• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سخنگوی کمیسیون اصل نود: شعار افزایش یارانه یعنی بنزین ۶ هزار تومانی و نان لولش ۲ هزار تومانی
  کد خبر : 2033780

  سخنگوی کمیسیون اصل نود: شعار افزایش یارانه یعنی بنزین ۶ هزار تومانی و نان لولش ۲ هزار تومانی

  سخنگوی کمیسیون اصل نود: شعار افزایش یارانه یعنی بنزین ۶ هزار تومانی و نان لولش ۲ هزار تومانیReviewed by on May 6Rating: بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی وعده‌های انتخاباتی کاندیداها مبنی بر افزایش یارانه‌ها گفت: تجربه یارانه‌ها تجربه تلخی برای کشور بوده است. تا قبل از طرح…

  سخنگوی کمیسیون اصل نود: شعار افزایش یارانه یعنی بنزین ۶ هزار تومانی و نان لولش ۲ هزار تومانیReviewed by on May 6Rating:

  بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی وعده‌های انتخاباتی کاندیداها مبنی بر افزایش یارانه‌ها گفت: تجربه یارانه‌ها تجربه تلخی برای کشور بوده است. تا قبل از طرح شدن یارانه ها هزینه‌های جاری مردم خیلی پایین تر بود و ارزش پول ملی ما نیز بالاتر بود .

  نماینده مردم شیراز در خانه ملت در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران ادامه داد: بعد از اجرای یارانه ها شاهد تورم افسارگسیخته و بی سابقه در کشور بودیم.بدون شک افرادی که شعارهای یارانه ای می دهند هدفشان فقط عوامفریبی است .

  پارسایی خاطر نشان کرد: با توجه به تبعات سنگینی که یارانه‌ها بر اقتصاد و رونق کشور داشته و باعث ایجاد تورم شده است لذا این مباحث فقط از مسیر قانونی و تصویب مجلس قابلیت اجرایی پیدا می کند. اکثر نمایندگان مردم با اشراف بر مشکلات ناشی از تزریق پول به جامعه آگاه هستند، بدون شک این موارد در مجلس تصویب نمی شود و این وعده ها غیر قابل اجرا و فراقانونی است و هیچ ضمانت اجرایی برای این وعده ها وجود ندارد.

  وی با بیان اینکه در صورت افزایش یارانه ها افزایش قیمت کالاهای دیگر را نیز خواهیم داشت بیان کرد:اگر یارانه از ۵٠هزارتومان فعلی به ١۵٠هزار تومان برسد مردم باید بنزین ۶هزارتومانی ،نان لواش ٢هزار تومانی و گوشت کیلویی ١۵٠هزارتومانی را تجربه کنند.

  سخنگوی کمیسیون اصل نود با بیان اینکه این وعده ها به هیچ وجه قابلیت اجرایی ندارد گفت:بودجه عمرانی کشور حدود ٢٠درصد بودجه کل کشور است و اگر یارانه ها افزایش یاید مطمئنا باید کل کارهای عمرانی و خدماتی را در کشور متوقف کنیم.

  این نماینده مجلس بیان کرد: در صورت افزایش یارانه بیشترین فشار به قشر پایین و حقوق بگیران وارد می شود چون ارزش پول و حقوقی که الان دریافت می کنند تقریبا به یک سوم کاهش پیدا می کند. یعنی اگر کارگری یک و نیم میلیون تومان حقوق دریافت می کند در صورت افزایش یارانه و کاهش ارزش پول ملی،قدرت خریدش کاهش می یابد و مثل این است که ۵٠٠هزار تومان دریافت می کند .

  سخنگوی فراکسیون امید خاطر نشان کرد: طبقه مرفه زیانی در افزایش یارانه نخواهند دید و قشری که متضرر خواهند شد قشر متوسط و پایین دست جامعه هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.