• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مقصر تراشی برای ناکامی برجام به چه قیمتی؟
  کد خبر : 2033835

  مقصر تراشی برای ناکامی برجام به چه قیمتی؟

  مقصر تراشی برای ناکامی برجام به چه قیمتی؟Reviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام جغتای، داغ شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری و به طبع آن داغ تر شدن مناظرات زنده تلویزیونی بین ۶ نامزد این انتخابات باعث مطرح شدن برخی ادعاهایی می شود…

  مقصر تراشی برای ناکامی برجام به چه قیمتی؟Reviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام جغتای، داغ شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری و به طبع آن داغ تر شدن مناظرات زنده تلویزیونی بین ۶ نامزد این انتخابات باعث مطرح شدن برخی ادعاهایی می شود که باید به بوته تحلیل گذاشته شوند.

  ادعاهایی که شاید علی رغم نادرست بودن و یا تکذیب آنها از طرف نهادهای مسول، هیچوقت پیگیری حقوقی نشده و بیان کننده آن مورد بازخواست منطقی و قانونی قرار نمی گیرد.

  دست اندازی به حریم امنیت ملی و ربط دادن ناکامی های گذشته به این عرصه حساس و شانه خالی کردن از زیر بار مسولیت ندانم کاری های گذشته شاید یکی از اصلی ترین ادعاهایی است که در مناظره دوم توسط حسن روحانی عنوان شد، اظهار نظری که برخواسته از ناشی گری و حرکت با چشم بسته در عرصه ای بود که دلسوزان نظام بارها نسبت به عواقب آن هشدارهای لازم را داده بودند.

  "ناکامی برجام در اثر نمایش اقتدار موشکی"، این ادعایی بود که حسن روحانی در جواب منتقدان به برجام در برابر دیدگان میلیون ها بیننده تلویزیونی به زبان آورد و طبق رویه "هرچه بادا باد" های گذشته نه به ابعاد این حرف خویش فکر کرده است و نه برایش مهم است که برای یک رای بیشتر چه هزینه ای را بر پیکر نظام و دستاوردهای آن وارد می کند.

  در حالی که برجام جوانمرگ کشانده شدن طرف غربی به پای میز مذاکره را مدیون همین موشک های پنهان در قعر زمین می باشد حالا تحمیل کنندگان آن، ناکامی این قرارداد پر دردسر را متوجه همان نقطه قوت و پشتیبان هستند.

  این چه منطقی است؟ پذیرش ناکامی و اعتراف به ندانم کاری آنقدر در بین مسولان دولتی سخت و جانفرسا شده است که برای کاسبی چند رای بیشتر و حفظ پرستیژ ناجی نمایانه خود دست به هر کاری می زنند و از ناخن کشیدن به چهره فرزندان مظلوم و بی ادعایی که با کار شبانه روزی و انقلابی خواب را بر دشمن صهیونیست حرام کرده اند، هم ابایی ندارند؟

  آلزایمر هم نمی تواند انسان را به حدی فراموش کار سازد که ادعای "بی ربط بودن برجام به توان موشکی" را از یاد برده باشد از طرفی این توافق تا چه اندازه می تواند ضعیف و قابل تفسیر به رای باشد که حتی دست دانشمندان این مرز و بوم را برای تقویت توان دفاعی خود می بندد.

  این ادعا اوج ناشکری و کفران نعمت است و البته بازی در زمین دشمن و بازگشت از آرمانهای امام و انقلاب و شاید هم آینده دیپلماسی خارجی دولت تدبیر و امید و دست گذاشتن روی توان موشکی اقتدار آفرین و بازطراحی بازی برجام برای آن را ترسیم می کند.

  اسماعیل زمندی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.