• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کسی درباره بازنده مناظره تردیدی ندارد
  کد خبر : 2033723

  کسی درباره بازنده مناظره تردیدی ندارد

  کسی درباره بازنده مناظره تردیدی نداردReviewed by on May 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش، ارزیابی مناظره روز گذشته، دشوار نیست. تنها گوشه هایی از پرده بالا زده شد و آقای روحانی برآشفت. از موافق و مخالف، و انقلابی و ضد انقلاب، ظاهرا…

  کسی درباره بازنده مناظره تردیدی نداردReviewed by on May 6Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش، ارزیابی مناظره روز گذشته، دشوار نیست. تنها گوشه هایی از پرده بالا زده شد و آقای روحانی برآشفت.

  از موافق و مخالف، و انقلابی و ضد انقلاب، ظاهرا کسی درباره بازنده مناظره تردیدی ندارد. همین که "یار کمکی" از کاندیدای اصلی پیشی گرفته خود گویای بخش مهمی از حقیقت است.

  مشکل از روحانی هم شاید نیست. وضع موجود چنان است که هیچ فردی نمی تواند از آن دفاع کند و وقتی هم ناچار به دفاع می شوند چاره ای نمی ماند الا اینکه دروغ بگویند.

  حالا می توان فهمید که روحانی و ستادش چرا یک هفته تمام جنگیدند مناظره لغو شود. اکنون جریانی در افکار عمومی شکل گرفته که هیچ فردی قادر به متوقف کردن آن نیست. 

  رئیس جمهور از حقوق شهروندی گفت و از آن رونمایی کرد، ولی خود و وزیرانش عملا ثابت کردند که در حل مشکلات مردم خود ناتوان هستند و لذا این جماعت با هماهنگی دشمنان بیرونی، به فکر کنترل فرمان انقلاب از دورن اتاق انقلاب بودند تا مراکز مهم تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور را به صورت خزنده و بی صدا به اشغال جریان لیبرال سکولار درآورند و در بخشهایی هم موفق شدند، اما ملت تصمیم گرفته تا تفاله های نفوذی غربگرا را از درون اتاق فرمان انقلاب به دور بریزد.

  آقای روحانی می‌فرمایند برجام، سایه جنگ را از سر ملت دور کرده است. باید پرسید، مگر هدف از توافق هسته‌ای و برجام، دور کردن سایه جنگ بود؟ شما رفته بودید که تحریم‌ها را لغو کنید و ۴ سال تمام همه امکانات و ظرفیت‌های کشور را در این مسیر به کار گرفتید و اکنون با دست‌های تقریبا خالی و یا به قول رئیس کل محترم بانک مرکزی، با «دستاوردهای تقریبا هیچ» از راه آمده‌اید. حضرتعالی بارها وعده لغو تحریم‌ها را داده بودید و آن روزها که تصور می‌کردید از برجام چیزی عاید ملت می‌شود، هیچ سخنی – حتی یک کلمه – از سایه جنگ که قرار است رفع شود بر زبان نیاورده بودید.

  به عنوان مثال و فقط به عنوان یک نمونه، حضرتعالی بعدازظهر روز سه‌شنبه ۲۳ تیرماه ۹۴ در سالن اجلاس سران، با افتخار و مباهات خطاب به ملت فرمودید: «امروز به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم تمام تحریم‌ها، حتی تحریم‌های موشکی، تسلیحاتی و اشاعه‌ای به صورتی که در قطعنامه بوده لغو می‌شود»  و تاکید کردید «تمام تحریم‌های بانکی، بیمه‌ای، مالی، حمل و نقل، پتروشیمی، فلزات سنگین و تحریم‌های اقتصادی به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق، و حتی تحریم تسلیحاتی نیز کنار گذاشته می‌شود» و…

  اگر هدف از برجام، دور کردن سایه جنگ بود، چرا آن روز کمترین اشاره‌ای به آن نکردید و با افتخار از لغو همه تحریم‌ها خبر دادید و امروز که می‌بینید دستاورد برجام «تقریبا هیچ» بوده است، پای سایه جنگ را به میان می‌کشید و اصرار دارید این تلقی موهوم و دروغ را دستاورد برجام معرفی کنید. برای این پرسش منطقی که به اسناد آن اشاره شد چه پاسخی دارید.

  دولت یازدهم نه فقط سایه جنگ را دور نکرده است، بلکه با اظهار عجز و ناتوانی و امتیاز دادن‌های فراوان به حریف، دندان طمع دشمن را تیز کرده و سایه جنگ را که فرزندان جان برکف این مرز و بوم از مرزهای ایران اسلامی دور کرده بودند، به ایران نزدیک کرده است و اگر ترس آمریکا از مقابله جانانه مردم حاضر در صحنه و رزمندگان فداکار نبود، با توجه به ضعف فراوانی که دولت شما در مقابل آمریکا از خود نشان داده است، لحظه‌ای در تصمیم‌ به حمله نظامی درنگ نمی‌کرد.

  به بیان دیگر دولت آقای روحانی با ابراز ضعف و ناتوانی در مقابل آمریکا و متحدانش، آنان را به حمله نظامی تشویق هم کرده است ولی آمریکا به خوبی می‌داند که در ایران با مردم پاکباخته و رزمندگان از جان گذشته طرف است که جرأت حمله ندارد و نه با برخی از دولتمردان – فقط برخی از آنها – که حاضرند از ترس مرگ خودکشی کنند.

   

  یادداشت از دکتر محمد جواد محمودیان

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.