهیم قطعا تاثیرات زیادی برای منطقه در بر خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه گسترش ورزش قهرمانی موجب تعامل و ارتباط با دیگر استان ها می شود، افزود: ورزش ابزاری قوی برای تعاملات و همبستگی اجتماعی است.

  مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۶ پروژه ورزشی توسط خیرین در سطح استان در حال ساخت است، بیان کرد: از این تعداد ۹ پروژه مربوط به گودهای باستانی، چهار سالن ورزشی و سه زمین چمن مصنوعی است.

  وی با بیان اینکه تعداد زیادی از این پروژه ها از نیمه دوم سال ۹۵ به بعد شروع شده است، افزود: ۳۶ خیر در این پروژه ها حضور داشته اند.

  افضل پور با اشاره به اینکه چهار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام این پروژه پیش بینی شده است، عنوان کرد: این تعداد پروژه ها ۱۲ هزار متر مربع زمین را در بر می گیرد.

  وی با بیان اینکه تا کنون هشت شهرستان استان جذب خیر داشته اند، گفت: شهرستان های قاین و سرایان بیشترین جذب خیر را داشته اند.

  مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سرانه فضای ورزشی استان خراسان جنوبی مطلوب نیست، گفت: سرانه فضای ورزشی در بخش ورزش و جوانان تنها ۳۲ صدم متر مربع است.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵ پروژه نیمه تمام در سطح استان وجود دارد، گفت: تکمیل این پروژه ها حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  افضل پور با اشاره به اینکه اماکن و تاسیسات ورزشی استاندارد در استان بسیار کم است، افزود: باید به سمت استاندارد کردن اماکن ورزشی جهت برگزاری مسابقات مختلف در استان باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.