• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حضور تروریست‌های ارتش آزاد در غرب «قلمون» رو به پایان است
  کد خبر : 2033269

  حضور تروریست‌های ارتش آزاد در غرب «قلمون» رو به پایان است

  حضور تروریست‌های ارتش آزاد در غرب «قلمون» رو به پایان استReviewed by on May 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ۵۲ تروریست وابسته به «جیش تحریر الشام» که از شهرک «سبنا» واقع در ارتفاعات «رنکوس» در غرب قلمون سوریه خارج شده بودند، وارد شهر «الرحیبه» در شرق قلمون…

  حضور تروریست‌های ارتش آزاد در غرب «قلمون» رو به پایان استReviewed by on May 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ۵۲ تروریست وابسته به «جیش تحریر الشام» که از شهرک «سبنا» واقع در ارتفاعات «رنکوس» در غرب قلمون سوریه خارج شده بودند، وارد شهر «الرحیبه» در شرق قلمون شدند.

  «حمزه الرنکوسی» که خود را یکی از فعالان رسانه ای معارض معرفی میکند، میگوید که خروج تروریستها با نظارت هلال احمر سوریه صورت گرفته است.

  به گفته الرنکوسی، این مسئله در تکمیل توافق وادی بردی بود که در دسامبر گذشته میان دولت و معارضان سوری حاصل شد و به سبب آن تروریستها به ادلب اعزام شدند.

  وبگاه خبری عنب گزارش داد که پس از آزادسازی وادی بردی توسط دولت سوریه و به دست گیری کنترل این منطقه، این تروریستها در محاصره کامل بودند؛ زیرا این منطقه تنها راه نفوذ آنان بود.

  بر اساس این توافق، این تعداد تروریست باقی مانده، این بار به شهر الرحیبه اعزام شدند نه ادلب و این منطقه هم باید از حضور نظامی تخلیه شود.

  تروریستها همچنین باید متعهد شوند که ساکنان به اراضی کشاورزی خود بازگردند. دولت سوریه از سه سال پیش تا کنون به خاطر حضور تروریستها، به ساکنان مناطق رنکوس، «حلبون، وحوش عرب و تلفیتا» اجازه نمیدهد که وارد اراضی کشاورزی خود شوند.

  الرنکوسی همچنین میگوید که نیروهای سوریه روز گذشته وارد شهرک «دره» شدند تا با مصالحه، به حضور عناصر تروریستی ارتش آزاد در منطقه غرب قلمون تا زبدانی و شهرک «قاره» به استثنای بخشی در ارتفاعات «فلیطه» در نزدیکی عرسال لبنان پایان دهند.

  جیش تحریر الشام در سال ۲۰۱۵ توسط «فراس البیطار» از نیروهای جدا شده از ارتش سوریه تشکیل شد. البیطار در آغاز اعلام کرد که وابسته به ارتش آزاد است و قصد دارد با دولت سوریه مبارزه کند، ولی مدتی بعد با تروریستهای معارض درگیر شد.

  الرحیبه نیز در منطقه قلمون واقع در شمال شرق دمشق در اشغال تروریستهای معارض قرار دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.