• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس مشکل دارد
  کد خبر : 2033798

  دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس مشکل دارد

  دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس مشکل داردReviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در تماس تلفنی با برنامه پرسشگر با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان معادل تربیت معلم نیست،…

  دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس مشکل داردReviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در تماس تلفنی با برنامه پرسشگر با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان معادل تربیت معلم نیست، اظهار داشت: از ابتدا برای تأسیس دانشگاه فرهنگیان باید طراحی درستی شکل می‌گرفت و متناسب با تربیت معلم به عنوان بخشی از آن طراحی می‌شد.

  وی افزود: وقتی نظام جدید آموزش را طراحی کردیم لازم بود اول به آموزش معلمان توجه کنیم زیرا کتاب‌ها دائماً در حال تغییر است.

  چهاربند با بیان اینکه ضمن خدمت معلمان قرار بود جزء مأموریت‌های دانشگاه فرهنگیان باشد، ادامه داد: هر معلم در سال، ۶۰ ساعت ضمن خدمت احتیاج دارد که با توجه به تغییر کتب درسی و ۵۷۰ هزار معلم شاغل، به ۱۲ میلیون ساعت ضمن خدمت نیاز داریم اما ظرفیت آن در دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی نشد.

  رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان در طراحی و تأسیس دچار مشکل است چون کامل طراحی نشد.

  وی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان جدا از نهاد تربیت معلم قابل بررسی نیست ابتدا باید مختصات و الزامات نهاد تربیت معلم مشخص می‌شد و سپس به دنبال تأسیس دانشگاه فرهنگیان می‌رفتیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.