• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بررسی طرح روسیه برای ایجاد مناطق «کاهش تنش» در سوریه/معارضان حضور خود در مذاکرات را تعلیق کردند
  کد خبر : 2033324

  بررسی طرح روسیه برای ایجاد مناطق «کاهش تنش» در سوریه/معارضان حضور خود در مذاکرات را تعلیق کردند

  بررسی طرح روسیه برای ایجاد مناطق «کاهش تنش» در سوریه/معارضان حضور خود در مذاکرات را تعلیق کردندReviewed by on May 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه قزاقستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که شرکت کنندگان در مذاکرات آستانه ۴ سندی را بررسی خواهند کرد که روسیه در…

  بررسی طرح روسیه برای ایجاد مناطق «کاهش تنش» در سوریه/معارضان حضور خود در مذاکرات را تعلیق کردندReviewed by on May 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه قزاقستان امروز چهارشنبه اعلام کرد که شرکت کنندگان در مذاکرات آستانه ۴ سندی را بررسی خواهند کرد که روسیه در خصوص ایجاد ۴ منطقه کاهش تنش ارائه کرده است.

  این برای نخستین بار است که بر چنین پیشنهادی از سوی روسیه صحه گذاشته میشود؛ پیشنهادی که تا کنون مسکو از سخن گفتن علنی درباره آن طفره رفته است.

  «آیدار بک توماتوف» رئیس بخش کشورهای آسیا و آفریقای وزارت خارجه قزاقستان ضمن تأیید این مسئله، تأکید کرد که «اگر کشورهای ضامن توافق آتش بس در سوریه (ایران،روسیه و ترکیه) در خصوص سند روسیه به توافق برسند و آن را امضا کنند، اجرای آن از سوی دمشق و معارضان تحصیل حاصل است».

  این دیپلمات قزاق اعلام کرد که هیئت معارضان مسلح در آستانه شامل ۱۹ نفر است که در میان آنان نیز یک نماینده از سوی گروه تروریستی احرار الشام حضور دارد. هر چند که گفته میشود احتمالا این گروه رسما هفته آتی به آتش بس در سوریه ملحق می شود.

  هیئت معارضان مسلح در آستانه نماینده ۱۶ گروه تروریستی است که ریاست آن را «محمد علوش» سرکرده جیش الاسلام بر عهده دارد.

  «یحیی العریضی» مشاور عیئت عالی مذاکره کنندگان معارض نیز میگوید که این هیئت پیشنهادهای روسیه را بررسی خواهد کرد و در تلاش است تا ماهیت آن را درک کند.

  برخی از منابع معارض چندی پیش از ایده مسکو برای ایجاد مناطق کاهش تنش میان نیروهای سوری و معارضان و وارد کردن نیروهایی از کشورهای بی طرف به خطوط تلاقی آنان پرده برداشتند.

  بر اساس گفته معارضان، پیشنهاد روسیه درباره ایجاد این ۴ منطقه در ادلب، شمال حمص، غوطه شرقی و جنوب سوریه است.

  در همین راستا، گروههای معارض حاضر در آستانه پیش از اینکه مشارکت خود در این مذاکرات را به بهانه تداوم بمباران مناطق تحت اشغال آنان در سوریه تعلیق کنند، امروز یادداشتی را در اختیار طرفهای ناظر بر مذاکرات قرار دادند.

  بر اساس این یادداشت، نخستین بند آن درباره توقف حملات هوایی و زمینی ارتش سوریه به مناطق تحت اشغال تروریستهای معارض است.

  معارضان همچنین از دولت سوریه خواستند نیروهای سوری از مناطقی که پس از ۳۰ دسامبر آزاد کرده بودند، عقب نشینی کنند. در این تاریخ میان آنکارا و مسکو توافق آتش بس امضا رسید.

  در این یادداشت نام مناطقی آمده است که نیروهای ارتش سوریه پس از توافق شهرهای چهارگانه آن را به کنترل خود درآوردند.

  همچنین مناطقی که معارضان بدان اشاره کردند، شامل محله «الوعر» حمص است که چندی پیش عاری از حضور تروریستها شد و همچنین «معضمیه و وادی بردی» در ریف دمشق.

  معارضان همچنین از دولت سوریه خواستند که همه زندانیان آنان را آزاد کرده و کمکهای بشردوستانه به مناطق محاصره شده بفرستد.

  تا کنو دمشق هیچ واکنشی به این مسئله و ادعاهای معارضان نداشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.