• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » نارضایتی معلمان از آموزش و پرورش درمیان/ فرهنگیان در انتظار رئیس و مهران فر در افتتاح ستاد روحانی
  کد خبر : 2033314

  نارضایتی معلمان از آموزش و پرورش درمیان/ فرهنگیان در انتظار رئیس و مهران فر در افتتاح ستاد روحانی

  نارضایتی معلمان از آموزش و پرورش درمیان/ فرهنگیان در انتظار رئیس و مهران فر در افتتاح ستاد روحانیReviewed by on May 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، روز گذشته همزمان با روز معلم مراسمی طبق رسوم هر سال مراسمی برای بزرگداشت مقام معلم در…

  نارضایتی معلمان از آموزش و پرورش درمیان/ فرهنگیان در انتظار رئیس و مهران فر در افتتاح ستاد روحانیReviewed by on May 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، روز گذشته همزمان با روز معلم مراسمی طبق رسوم هر سال مراسمی برای بزرگداشت مقام معلم در مدارس شهر قهستان برگزار نشد که این امر گلایه معلمان شهر قهستان را در پی داشت.

   

  در این خصوص با چند نفر از معلمان شهر قسهتان و روستاهای این بخش گفتگو کردیم ، معلمان از اینکه امسال برنامه ای به نام معلم سپاس در مدارس بخش قهستان برگزار نشد گلایه داشتند.

   

  تعداد زیادی از معلمان قهستان شهرستان درمیان از بی اعتنایی آموزش و پرورش درخصوص برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم اعلام نارضایتی کردند.

   

  یکی از معلمان در یکی از مدارس روستاهای بخش قهستان در گفتگو با خاورستان، گفت: صبح روز گذشته از ساعت هشت آقای مدیر کل اعلام کردند که کاروان سپاس با مدیریت فرمانداران و بخشداران راه افتاده و برای تبریک به معلمان به سراغشان خواهند رفت.

   

  وی افزود: ما هم همچون سالهای قبل منتظر حضور کاروان معلم سپاس در مدرسه خودمان بودیم اما هیچ خبری نشد ، با بخشدار قهستان تماس گرفتم و پرسیدم از دلیل عدم حضور کاروان سپاس به مدرسه ما ایشان گفتند "من خبر ندارم".

   

  این معلم بیان کرد: بحث من تنها و مدرسه ما نیست بلکه این سئوال اکثر معلمان است که چرا امسال ازکاروان معلم سپاس خبری نبود.

   

  وی اذعان کرد: سال گذشته فکر منطقی کردند و کار بسیار خوبی انجام شد و کاروان معلم سپاس راه افتاد در این کاروان از همه قشرها بودند و هر چهار پنج نفری به مدارس رفته و تقدیر هر چند خالی از معلمان داشتند.

   

  این معلم اظهار کرد: امسال کاروان سپاس که نبود هیچ، بلکه در روزهای سرد زمستان که جاده یخ بندان بود ومدارس در حد تعطیلی تشخیص داد می‌شد آقایان ماشین های پژو دولتی را سوار شده و به تک تک مدارس می‌رفتند که حضور فرهنگیان را در مدارس بررسی کنند.

   

  وی خاطر نشان کرد: روزهای زمستان با وجود یخبندان جاده ها معلمان از نگرانی برای اینکه اگر در مدرسه حاضر نشوند برایشان پرونده سازی خواهند کرد با وجود رفت و آمد سخت به مدرسه می‌رفتند و چند معلم هم درروزهای زمستان تصادف کرده و برایشان مشکل پیش آمده بود اما الان در فصل بهار با وجود وضعیت مطلوب هوا و کم بودن مسافت مرکز شهرستان تا روستاهای بخش قهستان بزرگواران به خودشان زحمت نداده و در مدارس حاضر نشدند.

   

  این معلم یاد آور شد: دیروز که روز معلم بوده درگیر ستاد های تبلیغاتی بزرگواران بودند و اصلا انگار نه انگار که فرهنگی وجود دارد یا نه؟

   

  وی تصریح کرد: سالهای گذشته در روز معلم چند نفر به نمایندگی به تک تک مدارس شهرستان حتی مدارس روستاها برای تبریک این روز حضور پیدا می‌کردند.

   

  این معلم بیان کرد:چون دیروز آقای مدیر کل در صحبت هایشان گفتند که کاروان سپاس راه افتاده است و به سراغ معلمان می‌روند من هم پیگیر بودم و گرنه برای معلمان تقدیر و تشکر اهمیتی ندارد.

   

  حجت الاسلام و المسلین مصیب خزاعی، امام جمعه شهر قهستان، در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: امسال در روز معلم مراسمی به عنوان گرامی داشت روز معلم در شهر قهستان برگزار نشد.

   

  وی افزود: سالهای گذشته قبل از آغاز روز معلم جلسه ای در بخشداری با حضور مسئولان شهر برای برگزاری بزرگداشت روز معلم  و تهیه هدیه برای معلمان با همکاری دهیاری ها و فرمانداری برگزار می‌شد که متاسفانه این جلسه امسال در شهر قهستان برگزار نشد.

   

  امام جمعه قهستان بیان کرد: برخی از معلمان با من تماس گرفته و از برگزاری بزرگداشت و یا کاروان معلم سپاس پرس و جو می‌کردند که آیا امسال جلسه گرفته شده و امسال برنامه ای خواهد بود یانه که من گفتم امسال جلسه در بخشداری برگزار نشده است.

   

  حجت الاسلام خزاعی تصریح کرد: سالهای گذشته کاروان معلم سپاس در سطح شهرستان برگزار می‌شد که امسال شاهد این برنامه فرهنگی نبودیم و خیلی خوب بود برای حفظ وحدت و تبریک این روز چند نفر با هم و متحد به مدارس مراجعه و این روز را به معلمان تبریک می‌گفتند.

   

  وی اذعان کرد: من خودم به همراه اعضای انجمن  و مسئول بسیج قهستان به مدارسی که فرزندانمان در آن تحصیل می‌کنند ( از طرف انجمن) رفتیم و این روز را به معلمان آن مدارس تبریک گفتیم.

   

  امام جمعه قهستان بیان کرد: شاید سایر مسئولان آموزش و پرورش شهرستان و آقای بخشدار هم برای عرض تبریک به مدارس رفته اند اما اگر همین برنامه ریزی می‌شد و هر چند نفری جداگانه به مدارس نمی‌رفتند بهتر بود؛ در این صورت شاید به یک مدرسه همه افراد در ساعات متفاوت سر بزنند و این جز اذیت برای معلم و دانش آموزان چیزی در بر ندارد.

   

  حجت الاسلام خزاعی گفت: برخی مدارس خودشان برنامه داشته اند اما بهتر بود که مقام معلمان بخش قهستان را شایسته تر از این گرامی می‌داشتند.

   

  وی خاطر نشان کرد: احتمالا آقایان مسئول آموزش و پرورش شهرستان در گیر مسائل سیاسی و انتخابات شده و فرصت نداشته اند که به مدارس و معلمان بخش قهستان توجه کنند، اگر در آستانه انتخابات نبودیم حتما این بی توجهی صورت نمی‌گرفت.

   

   

  عدم حضور رئیس آموزش و پرورش شهرستان درمیان در روز معلم در مدارس بخش قهستان در صورتی است که  آقای مهرانفر دیرورز بعد از ظهر در مراسم افتتاحیه ستاد تبلیغات فرهنگیان حسن روحانی به همراه یکی از معاونینش حضور داشته است.

   

  رئیس آموزش و پرورش درمیان برای افتتاح ستاد تبلیغات حسن روحانی وقت می‌گذارد اما برای حضور در مدارس بخش قهستان و تقدیر از معلمان این بخش وقت ندارد.

   

  در واقع این روزها، مدیران از هر بهانه ای برای تبلیغات کاندیدای مورد حمایت دولت بهره می گیرند و با تخلفات انتخاباتی پی در پی و بهره گیری از امکانات دولتی قوانین را زیر پا می گذارند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.