• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » از «اگر برجام نبود» تا «اگر ما نبودیم»
  کد خبر : 2033841

  از «اگر برجام نبود» تا «اگر ما نبودیم»

  از «اگر برجام نبود» تا «اگر ما نبودیم»Reviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، دولت‌مردان که پیش‌تر مردم را از جنگ می‌ترساندند و در مقابله با وعده‌های محقق نشده‌شان عنوان می‌کردند: «اگر برجام نبود چه می‌شد» اکنون ملت را از رقبای…

  از «اگر برجام نبود» تا «اگر ما نبودیم»Reviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، دولت‌مردان که پیش‌تر مردم را از جنگ می‌ترساندند و در مقابله با وعده‌های محقق نشده‌شان عنوان می‌کردند: «اگر برجام نبود چه می‌شد» اکنون ملت را از رقبای خود می‌ترسانند و می‌گویند: «اگر ما نباشیم…». روحانی و جهانگیری تمام سعی‌شان این است هنگام شنیدنِ نقدی، به جای آنکه پاسخگوی عملکرد خودشان باشند، یک مثال از دولت قبل بزنند.

  به عبارت ساده‌تر این کاندیداها رقبای اصلی‌شان را نمایندگان دولت نهم و دهم توصیف می‌نمایند و از این طریق سعی دارند با ایجاد دوقطبی دولت دهم-دولت یازدهم و زدن انواع تهمت‌ها به کابینه‌ی قبلی، بر میزان آراءشان بیفزایند. برای تحقق این پروژه اصلاً مهم نیست کاندیدای نامحسوس آن‌ها، هاشمی طباء نیز کرسنت را که افتضاحِ وزیر نفت فعلی است به پایِ دولت قبل بنویسد.

  تمام این اتفاقات درحالی رخ می‌دهد که امثال رئیسی، قالیباف و میرسلیم در دولت احمدی‌نژاد عضویتی نداشته‌اند و برخی از آن‌ها نیز تعدادی از سیاست‌های اشتباه رئیس‌جمهور سابق را نام برده و لب به انتقاد گشوده‌اند.

  پروژه‌ی جدید دولت‌مردان قطعاً به شکست منتهی خواهد شد و با این‌طریق تخریب نمی‌توان پایگاه اجتماعی را حفظ کرد. مردم اکنون منتظر پاسخگویی دولت قبل نیستند بلکه انتظار دارند دولت‌مردان فعلی از عملکرد خود با ارائه‌ی مستندات لازم دفاع کنند. اگر قرار بود رویه‌های اشتباه گذشته در این دولت نیز تکرار شود، اصلاً نیازی به روی کار آمدن مسئولین جدید نبود و ملت با همان قبلی‌ها کنار می‌آمدند.

  طرح کاندیدا هراسی را دولت‌مردان پیش‌تر با جنگ‌طلب خواندن رقبا آغاز کرده بودند و در عرصه‌ی فعلی هم که آنان قصد ایجاد دوقطبی واهی دیگری را دارند، اقشار مختلف مردم باید با دقت‌نظر بیشتری اظهارات کاندیداها و میزان پاسخگویی آن‌ها به انتقادات را رصد نمایند.

  بی‌شک تعصب‌های بیش از اندازه و دفاع صرف از اشخاص نمی‌تواند منافع ملی ایران را تامین کند. اینکه به‌خاطر روی کار ماندن یک دولت هم‌جناح، ناکارآمدی‌های آن پوشیده شود، آخرِ خسران است!

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.