• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ابراز خرسندی نماینده سازمان ملل در سوریه از نتایج نشست آستانه ۴
  کد خبر : 2033533

  ابراز خرسندی نماینده سازمان ملل در سوریه از نتایج نشست آستانه ۴

  ابراز خرسندی نماینده سازمان ملل در سوریه از نتایج نشست آستانه ۴Reviewed by on May 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روسیالیوم، استفان دیمیستورا نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه امضای ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه را مورد تمجید قرار داد و آن گامی درست در مسیر…

  ابراز خرسندی نماینده سازمان ملل در سوریه از نتایج نشست آستانه ۴Reviewed by on May 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روسیالیوم، استفان دیمیستورا نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه امضای ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه را مورد تمجید قرار داد و آن گامی درست در مسیر تحقق آتش بس توصیف کرد.

  وی افزود: به نظر من ما در آستانه ما شاهد گام مثبتی و مهمی در مسیر درست در روند توقف و کاهش درگیری بودیم.

  نمایندگان کشورهای روسیه، ترکیه و ایران درباره مناطق کاهش تنش به توافق رسیدند که بر اساس آن کارگروهی مشترک از سوی این سه کشور ظرف ۵ روز از امضای توافق حاصل شده برای تعیین مناطق کاهش تنش  تشکیل می شود و کشورهای ضامن باید تدابیر لازم را برای تعریف نقشه های مناطق کاهش تنش تا تاریخ ۲۲ ماه مه جاری به عمل آورند.

  روزنامه کامرسانت روسیه در این باره نوشت: چهار منطقه یاد شده شامل استان ادلب، شمال حمص، غوطه شرقی و جنوب سوریه خواهد بود.

  این مناطق عاری از سلاح خواهند بود، و درهای آنها به روی سازمانهای فعال در زمینه اقدمات بشردوستانه برای کمک به مردم گشوده خواهد شد، و زمینه برای بازسازی آن فراهم خواهد شد.

  مرز این مناطق چهارگانه با ایجاد پست های ایست و بازرسی زیر نظر و حمایت نیروهای نظامی خارجی مشخص خواهد شد که از سوی روسیه و ترکیه و ایران به منظور عبور و مرور غیرنظامیان و رساندن کمک های انسانی تضمین خواهد شد.

  ویکتور اوزیروف رئیس کمیته دفاع و امنیت شورای فدرال پارلمان روسیه گفت: احتمال ورود و مشارکت نیروهای پلیس نظامی روس در مناطق چهار گانه یاد شده وجود دارد.

  وی افزود: نیروهای روس قادر به تضمین ثبات و محافظت از توافق بر سر این مناطق چهار گانه بدون دخالت در زندگی روزمره شهروندان هستند.

  این مسؤول روس خاطرنشان کرد: معتقدم که روسیه با آمریکا درخصوص مناطق مورد اختلاف به توافق برسند، تا امنیت نیروهای دو کشور در زمین و هوا تأمین شود؛ اما در مناطق دیگر اقدامات نظامی ضد گروه های تروریستی ادامه خواهد یافت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.