• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هزینه ۷ میلیاردی استخر ریاست جمهوری در اوج رکود کشور/ مدیران سرخه ای تا ۵ برابر رییس جمهور آمریکا در این دولت حقوق گرفتند/ وزرای میلیاردی دولت دغدغه ایجاد شغل ندارند
  کد خبر : 2033470

  هزینه ۷ میلیاردی استخر ریاست جمهوری در اوج رکود کشور/ مدیران سرخه ای تا ۵ برابر رییس جمهور آمریکا در این دولت حقوق گرفتند/ وزرای میلیاردی دولت دغدغه ایجاد شغل ندارند

  هزینه ۷ میلیاردی استخر ریاست جمهوری در اوج رکود کشور/ مدیران سرخه ای تا ۵ برابر رییس جمهور آمریکا در این دولت حقوق گرفتند/ وزرای میلیاردی دولت دغدغه ایجاد شغل ندارندReviewed by on May 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای سراب, دکتر محمد حسن…

  هزینه ۷ میلیاردی استخر ریاست جمهوری در اوج رکود کشور/ مدیران سرخه ای تا ۵ برابر رییس جمهور آمریکا در این دولت حقوق گرفتند/ وزرای میلیاردی دولت دغدغه ایجاد شغل ندارندReviewed by on May 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای سراب, دکتر محمد حسن قدیری ابیانه در همایش انتخاب در دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه قوه مجریه مهمترین قوه کشور بوده و ثروت نیز در این قوه متمرکز شده و نیروها و پرسنل و تمام بانک ها و وزارتخانه ها در آن جمع شده اند اظهار داشت: هدف اول در انتخاب رییس جمهور به عنوان شخص دوم مملکت سپردن کشور به یک شخص هست.

  وی افزود: استراتژی یعنی رسیدن از نقطه موجود به نقطه مطلوب و ما باید بدانیم اکنون در کجا هستیم که در این انتخابات دو نفر سکان دولت را در دست داشتند و باید پاسخگوی وعده های خود باشند و چهار نفر دیگر وعده می دهند و معلوم نیست که بتوانند به وعده های خود عمل کنند یا خیر.

  در اوج رکود هزینه تعمیر و تجهیز استخر ریاست جمهوری ۷ میلیارد می شود

  ابیانه در تشریح وضعیت موجود کشور خاطرنشان کرد:در سال گذشته در آمد نفت به ۷۰ هزار میلیارد رسید البته پولش رو نتونستیم بگیریم و به پولهای بلوکه شده ما اضافه شد و صندوق حساب پس انداز ما در خارج باز هست به احکام دادگاه های خارج و یهو می بینی که حکمی داده می شود و از بانکی ۱ میلیرد و اندی دلار حکم گرفته شده و برداشت صورت می گیرد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر بدهی دولت نیز به ۷۰۰ هزار میلیارد دلار رسیده, یعنی ده برابر فروش نفت در یکسال و به عبارت دیگر یعنی اگر ریس جمهوری دو دوره بر سر کار آید با این پول نمی تواند بدهی دولت را در ۸ سال پرداخت کند.

  سفیر سابق ایران در مکزیک با بیان اینکه میزان بدهی دولت شدیدا افزایش یافته ابرازداشت: در این وضعیت اقتصادی ما باید کمتر خرج کنیم و دولت باید از بسیاری از هزینه های خود چشم پوشی و صرفه جویی می کرد ولی متاسفانه برعکس عمل کرد.

  این استاد برجسته دانشگاه با اشاره به اینکه دولت گفت شب پرداخت یارانه مصیبت عظماست قابل تایید هست چرا که دولت با پرداخت یارانه با این حجم بدهی ماهی ۳۴۰۰ میلیارد دلار به بدهی هایش اضافه می شود.

  ابیانه اظهار داشت: اخیرا ژاپن ۴۰۰ میلیون تومان به ایران کمک کرده برای ساخت ۲۱ مدرسه عشایری که این موضوع باعث شرمساری است که کشوری مثل ژاپن که یک چهارم ایران استبه یک کشور نفت خیز کمک می کند.

  سفیر سابق ایران در استرالیا ابراز داشت: زمانی که دولت شعار انصراف از یارانه میداد هزینه تجهیز و تعمیر استخر ریاست جمهوری ۷ میلیار د تومان می شود که معادل با هزینه ساخت ۳۵۰ مدرسه عشایری است و در سفر روحانی به کرج هزینه شهرداری فقط ۱٫۵ میلیارد یعنی معادل ساخت ۷۵ مدرسه عشایری.

  هیچ رییس جمهوری در دنیا به اندازه روحانی دروغگو نیست

  ابیانه در ادامه سخنرانی با بیان اینکه وضعیت بیکاری در کشور افتضاح هست ابراز داشت: رییس جمهور وعده ایجاد ۴ هزار شغل را داده بود که بعد از روشنگری قالیباف تمام فایل ها و وعده های رییس جمهور از سایت خودشان پاک شد تا وعده های دیگر مشخص نشوند.

  وی ادامه داد: آمار نشان می دهد اشتغال در کشور زیاد شده حال این آمار از کجا آمده است, دولت آمده معیار اشتغال را تغییر داده اند و گفتند هرکس در هفته یک ساعت کار کند شاغل هست, حالا یک ساعت شغل را ایجاد کرده اند, خیر این اشتغال قبلا جزو آمار نبوده و امروز در آمار ذکر می کنند.

  این استاد دانشگاه افزود: باور کنید نه در ایران و نه در خارج از کشور ندیدم رییس جمهوری این قدر دروغ گفته باشد و معمولا اگر در کشورهای خارجی دروغ بر ملا شود یا رییس جمهور را اخراج می کنند یا استعفا می هد که معمولا از خجالت استعفا می دهند.

  عضو سازمان نظام مهندسی عنوان کرد: تو ایران رییس جمهور می آید در تلویزیون وعده صد روزه می دهد و فیلمش هم پخش می شود و چند بار هم تکرار می کند و وقتی در کنفرانس مطبوعاتی می گویند تو وعده دادی چشم در چشم مردم نگاه می کند و می گوید شما دروغ می گویید.

  سفیر سابق ایران با انتقاد از حقوق های نجومی ابراز داشت: جای تاسف است که دولت به جای عذرخواهی از نجومی بگیرها به عنوان ذخیره نظام نام می برند که در این صورت کسانی که به جرم فساد فی الارض اعدام شدند ذخیره های زیر خاکی نظام هستند.

  نجومی بگیرها و همشهریان رییس جمهور تا ۵ برابر رییس جمهور آمریکا در دولت حقوق گرفتند

  دکتر ابیانه در بخش دیگر گفتگوی خود در این دولت انگار یک جا نابغه خیز هست و آن هم سرخه, شهر آقای روحانی است و بقیه مردم خنگ هستند, رییس بانک رفاه کارگران ۲۳۵ میلیون تومان و معادل دو برابر حقوق رییس جمهور آمریکا می گیرد, آیا این آقا انیشتن دوران بوده خیر شریک صرافی حسین فریدون بوده و پرونده سنگینی هم داشته و البته اهل سرخه بوده است.

  وی ادامه داد: دیگری رییس بانک ملت که ۶۰۰ میلیون تومان و ۵ برابر رییس جمهور آمریکا حقوق می گرفته چه کاره بوده, هیچ کاره سرخه ای بوده و همشهری آقای رییس جمهور بوده است.

  سفیر اسبق ایران اظهار داشت: همین رییس بانک ملت دستور می دهد تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار فردی قرار دهند که معاون ارزی و بین الملل مخالفت می کنند که در نهایت عزل شده و دوتا سرخه ای جایگزین آنها می شود که همین ۱۵۰۰ میلیارد تومان را گرفته و در همان بانک می گذارند و ماهی ۱۹ میلیارد تومان سود می گیرند.

  این استاد برجسته دانشگاه گفت : وقتی گفته می شود اختلاس شده می گویند اینها وام معوقه هست نه اختلاس.

  ابیانه با بیان اینکه در صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۲ هزار میلیارد تومان به ۳۱ نفر دادند که در بین آنها کارتن خواب ها هستند و به نام انها بدون وثیقه هزار میلیارد تومان به چند ادم دادند وبرای اینکه صدای مدیران در نیاید خودروی جند صد میلیونی داده اند و وقتی گفته می شود فساد و اختلاس شده می گویند وام معوقه هست.

  تسهیلات میلیاردی به نام خواهرزاده جهانگیری با سفارش وی

  ابیانه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در خبرها آمده بود دولت برای کل عشایر چهار محال بختیاری ۴ میلیارد تومان اختصاص داده که در اقدامی تامل برانگیز می بینیم برای بستگان و خانواده رییس بانک رفاه ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات داده شده است.

  سفیر سابق ایران در مکزیک ایران خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری که مسئول مبارزه با فساد در دولت هست به بانک عسگریه که اکنون با نام ملل فعالیت می کند دستور داده به خواهرزاده اش که یک دختر ۲۷ ساله مجرد هست ۳۰ میلیارد تومان در مقابل ضمانت دو چک ۱۵ میلیاردی داده شود.

  وی ادامه داد: نمایندگان مجلس اعلام کردند که یکی از بدهکاران بانکی ویلای ۱۴ میلیاردی به نام همسر حسین فریدون زده شده و پول های میلیاردی به حساب فرزندان فریدون واریز می شود.

  ابیانه ابراز امیدواری کرد قوه قضاییه به موضوع ورود پیداکند و گفت: من از قوه قضاییه گله دارم تا اگر فردی تخلفی کرده همان موقع رسیدگی کند تا فساد پا نگیرد و به خطوط قرمز دولت ها که در زمان احمدی نژاد هم بود توجه نکند و ظاهرا در این دولت حسین فریدون خط قرمز هست.

  برجام یک فاجعه برای کشور بود

  دکتر محمد حسن قدیری ابیانه با بیان اینکه برجام یک فاجعه و خسارت محض برای کشور بود ابراز داشت: در برجام از خطوط رهبری عدول شد و همه چیز دو دستی تقدیم دشمن شد.

  وی افزود: حضرت آقا گفتند برای اجرایی شدن برجام ضمانت بگیرید و اینها گفتند امضا گرفتیم که ارزش این امضا به اندازه امضای خواهرزاده جهانگیری هست.

  سفیر سابق ایران گفت بعد از برجام تحریم ها کم نشده هیچ زیاد هم شده و مردم که می گویند که شما می گویید تحریم رفع شده پس نتایجش چه شد وبه جای اینکه دولت بگوید عذر می خواهیم دشمن بدعهدی کرد, ما خطوط قرمز رهبری را رعایت نکردیم و بگویند فریب خوردیم و عذر خواهی کنند خود دستاوردی بود.

  ابیانه ادامه داد: دولت به جای عذر خواهی می گوید عده ای کودک یعنی احمق آمدند دم در و سیب و گلابی می خواهند و ما تازه ده تا درخت کاشتیم و طول می کشد رشد کند و توهین می کند البته محاسبه می کند و کودن می نامد مردم را و با خود می گوید کودن نبودند شعارهایم را باور نمی کردند.

  ابیانی با بیان اینکه در برجام مکانیسمی به نام مکانیسم ماشین را پذیرفتند گفت: این مکانیسم به این صورت هست که اگر ما به علت عدم تعهد  ۱+۵ شکایت کنیم و اثبات بشه که یکی از آنها و نه کشور ما به تعهداتشون عمل نکردند تمام تحریم ها و تعلیق آنها باز می گردد واین که هیئت ایرانی شکایت نمی کند چون ته شکایت همین هست.

  سفیر سابق ایران اظهار داشت: در برجام توافق شده ۱+۵ هرجا مشکوک شوند می توانند بازرسی کنند, مثلا کافی است بگویند به مراکز موشکی ما مشکوک هستند و ما اگر نشان ندهیم محکومیم , لذا آنان بعد از برجام گفتند اگر جنگی در بیافتد با توجه به اطلاعاتی که می توانند بگیرند آمریکا می تواند گزیده تر حمله کند و این برجام نه تنها سایه جنگ را دور نکرده بلکه کمک دشمن برای حمله آگاهانه هست.

   

  وزرای میلیاردی دولت دغدغه ایجاد شغل ندارند

  ابیانی با بیان اینکه مراکز پژوهشی آمریکا بررسی کردند که اگر به آمریکا به ایران حمله کند روز اول تمام ناوگان آمریکا نابود و ۲۰ هزار امریکایی کشته خواهند شد و چون دستاورد ندارند می خواهند این بحث جنگ را به عنوان دستاورد نشان دهند.

  سفیر اسبق ایران درادامه اظهار داشت: به عنوان استراتژیست هشدار می دهم غربی که می خواهد آقای روحانی پیروز شود عمدا برای حمایت از روحانی و کمک به تقویت شعار سایه جنگ یک درگیری در خلیج غارس به راه بیندازند.

  وی با ابراز تاسف از دروغ های رییس جمهور گفت: بدتر از این شعار و ضربه به هیئت ایرانی در مذاکرات این نیست که در وسط مذاکرات بیان کنی که آب خوردن ما به برجام بسته است.

  این استاد دانشگاه با اشاره به وعده ایجاد شغل توسط قالیباف و رییسی ابراز داشت: دولتی ها می گویند امکان پذیر نیست اگر این آقایان نتوانستند دلیل بر این نیست که دولت بعدی هم نتواند.

  ابیانی با بیان اینکه برخی شغل ها را می توان با سی میلیون تومان ایجاد کرد ابراز داشت: ۱۲ هزار میلیارد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان یعنی ۴۰۰ هزار شغل و اگر این دولت نتوانسته به علت این است که برخی وزرا که ثروت های هزار میلیاردی دارند چنین دغدغه ای را ندارند.

  وی تصریح کرد: برخی از وزیران این دولت ثروت های هزار میلیاردی دارند و این ثروت معادل است با اینکه اگر کسی از اول بعثت روزی ۲ میلییون و ماهانه ۶۰ میلیون یعنی حقوق نجومی بگیرد و هزینه ای هم نکند قادر است این ثروت را بدست آورد و این وزرا بودند که حاضر نشدند ثروت خود را به قوه قضاییه معرفی کنند.

  سفیر سابق ایران  با انتقاد از اظهارات وزیر نیرو در مورد خوزستان و قطع آب و برق در این استان که گفته بود: این اتفاقات عذاب الهی بوده و به علت منکراتی است که مردم کردند و این گونه مسئولیت را از خود سلب می کند, هرچند  من هم معتقدم مردم منکر کردند و بزرگترین منکر مردم  رای به روحانی بوده است.

  پایان بخش اول سخنرانی دکتر ابیانه.

  ادامه دارد….

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.