• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هیچ “عقل سلیمی” مخالف امنیت کشور نیست/ اختلاف طبقاتی در جامعه طبیعی است
  کد خبر : 2033304

  هیچ “عقل سلیمی” مخالف امنیت کشور نیست/ اختلاف طبقاتی در جامعه طبیعی است

  هیچ “عقل سلیمی” مخالف امنیت کشور نیست/ اختلاف طبقاتی در جامعه طبیعی استReviewed by on May 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، شب گذشته در آیین گشایش ستاد حسن روحانی در سمنان گفت: من تصور نمی کردم در سمنان برای…

  هیچ "عقل سلیمی" مخالف امنیت کشور نیست/ اختلاف طبقاتی در جامعه طبیعی استReviewed by on May 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، شب گذشته در آیین گشایش ستاد حسن روحانی در سمنان گفت: من تصور نمی کردم در سمنان برای روحانی، نیازی به ستاد باشد و مردم به کسی جز همشهری خود رای نمی دهند.

  کرباسچی ایران را سیاسی ترین کشور در بین کشورهای جهان سوم دانست وافزود:  بسیاری از کشورهای جهان سوم و حتی توسعه یافته به اندازه کشور ما درک سیاسی ندارند و دغدغه برخی ملت ها در مسائل معیشتی خلاصه می شود.

  اگر عیبی وجود دارد آن را بپذیریم

  وی با بیان اینکه در ۴ سال زمامداری روحانی انتقادات زیادی به روحانی می کردند گفت: اخلاق انتخابات باید محور برنامه های تبلیغاتی و حمایت از کاندیدای مدنظر باشد.

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی افزود: نخستین مسأله در رعایت اخلاق انتخاباتی، رعایت صداقت، راست‌گویی و اجتناب از تهمت زدن به دیگران است.

  کرباسچی اضافه کرد: در ایام انتخابات گویا دروغگویی و تهمت از سوی داعیه داران صداقت آزاد می شود و نباید دیگران را به انچه که واقعیت ندارد متهم کرد و اگر عیبی وجود دارد آن را بپذیریم.

  وی با بیان اینکه در سالهای اخیر روحانی را به عدم کارایی متهم می کنند ابراز کرد: روحانی کابینه فعالی نداشت و خود را در انتخاب همکاران خود دست بسته می دید چرا که مجلس با او همسو نبود.

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به دستاوردهای دولت در بخش اقتصاد گفت: روحانی توانست مشکل تحریم هایی را حل کند که این تحریم ها را برای هیتلر هم تعیین نمی کردند و تحریم ها زندگی مردم را از روال عادی خارج کرده بود و زمان می برد تا این آثار پاک شود.

  نام روحانی بالاتر از نام مصدق خواهد بود

  کرباسچی در ادامه اظهار کرد: دولت روحانی دچار مظلومیتی بزرگ است و روحانی بزرگ ‌ترین عملیات دیپلماسی و سیاسی کشور را در یک مذاکره طولانی انجام داد و توانست هفت تحریم سازمان ملل متحد را بدون جنگ و خونریزی بردارد.

  وی افزود: نام روحانی در آینده درخشان تر از نام مصدق خواهد بود چرا که مصدق فقط نفت را ملی کرد اما روحانی امنیت را به کشور بازگرداند و امنیت را در میان تهدیدات بین المللی و منطقه ای در کشور حاکم کرد.

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه روحانی در سیاست داخلی و خارجی معجزه کرد اذعان کرد: در گذشته احزاب نمی‌توانستند دور هم بنشینند و محافل سیاسی و مذهبی احزاب و گروه‌های مختلف و تغییری که در مجلس و بینش حاکم بر فضای تصمیم‌گیری قانونی کشور ایجاد شده، از برکت وجود روحانی است.

  کرباسچی با اشاره به انتخابات ۷ اسفند ۹۴ و تغییر ۱۷۰ نماینده مجلس گفت: این از خواص روحانی است که توانست فضایی ایجاد کند که نگرش مردم تغییر کند و خواسته خود را به اثبات برسانند. در انتخابات شوراهای شهر هم شاهد این هستیم که کمترین رد صلاحیت ها اتفاق می افتد و این نشاندهنده تغییر رویکرد در سیاست داخلی است.

  وی در ادامه تصریح کرد: در گذشته ۲۰ نفر نمی توانستند دور هم بنشینند و محافل سیاسی تعطیل بود اما با روی کار آمدن روحانی فضای سیاسی تغییر چشمگیری داشت.

  مهار تورم دستاورد بزرگ دولت روحانی است

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با تاکید برا ینکه نباید با سیاه نمایی ها مردم را از حضور در انتخابات مایوس کرد گفت: در سال ۹۲ به خاطر فضایی که وجود داشت، ۱۸ میلیون نفر در انتخابات شرکت نکردند و اگر رأی دکتر روحانی ۵۰ درصد بود، دلیل آن این بود عده‌ای که به اعتدال و اصلاح‌طلبی معتقد هستند، امیدوار نبودند و امروز خوشبختانه این امیدواری در فضای سیاسی وجود دارد.

  کرباسچی با بیان اینکه روحانی در مهار تورم عملکرد موفقی داشته است ابراز کرد: پایین آوردن تورم در کشوری جهان‌سومی چون ما با عبور از تحریم و فضای اقتصادی گذشته کار کمی نیست. هزار واحد صنعتی بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید از توقف نجات پیدا کرد، اشتغال برای ما مهم است و به دلیل ورود نیروهای کار در بازار هنوز حل نشده است و مشکلات گوناگونی وجود دارد، اما از مجموعه‌ای که مشکلات سر راه زیاد دارد، نباید توقع حل همه را به یک‌باره داشت.

  کدام عقل سلیمی می تواند با تامین کنندگان امنیت کشور مخالفت کند؟

  وی با بیان اینکه در تبلیغات انتخاباتی باید صداقت را سرلوحه قرار داد ابراز کرد: طی روزهای اخیر برخی‌ها از دستگیری من صحبت کردند و لزومی ندارد دروغ ترویج کنند.

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به فضای ایجاد شده پس از اظهارات خود در خصوص کمک به جبهه مقاومت گفت: صحبت من این بود برای کمک به محرومان و مستضعفان و کمک به سوریه، لبنان و یمن در کنار کمک‌های مادی باید دیپلماسی فعال داشته باشیم و بعد ما را متهم می‌کنند در برابر مدافعان حرم جبهه گرفته‌ای که این تهمت نادرست است.

  کرباسچی در ادامه بیان کرد: کدام عقل سلیمی می تواند با تامین کنندگان امنیت کشور مخالفت کند؟ دولت روحانی دو برابر دولت گذشته به نیروهای مسلح کمک کرده و به حق هم بوده که کمک کند.

  وی افزود: نباید برای تبلیغات دست به هر اقدامی بزنیم، امنیت، دفاع از کشور و نیروهای مسلح، سپاه و بسیج ناموس کشور هستند و همه ملت از آن‌ها دفاع می‌کنند.

  مرحوم هاشمی اعراب را مهار کرده بود

  دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی با دیپلماسی رفت و آمد عرب ها را مهار کرده بود اذعان کرد: سفرهای مرحوم هاشمی به کشورهای عربی باعث کنترل اعراب می شد و پس از آن خشونت ها و افراطی گری ها پدید آمد.

  کرباسچی با اشاره به شعار تبلیغاتی قالیباف گفت: برخی چون سال ۹۶ است عدد "96درصد" را مطرح می کنند. اختلاف طبقاتی در هر جامعه ای وجود دارد و نباید بین فقیر و غنی اختلاف و عناد ایجاد کرد  چرا در تبلیغاتی باید به شکاف طبقاتی دامن بزنیم و مردم را به جان یکدیگر بیندازیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.