• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اتحادیه عرب: توافقنامه “مناطق کاهش تنش”‌ در سوریه به رنج سوری‌ها پایان می‌دهد
  کد خبر : 2033743

  اتحادیه عرب: توافقنامه “مناطق کاهش تنش”‌ در سوریه به رنج سوری‌ها پایان می‌دهد

  اتحادیه عرب: توافقنامه “مناطق کاهش تنش”‌ در سوریه به رنج سوری‌ها پایان می‌دهدReviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عفیفی سخنگوی احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به اینکه این توافقنامه به نفع ملت و دولت سوریه باشد و اینکه در…

  اتحادیه عرب: توافقنامه "مناطق کاهش تنش"‌ در سوریه به رنج سوری‌ها پایان می‌دهدReviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عفیفی سخنگوی احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به اینکه این توافقنامه به نفع ملت و دولت سوریه باشد و اینکه در چارچوب پایان دادن به رنج و سختی غیرنظامیان کارساز بیفتد، ابراز امیدواری کرد.

  وی تصریح کرد که امید بسته شده این توافقنامه با ورود به فاز اجرایی و پایبندی به آن، گامی مهم در راه رسیدن به حل و فصل سیاسی بحران سوریه با تکیه بر قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت باشد.

  عفیفی تاکید کرد که ابوالغیط به اصل حفظ تمامیت ارضی سوریه و امنیت منطقه‌ای‌اش اهمیت زیادی می‌دهد و از اینجا معتقد به لزوم توجه به خطر این توافقنامه در واقعیت و آن تهدیدی است که علیه این اصل محوری ایجاب می‌کند. توقف رنج ملت سوریه یکی از اصول محوری است دائما در قطعنامه شورای اتحادیه عرب بر آن تاکید دارند.

  وی همچنین تصریح کرد: عملیات مهاجرت و تغییر جمعیتی در مناطق سوریه و خطرات مربوط به تمامیت ارضی سوریه باید منطقه‌ای امن برای همه گروه‌های بین‌الملل در سایه پیامدهای احتمالی بر تمامیت ارضی و وحدت ملت سوریه ایجاد کند.

  سخنگوی رسمی ابوالغیط در ادامه تاکید کرد که تضمین واقعی برای وحدت سوریه در این برهه تاریخی حساس تحت نظارت کشورهای جهان تحت لوای سازمان ملل همان قطعنامه شورای امنیت است که مشروعیت بین‌المللی به این توافقنامه می‌دهد.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.