• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » عده‌ای به جای صحبت با مردم، معده آن‌ها را مخاطب قرار می‌دهند/ مجلس به هیچ وجه با افزایش یارانه موافقت نخواهد کرد
  کد خبر : 2032943

  عده‌ای به جای صحبت با مردم، معده آن‌ها را مخاطب قرار می‌دهند/ مجلس به هیچ وجه با افزایش یارانه موافقت نخواهد کرد

  عده‌ای به جای صحبت با مردم، معده آن‌ها را مخاطب قرار می‌دهند/ مجلس به هیچ وجه با افزایش یارانه موافقت نخواهد کردReviewed by on May 2Rating: «سعید لیلاز» کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار برنا پیرامون وعده های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: من تعجب می‌کنم از عده‌ای که انگار به جای صحبت با شعور…

  عده‌ای به جای صحبت با مردم، معده آن‌ها را مخاطب قرار می‌دهند/ مجلس به هیچ وجه با افزایش یارانه موافقت نخواهد کردReviewed by on May 2Rating:

  «سعید لیلاز» کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار برنا پیرامون وعده های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: من تعجب می‌کنم از عده‌ای که انگار به جای صحبت با شعور مردم، معده آن‌ها را مخاطب قرار می‌دهند و ملت را دست‌کم می‌گیرند. 

  او افزود: مردم ایران در مواجهه با پوپولیسم قلابی آقای احمدی نژاد هم نتوانستن قانع شوند و هر دو دوره ای که او رییس جمهوری شد اما و اگرهای بسیاری پیش آمد. کاندیدایی که به راحتی دروغ می‌گوید و وعده های عجیب و بی‌پایه اقتصادی به ملت می‌دهد، شاید باور دارد که کشور هیچ‌گونه کارشناس اقتصادی ندارد که تبیین کننده این گفته ها باشد. 

  لیلاز با تاکید بر اینکه "بعضی کاندیداها هیچ برنامه ای برای رسیدن به اهدافشان ندارند و تنها می‌گویند من این کارها را انجام می‌دهم" تصریح کرد:  اگر قرار است یارانه سه برابر شود و اشتغال افزایش پیدا کند با اتکا به چه منابعی خواهد بود؟ آیا بنا است با برگشت به دوران آقای احمدی‌نژاد ما دوباره تن به تورم های ۳۵ و ۴۰درصد دهیم؟ آیا قرار است وام از خارج و یا داخل گرفته شود؟ 

  او با اشاره به اینکه "کاندیداهایی که وعده‌های اقتصادی دروغ می‌دهند به گونه ای صحبت می‌کنند گویا اصلا ایران قانون مدونی ندارد" گفت: وقتی فردی به راحتی در مقابل رسانه ملی ادعا می‌کند یارانه را سه برابر می‌کند، این پیام را می‌رساند که فرد مزبور هیچ برآوردی از سازو کار و نقش مجلس در سیستم کشور ندارد. چه عملکردی از مجلس دهم دیده شده که فکر می‌کند، قوه مقننه تن به تصویب این افزایش یارانه خواهد داد؟ مگر این که رییس جمهوری کاری به قانون نداشته باشد و خود محور عمل کند. چنانچه ما در دولت های نهم و دهم شاهد چنین تصمیماتی بودیم.

  این کارشناس اقتصادی با اشاره به ادعاهای مربوط به پتروشیمی و اشتغال زایی تصریح کرد: من فکر نمی‌کردم این کاندیدا که ادعا می‌کند، هر یک میلیون تن پتروشیمی ۶۰۰هزار شغل ایجاد می‌کند با اعداد و ارقام اینقدر بیگانه باشد. این حرف کاملا بی‌پایه و اساس است. ما در دولت یازدهم ۹میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی اضافه کردیم و اگر این معادله درست باشد، باید در نتیجه ۵۴ میلیون شغل ایجاد می‌شد. یعنی اگر ما در حال حاضر ۵۰میلیون تن محصول پتروشیمی تولید می‌کنیم به این معنی است که ۳۰میلیون شغل پتروشیمی داشته باشیم. در حالی که مجموع مشاغل ما ۲۴میلیون است. همه این نشان دهنده عدم آگاهی ادعا کننده است. 

  این کارشناس اقتصادی با تاکید به اینکه "افزایش یارانه ها سبب از بین رفتن فاصله دهک‌های جامعه نخواهد شد" گفت: بهترین راهکار را در این مورد دولت یازدهم ارائه کرده است. نمی‌دانم چرا در مناظره اول این عملکرد درخشان بیان نشد. ما در ۴سال گذشته با روش کاملا مویرگی و جراحی مغز ۴میلیون و ۷۰۰هزار نفر را از گردانه یارانه حذف کردیم و این روند ادامه دارد.

  لیلاز در خاتمه گفت: دولت یازدهم برای درمان اقتصاد کشور با حذف یارانه افرادی که به آن محتاج نبودند، پایگاه رای خود را در بین ۵میلیون نفر از بین برد اما به جای آن مستمری تامین اجتماعی و کمیته امداد سه برابر شد. به گونه ای که آقای پرویز فتاح رسما از دولت تشکر کرد. حدود ۴۵بار سبد غذایی بین محرومان توزیع شد. اجرای طرح تحول سلامت را داشتیم که مخاطبان آن توده فقیر جامعه هستند. این اقدامات کارنامه درخشان است تا اینکه تهران را پر از ساختمان هایی کنیم که معلوم نشود صاحبان آن‌ها چه کسانی هستند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.