• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ایران بدون مشکل پول فروش نفت را دریافت می کند/ برخی نقش مار می‌کشند
  کد خبر : 2033767

  ایران بدون مشکل پول فروش نفت را دریافت می کند/ برخی نقش مار می‌کشند

  ایران بدون مشکل پول فروش نفت را دریافت می کند/ برخی نقش مار می‌کشندReviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، درحالی که روز گذشته درحین دومین مناظره تلویزیونی برخی از کاندیداها به انتقاد از سیاست های نفتی دولت پرداختند و حتی این موضوع مطرح شد که باوجود اجرایی شدن…

  ایران بدون مشکل پول فروش نفت را دریافت می کند/ برخی نقش مار می‌کشندReviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، درحالی که روز گذشته درحین دومین مناظره تلویزیونی برخی از کاندیداها به انتقاد از سیاست های نفتی دولت پرداختند و حتی این موضوع مطرح شد که باوجود اجرایی شدن برجام، ایران هنوز هم در دریافت پول حاصل از صادرات نفت خود مشکل دارد، امیرحسین زمانی نیا – معاون وزیر نفت در امور بین الملل – در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: تمام عواید حاصل از فروش نفت خام و میعانات ایران بدون هیچ مشکلی توسط کشور دریافت می شود. روزانه به طور میانگین ۲.۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادر می شود که تمام عواید این کار بدون مشکل به خزانه دولت برمی گردد.

  وی با بیان اینکه میزان صادرات نفت کشور به طور میانگین ۲.۵ میلیون بشکه در روز است، ادامه داد: این رقم میانگین است و ممکن است گاهی بالاتر یا پایین تر برود، اما هیچ مشکلی در دریافت پول نفت در کشور وجود ندارد.

  معاون وزیر نفت با تصریح اینکه به هیچ وجه ادعاهای مطرح شده درباره عدم دریافت وجه فروش نفت مورد تایید نیست، ادامه داد: بانک مرکزی بارها تایید کرده که هیچ مشکلی در دریافت عواید ناشی از فروش نفت وجود ندارد و برای ما روشن نیست برخی کاندیداها اطلاعات خود را از کجا به دست میاورند که به این شکل مطرح می کنند. این اظهارات صرفا به قصد تخریب دولت و به قصد نادیده گرفتن عواید برجام برای کشور مطرح می شود.

  زمانی نیا ادامه داد: برخی کاندیداهایی که در این مناظره شرکت داشتند از ابتدا با برجام مخالفت داشتند و الان هم چشم خود را روی عواید و گشایشهای برجام برای کشور بسته اند؛ ولی مردم به وضوح می فهمند که اگر برجام نبود الان قطعا فروش نفت ایران در این وضعیت قرار نداشت و در سطح ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه و حتی به صفر رسیده بود. رویدادهایی مثل نمایشگاه نفت نیز که با این عظمت درحال برگزاری است، از دستاوردهای برجام است.

  ایران در آستانه امضای ۷۰ میلیارد دلار قرارداد نفتی است

  معاون وزیر نفت در امور بین الملل در بخش دیگری از گفت وگوی خود با ایسنا با اشاره به این که ۲۵ پروژه بزرگ نفتی و گازی را درحال مذاکره با شرکتهای مهم دنیا داریم، گفت: ظرف سه تا چهار ماه آینده این پروژه ها قطعا به قرارداد می رسد که مجموع ارزشی معادل ۷۰ میلیارد دلار دارند.

  او در تشریح جزییات این قراردادها گفت: قراردادهایی به ارزش ۴۰ میلیارد دلار در بخش بالادستی نفت درآستانه امضا قرارد دارد، همچنین معادل ارزش ۱۰ میلیارد دلار قرارداد در بخش پتروشیمی، ۱۰ میلیارد دلار در بخش گاز و نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار نیز در بخش پالایش و پخش، ساخت تجهیزات و بهینه سازی مصرف انرژی است.

  برخی نقش مار می کشند!

  زمانی نیا در پاسخ به سئوال دیگر ایسنا مبنی بر این که در مناظرات انتخاباتی از دولت انتقاد شده که با افتخار از افزایش صادرات نفت سخن می گوید و این به معنی دفاع از خام فروشی است، گفت: این حرف شبیه به حکایتی است که به جای این که “مار” را بنویسند نقش مار را می کشیدند. این حرف که اگر ما نفت خام را می فروشیم حامی سیاست خام فروشی هستیم کشیدن نقش مار است. بقیه کشورهای دنیا را نگاه کنید، آیا روسیه در تکنولوژی از ایران پایین تر است؟ تجربه پایین تری از ایران دارد؟ روسیه روزانه نزدیک به هشت تا ۹ میلیون بشکه نفت خام صادر می کند. آیا به این کشور هم انتقاد خام فروشی وارد است؟ ما تا پایان این دولت حدود ۹ میلیون تن محصولات پتروشیمی را اضافه می کنیم. این ارزش افزوده نفت و گاز ماست. حرف هایی که در مناظره زده شد کشیدن مار به جای نوشتن آن بود.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.