• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » استاندارد تراکم کلاس تصویب شده است
  کد خبر : 2032887

  استاندارد تراکم کلاس تصویب شده است

    به گزارش ایران ویج، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، در خصوص کمیود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۳۹۹ و از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ و…

  ۱۶۲

   

  به گزارش ایران ویج، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، در خصوص کمیود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اظهار داشت: از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۳۹۹ و از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ و در مجموع در طول این ۱۰ سال، ۶۴۰ هزار بازنشسته خواهیم داشت و این عدد در تاریخ آموزش و پرورش بی‌سابقه است چرا که در دهه ۶۰ و اول دهه ۷۰، رشد زیادی در تعداد دانش‌آموز داشتیم و نیروی انسانی جذب شد که در حال حاضر آنها به مرحله بازنشستگی رسیدند و باید از این فرصت خوب استفاده کنیم چرا که این فرصتی برای نوسازی نیروی انسانی است.

  وی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش در حال تشکیل کارگروه تعیین معلمان آینده است و اولین اقدام، تعیین برنامه میان مدت ۵ ساله است که به سازمان استخدامی کشور تحویل شده است و در حال رایزنی هستیم تا سهمیه مجوزها را در طول ۵ سال آینده تأمین کنیم؛ ضمن اینکه قدم دوم استفاده از ظرفیت سایر دانشگاه‌های تربیتی برای تأمین نیروی انسانی است و باید با محوریت دانشگاه فرهنگیان از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

  چهاربند یا بیان اینکه به دنبال تنظیم تفاهم‌نامه با وزارت علوم هستیم که مستلزم این است که با سازمان امور اداری و استخدامی در خصوص ردیف‌ها به توافق برسیم. ضمن اینکه شاخص‌های لازم مانند نسبت دانش‌آموز به معلم، دانش‌آموز به کارکنان و نسبت دانش‌آموز به کل کارکنان را آماده کردیم.

  وی با اشاره به استاندارد کردن تراکم کلاس‌ها، گفت: استاندارد تراکم کلاس تصویب شده است و آن را به سازمان امور اداری و استخدامی داده‌ایم تا ظرف هفته‌های آینده این تفاهم را داشته باشیم.

  چهاربند با اشاره جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دو روش وجود دارد یکی تعهد دبیری چهارساله است که این برای برنامه ششم است و جواب نمی‌دهد و دیگری ماده ۲۸ است و با پیگیری‌های انجام شده، امیدواریم بتوانیم نیروها را تأمین کنیم.

  وی در خصوص مسابقات قرآن دانش‌آموزی گفت: علاوه براینکه در این دولت روی بحث آموزش قرآن در سطوح مختلف کار می‌کنیم، کانون‌های قرآنی نیز زیاد شده است و مسابقات بین‌المللی امسال به شکل خوبی برگزار شد ضمن اینکه دبیرخانه دائمی این مسابقات در معاونت پرورشی و فرهنگی را تشکیل دادیم تا این مسابقات دو سال یک‌بار در کشورهای مختلف برگزار شود.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.