• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نامزدهایی که در مناظره‌ها امور را معکوس نشان می‌دهند از چشم مردم می‌افتند
  کد خبر : 2033823

  نامزدهایی که در مناظره‌ها امور را معکوس نشان می‌دهند از چشم مردم می‌افتند

  نامزدهایی که در مناظره‌ها امور را معکوس نشان می‌دهند از چشم مردم می‌افتندReviewed by on May 6Rating: حمیدرضا صمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در تمام دنیا و کشورهای دموکراتیک، مناظره یک پای اساسی انتخابات است، گفت: اگر در کشورهای دیگر بی اخلاقی و یا پرخاشگری هم صورت می‌گیرد، در…

  نامزدهایی که در مناظره‌ها امور را معکوس نشان می‌دهند از چشم مردم می‌افتندReviewed by on May 6Rating:

  حمیدرضا صمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در تمام دنیا و کشورهای دموکراتیک، مناظره یک پای اساسی انتخابات است، گفت: اگر در کشورهای دیگر بی اخلاقی و یا پرخاشگری هم صورت می‌گیرد، در قالب طرح برنامه‌های نامزد است.

  وی با انتقاد از اینکه بنای بدی در مناظره ها توسط عده‌ای گذاشته شد، ادامه داد: این امر باعث شد مناظره‌ها به فضایی برای مچ گیری، فحاشی، دروغ‌گویی و تهمت زنی تبدیل شود.

  سخنگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان کرمانشاه یادآوری کرد: متاسفانه بی اخلاقی، بی انضباطی، دروغ گویی و تخریب یکدیگر به رویه تبدیل شده و نامزدها به جای آنکه برای اینکه مردم بتوانند قضاوت کنند برنامه بدهند، تمام هم و غمشان را تخریب دولت گذاشته‌اند.

  صمدی با بیان اینکه مناظره باید به بالا رفتن شعور و فرهنگ گفت و گو بین مردم کمک کند، تاکید کرد: بعد از مناظرات سال ۸۸ شاهد بالا رفتن میزان دروغ گویی، تعمت زدن و بی اخلاقی در جامعه بودیم و این یعنی مناظرات به مردم درس بی اخلاقی می‌دهد.

  این فعال سیاسی افزود: در مناظره‌های اخیر انتخابات ریاست جمهوری، در یک طرف دولتی قرار دارد که یک عملکرد و پیشینه مدیریتی دارد و کاندیداهای مقابل می‌تواند به آن نقد وارد کنند، اما در طرف مقابل افرادی هستند که اگرچه سابقه مدیریتی در جای دیگر دارند اما مدیر دولتی نیستند، پس می‌توانند هر حرفی بزنند و هر ادعایی بکنند.

  صمدی از ورود صریح و شفاف آقای “قالیباف” در مناظره اول به تخریب دولت یاد کرد و گفت: در مناظره دوم هر سه کاندیدای منتسب به اصولگرایان با تمام توان برای تخریب دولت آمده بودند، نه ارائه برنامه و راهکار. برای مثال وقتی در خصوص مسئله پیچیده و مهم آموزش و فرهنگ سئوال شد، از ادعای محموله لباس قاچاق دختر یک وزیر صحبت به میان آورند که البته صحت نداشته و به موضوع فرهنگ و آموزش هم هیچ ارتباطی نداشت.

  سخنگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان کرمانشاه همچنین با اشاره به تقسیم بندی چهار درصدی و ۹۶ درصدی جامعه از سوی یکی از کاندیداها، تاکید کرد: هیچ دولتی نمی‌تواند در عرض چهار سال جامعه را به این شکل تقسیم کند، اگر هم چنین موضوعی صحت داشته باشد که ندارد قطعا نتیجه ۳۰ یا ۴۰ سال خواهد بود که فردی که این حرف را زده دانسته یا نادانسته نظام را به چالش کشید. هیچ عقل سلیمی قبول نمی‌کند که یک جامعه در مدت چهار سال به ۹۶ درصد و چهار درست تقسیم شود.

  صمدی از شعارهای پوپولیستی و مردم فریب که در مناظرات مطرح می‌شود نیز انتقاد کرد و یادآور شد: برخی نامزدها گاهی حرف‌های بزرگی می‌زنند و مسائل حیرت‌انگیزی مطرح می‌کنند. برای مثال ۲.۵ برابر کردن درآمد کشور به معجزه‌ای شبیه است و این شعار نیازمند چند میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رشد اقتصادی ۲۶ درصد است.

  سخنگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان کرمانشاه اظهار کرد: ادعای پرداخت یارانه ۲۰۰ هزار تومانی که بدون نگاه علمی و اصولی مطرح می شود نیز در حالیست که دولت در همین یارانه ۴۵ هزار تومانی هم مانده و  اینکه با کدام منبع می‌خواهند یارانه ۲۵۰ هزار تومانی بدهند مشخص نیست. مگر ما به جز درآمد نفت و یک صنعت ضعیف چیز دیگری داریم.

  وی وعده ایجاد پنج میلیون فرصت شغلی را نیز غیر عملی دانست.

  صمدی گفت: خوشبختانه مردم امروز آگاهند و حتی عامه مردم هم می‌دانند چه وعده‌هایی محقق می‌شود .

  وی با بیان اینکه کسانی که در این مناظرات دروغ می‌گویند  و امور واضح را معکوس جلوه می‌دهند از چشم مردم افتاده‌اند، گفت: معتقدم اگر کاهش یا افت آرا  را بعد از مناظره ها داشته باشیم، مربوط به آقای قالیباف است.  البته متاسفانه در مناظره دوم آقایان رئیسی و میرسلیم نیز به شیوه آقای قالیباف پیوستند.

  صمدی افزود:  ارزش ندارد در این مناظره ها افراد برای کسب آراء همه ارزش های خود را زیر پا بگذارند و بی اخلاقی کنند.
  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.