• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ۹۰ درصد کرانه راست موصل آزاد شد/ پیشروی به سوی مرز سوریه کلید می‌خورد
  کد خبر : 2033851

  ۹۰ درصد کرانه راست موصل آزاد شد/ پیشروی به سوی مرز سوریه کلید می‌خورد

  ۹۰ درصد کرانه راست موصل آزاد شد/ پیشروی به سوی مرز سوریه کلید می‌خوردReviewed by on May 6Rating: «صباح النعمان»، سخنگوی سرویس مبارزه با تروریسم عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: نیروهای پلیس فدرل و واکنش سریع عراق  به پیشروی های خود در جریان عملیات آزادسازی شمال غرب کرانه…

  ۹۰ درصد کرانه راست موصل آزاد شد/ پیشروی به سوی مرز سوریه کلید می‌خوردReviewed by on May 6Rating:

  «صباح النعمان»، سخنگوی سرویس مبارزه با تروریسم عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: نیروهای پلیس فدرل و واکنش سریع عراق  به پیشروی های خود در جریان عملیات آزادسازی شمال غرب کرانه راست موصل ادامه می دهند.

  النعمان با اشاره به آزادی ۳۷ منطقه و محله از جمع ۴۱ هدف معین در محور کرانه راست موصل توسط یگان های مبارزه با تروریسم تاکید کرد: این نیروها به آزادسازی و پاکسازی مابقی محله ها که از لحاظ نظامی سقوط کرده است ادامه می دهند.

  این مقام نظامی عراق گفت: سرویس مبارزه با تروریسم منتظر تکمیل عملیات بخش شمال غرب کرانه راست موصل هستند تا عملیات در محورهای جدید را آغاز کنند.

  سخنگوی سرویس مبارزه با تروریسم هر گونه تاخیر و تعلل در پیشروی نیروهای مشترک عراق را رد و تاکید کرد: عملیات با رسیدن یگان ها به قلب موصل با احتیاط پیش می رود جایی که محله های مسکونی قدیمی است و شمار زیادی غیرنظامی در آنجا سکونت دارند.

  وی افزود: عناصر داعش هم در این محله ها پنهان شده و آنجا را به جایی برای نبرد مبدل کرده اند تا مانع پیشروی یگان های نظامی شوند.

  النعمان تاکید کرد: نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم موفق شدند صدها غیرنظامی را آزاد و آنها را به مناطق امن منتقل کنند.

  سخنگوی سرویس مبارزه با تروریسم عراق تاکید کرد: ما به ۹۰ درصد از اهداف کرانه راست موصل رسیده ایم و تنها بخشی از ساحل باقی مانده که آن هم از لحاظ نظامی سقوط کرده است و انتظار می رود نبردها در کرانه راست موصل به  زودی یکسره شود.

  وی افزود: نیروهای عراقی خطوط کمک رسانی به دشمن داعشی  در کرانه راست موصل را مسدود و اکثر سرکرده های آن را به هلاکت رساندند و تروریست هایی هم که در بخشی از این منطقه باقی مانده اند در محاصره به سر برده و در برابر حمله نیروی هوایی عراق و پیشروی نیروهای زمینی قرار دارند.

  فشارهای آمریکا و ترکیه برای حضور نداشتن بسیج مردمی در عملیات تلعفر

  از سوی دیگر «جواد الطلیباوی»، یکی از فرماندهان بسیج مردمی عراق در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: عملیات آزادسازی و پاکسازی شهرک الحضر تکمیل شده و مناطق پیرامون آن ارزش نظامی نداشته و داعش در آنجا نیست بنابراین نیروهای بسیج مردمی در این مناطق عملیات سریعی برای بازرسی و پاکسازی آن قبل از آغاز نبرد آتی خواهد داشت.

  این رهبر بسیج مردمی عراق از تکمیل آمادگی های گروه های بسیج مردمی برای یورش به شهرک البعاج و منطقه القیروان در غرب موصل تا مرزهای عراق با سوریه خبر داد و گفت: طی چند روز آینده این نبرد آغاز خواهد شد.

  الطلیباوی گفت: نبردهای آتی بسیار سخت خواهد بود چرا که ما به مرزهای سوریه نزدیک می شویم و  در آنجا حمایت ها از داعش بیشتر می شود.

  وی درباره مشارکت نیروهای بسیج مردمی در نبرد آزادسازی تلعفر در غرب موصل گفت: نیروهای ما در نتیجه فشارهای ترکیه و آمریکا و برخی کشورهای حامی داعش در این عملیات حضور نخواهند داشت و ماموریت انجام این عملیات به نیروهای پلیس فدرال و ارتش محدود می شود.

  الطلیباوی گفت: به دلیل حضور نداشتن نیروهای ما در عملیات تلعفر، جهت نبردهای ما به سمت الحضر، البعاج و القیروان تغییر کرده است.

  وی با اشاره به توان بسیج مردمی برای آزادسازی تلعفر ظرف مدت کوتاه ۱۰روز گفت: آزادی تلعفر به نبردها در کرانه راست موصل پایان می دهد و این چیزی است که کشورهای منطقه ای و بین المللی حامی داعش قبول ندارند و می خواهند با طولانی ترشدن نبرد نینوا نقشه ها و منافع خود را در عراق پیاده کنند.

  این فرمانده بسیج مردمی عراق همچنین گفت: بسیج مردمی به مقادیر زیادی سلاح و مواد منفجره در موصل دست یافته که ترکیه ای است و ثابت می کند این کشور و دیگر کشورهای حامی داعش تا چه اندازه از خلق تروریسم و ناامن کردن اوضاع امنیتی عراق استفاده کردند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.