• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » به عمل کار برآید به سخنرانی نیست
  کد خبر : 2033495

  به عمل کار برآید به سخنرانی نیست

  به عمل کار برآید به سخنرانی نیستReviewed by on May 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سیدمصطفی هاشمی طبا نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب پیرامون این مسئله که هزینه تبلیغات انتخابات را چگونه تامین کرده است، اظهار داشت: هزینه شخصی تاکنون نداشته ام و هرچه که…

  به عمل کار برآید به سخنرانی نیستReviewed by on May 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سیدمصطفی هاشمی طبا نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب پیرامون این مسئله که هزینه تبلیغات انتخابات را چگونه تامین کرده است، اظهار داشت: هزینه شخصی تاکنون نداشته ام و هرچه که بوده صدا و سیما پرداخت کرده است.

  وی افزود: اینکه کسی برود به استانی و در ماشین روباز بنشیند و مردم را دنبال خود بکشد این ارتباط رو درو نیست، یکطرفه و این کارها صرفا نمایشی است.

  هاشمی طبا با بیان اینکه رئیس جمهور مهمترین کارش دستوراتی است که صادر می کند، تصریح کرد: روند اقدامات بیمه های درمانی در کشور خوب است اما بدانیم که تا وقتی تولید ناخالص داخلی بزرگ نشود بیمه ها هم بزرگ نمی شوند. افزایش رفاه مردم توسط دولت امکانپذیر نیست.

  نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: از هر کس که بپرسید می گوید اولویت اول من پاکدستی است. اگر فردی که وزیر دولت می‌شود، تاجر و یا پزشک هم باشد نباید دیگر به آن شغل ها مشغول شود چرا که وظیفه وزارت به اندازه کافی سنگین است و باید تمام وقت خود را صرف پست وزارت خودش کند.

  وی در خصوص رسیدگی به محرومان در کشور ادامه داد: اولویت اول من حفظ ایران و اصلاح کشاورزی است که اینها در راستای رسیدگی به محرومان خواهد بود.

  هاشمی طبا با انتقاد از سیستم پرداخت یارانه ها نیز گفت: این سیستم عدالت محور نیست و این سئوال مطرح می‌شود که چرا همه باید یکسان یارانه بگیرند.

  نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: رسیدگی به محرمان وظیفه کمیته امداد و سازمان بهزیستی است که باید دولت ها بودجه کافی را به آنها بدهند و آنها هم از طرق مختلف به محرومان رسیدگی کنند.

  وی پیرامون اینکه دارایی های خود را در زمان مسئولیت اعلام خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: بله، طبیعی است که اعلام می کنیم. ما قبلا هم که متصدی امر بودیم این کار را کردیم و در دولت احتمالی آینده هم خواهیم کرد.

  وزیر اسبق صنایع در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: همیشه دست قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی باز است و قضات باید عادل باشند و از طرفی توصیه پذیر نباشند. اگر متوجه فساد کسی در دولت هم شوند بلافاصله وی را از سمتی که دارد برکنار می کنم.

  نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیرامون این مسئله که آیا وجود منتقدین و رسانه ها را دارای اهمیت می بینید یا نه، گفت: باید پولی هم بدهیم تا منتقد ایجاد کنیم، اگر رسانه ای ما را نقد می کند در واقع ما را از اطلاعات دیگری که به دستمان نمی رسد باخبر می سازد. البته سیاه نمایی، تهمت زنی و دروغ ناپسند است که امیدوارم رسانه ها اینها را رعایت کنند.

  وی در پاسخ به این سئوال که با جنگ نرم دشمن چه خواهید کرد، تصریح کرد: این مسئله وجود دارد اما مهم این است که بتوانیم با آن مقابله کنیم. امروز ما علیه خودمان جنگ نرم راه می اندازیم، جمهوری اسلامی خدمات فراوانی را تاکنون انجام داد ولی بعضی کاندیداها طوری رفتار می کنند که انگار مسئولین ناسالم هستند و به مردم ظلم می کنند که این درست نیست.

  هاشمی طبا پیرامون شاخص های انقلابی گری هم گفت: به عمل کار برآید به سخنرانی نیست، کسی که می خواهد انقلابی باشد نیازی به داد و فریاد و یقه بستن ندارد. اول باید حق الناس را رعایت کند، دوم اینکه دروغ نگوید که یک نوع از دروغگویی، کم گویی و بزرگنمایی است.

  رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی افزود: بنابراین باید صداقت داشته باشیم، اگر می خواهیم کسی را نقد کنیم معایب و محاسن وی را آنگونه که هست بگوییم نه کمتر، نه بیشتر. وی در خصوص مسئله بدعهدی آمریکا در برجام خاطرنشان کرد: در مقابل این مسئله باید ایستادگی کرد، ایستادی و جهاد امری دائمی است که در زمانهای مختلف شکل آن عوض می‌شود. صلح امام حسن(ع) و جنگ امام حسین(ع) دو روی یک سکه هستند که به اقتضای زمان متفاوت شده است.

  هاشمی طبا ادامه داد: مگر می‌شود تصور کرد که آمریکا بدعهد نباشد، مطمئنم آقای ظریف وقتی برجام را امضا می کرد به خوبی می دانست که آمریکا چنین ماهیتی دارد ولی این مسئله دلیل نمی شود که ما با آنها قراردادی نبندیم و حقوق خودمان را از آنها نگیریم.

  نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: این قرارداد برجام امروز مورد انتقاد شدید دشمنان ما همچون نتانیاهو قرار گرفتته و به نظرم این یک پیروزی است و تاکنون هم خیلی گشایش ها داشته است.
  وی با بیان اینکه استقامت به معنی بی تربیتی و دشمنام دادن نیست، اضافه کرد: باید خویشتن دار باشیم و ایستادگی کنیم که این دستورالعمل قرآنی ما است و در این راستا باید با مردم راحت صحبت کنیم و همه راست ها بگوییم.

  هاشمی طبا پیرامون مسئله رعایت قانون گفت: من قوانین موجود را رعایت می کنم و آن چیزهایی را هم که لازم است تغییر کند لایحه و پس از تصویب، آن را اجرایی می کنم. حتما باید مر قانون را رعایت کنیم حتی اگر دلخواه ما نباشد.

  نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیرامون اختلاف نظرات میان مسئولین کشور افزود: ما در کشور فصل الخطاب داریم و اگر مسئولین به اتفاق نظر نرسیدند می توانند به مجمع تشخیص و یا به رهبری مراجعه کنند و نباید خودکامگی و قانون جنگل را حاکم کنیم.

  وی در خصوص مسئله حفظ و ترویج فرهنگ شهادت و پاسداشت خون شهدا اظهار داشت: شخصا به این مسئله متعهد هستم و تعهد دیگری که می دهم این است که همه راست ها را به مردم می گویم و می خواهم مردم هم آگاهانه قدم بردارند. شهدا از مرزهای ما محافظت کردند و الان هم همه ما مردم و مسئولین باید کشور را از لحاظ زیست محیطی حفظ کنیم چرا که امروز وضعیت مناسبی ندارد و ما باید میراث خوب و پایداری را برای آیندگان خود داشته باشیم.

  هاشمی طبا در پایان گفت: کشور بدون مردم وجود نخواهد داشت و مردم بدون کشور، بی هویت هستند. لذا ایران را باید حفظ کرد، ما مرزها را حفظ کردیم ولی باید سرزمین خود را از داخل هم حفظ کنیم که این اولویت اول من خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.