• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی , اخبار پربازدید » ادعای وزیر آموزش‌وپرورش: تخلفات بانک سرمایه مربوط به دولت قبل است
  کد خبر : 2032696

  ادعای وزیر آموزش‌وپرورش: تخلفات بانک سرمایه مربوط به دولت قبل است

    وزیر آموزش و پرورش گفت: در بانک سرمایه وام‌های بی‌ضابطه پرداخت می‌شد که این تخلفات از سال ۸۷ بود و با ورود وزارت اطلاعات در این دولت متوجه تخلفات شدیم و با طی مراحل قانونی مدیرعامل بانک سرمایه را عوض کردیم. به گزارش ایران ویج، فخرالدین دانش آشتیانی در نخستین نشست خبری با رسانه‌ها…

  ۹۶

   

  وزیر آموزش و پرورش گفت: در بانک سرمایه وام‌های بی‌ضابطه پرداخت می‌شد که این تخلفات از سال ۸۷ بود و با ورود وزارت اطلاعات در این دولت متوجه تخلفات شدیم و با طی مراحل قانونی مدیرعامل بانک سرمایه را عوض کردیم.

  به گزارش ایران ویج، فخرالدین دانش آشتیانی در نخستین نشست خبری با رسانه‌ها درخصوص وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: مدیرعامل صندوق را تغییر و هیئت مدیره را جایگزین کردیم. تک تک شرکت‌های صندوق بررسی شدند و افرادی که صلاحیت نداشتند تغییر کردند و نگاه تصدی‌گری به صندوق را تغییر داده و به سمت مدیریت سرمایه می‌رویم که سودآوری بیشتری دارد.

  وی افزود: در بانک سرمایه وام‌های بی‌ضابطه پرداخت می‌شد که این تخلفات از سال ۸۷ بود و با ورود وزارت اطلاعات در این دولت متوجه تخلفات شدیم و با طی مراحل قانونی مدیرعامل بانک سرمایه را عوض کردیم و بنده تحت فشار بودم که وی تغییر نکند اما بررسی کردیم که در زمان این شخص تخلفاتی در بانک سرمایه صورت گرفته است.

  وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در تراز سود و زیان صندوق ذخیره که منتشر شد حدود ۲۵۰ میلیارد تومان سود داشتیم که بین سهامداران یعنی فرهنگیان توزیع شد اگر چه معتقدیم این رقم زیاد نیست و پتانسیل سودآوری صندوق بیشتر است به فرهنگیان می‌گوییم که جای نگرانی نیست و برای سرمایه‌های آنها مشکلی ایجاد نشده است.

  دانش آشتیانی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است تا سهم خود را به صندوق ذخیره که در برنامه پنجم حذف شده بود پرداخت کند.

  وی در رابطه با برنامه‌های آینده عنوان کرد: توسعه پیش دبستانی, عدالت آموزشی و افزایش سهم مشارکت زنان در آموزش و پرورش, گشودن درب‌های وزارتخانه به روی اندیشمندان, صاحب‌نظران و معلمان و در کوتاه مدت کمیته اجرای سند تحول, تامین نیروی انسانی برای آینده آموزش و پرورش, سازمان نظام معلمی و کمیته اقتصاد آموزش و پرورش و تعریف برنامه‌های جدید چون اعتبارات دولتی پاسخگو نیست.

  وزیر آموزش و پرورش در رابطه با معیشت فرهنگیان، عنوان کرد: کارگروهی را برای بررسی این موضوع تعیین کرده و بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات معلمان را پرداخت کردیم. با توجه به حجم زیادی که در سال ۹۵ بابت معوقات پرداخت کردیم باقیمانده به سال ۹۶ افتاد که پرداخت پاداش پایان خدمت تمام فرهنگیان بازنشسته سال ۹۵ را از این هفته آغاز کردیم.

  دانش آشتیانی با اشاره به حکمی در برنامه ششم توسعه برای اصلاح نظام حقوقی معلمان در رابطه با بیمه تکمیلی معلمان، بیان کرد: تمام بدهی‌های خود را پرداخت کرده‌ایم و جلساتی را با چند شرکت بیمه‌ای انجام داده‌ایم و در اردیبهشت ماه مسئله بیمه تکمیلی معلمان بسته می‌شود همچنین در سال ۹۵ اسکان فرهنگیان در ایام عید را بررسی کردیم و تلاش شد با تزریق اعتبار کیفیت آن را افزایش دهیم و تلاش کردیم تمام برنامه‌هایی که در راهبردهای کوتاه مدت به مجلس ارائه کردیم, عملیاتی کنیم.

  وی در رابطه با رقم تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان، عنوان کرد: علت اینکه رقمی را اعلام نمی‌کنیم به این دلیل است که هنوز قطعی نشده است و به کمیته تحقیق و تفحص قول داده‌ایم تا رقم را اعلام نکنیم.

  وزیر آموزش و پرورش در رابطه با مباحثی درخصوص کشف کالای قاچاق در منزل یکی از وزرا و صحبت‌هایی مبنی بر اینکه این کالا مربوط به وی است, افزود: دغدغه من آموزش و پرورش است و نمی‌خواهم درگیر حاشیه‌ها شوم و زمانی که قطاری رو به حرکت است به او سنگ می‌اندازند و هم اکنون بنده در مسیر این سنگ اندازی قرار دارم که امیدوارم بتوانم به مسیر خود ادامه دهم.

  دانش آشتیانی در رابطه با تغییر ساختار مدرسه، گفت: در تلاشیم تا نقش معلم را ساختار مدرسه افزایش دهیم و صرفاً در انتخاب مدیران نیست.

  وی درخصوص سند آموزش ۲۰۳۰ تصریح کرد: تمام مواردی که در سند ۲۰۳۰ وجود دارد سند تحول نیز بر آن تمرکز داشته اما این بدین معنا نیست که ۲۰۳۰ را اجرا نمی‌کنیم برخی افراد می‌گویند ۲۰۳۰ با سند تحول مغایرت دارد اما اینگونه نیست. طبق قواعد یونسکو اگر مواردی با قوانین یک کشور مطابقت نداشته باشد مانند برابری جنسیتی می‌توان آن را حذف کرد چنانچه این درخواست از سوی ایران رخ داد و برابری جنسیتی به عدالت تبدیل شد و اگر سند تحول را اجرا کنیم بندهای ۲۰۳۰ محقق می‌شود البته در ۲۰۳۰ شاخص‌های خوبی همچون پوشش تحصیلی وجود دارد و حیف است که جمهوری اسلامی در این گزارش یونسکو حضور نداشته باشد.

  وزیر آموزش و پرورش در رابطه با بازداشت و زندانی بودن برخی معلمان، افزود: برای آزادی معلمان با قوه قضاییه مذاکراتی را انجام دادیم اما آنها می‌گویند دلیل زندانی شدن آنها ارتباطی با مسائل معلمی ندارد.

  دانش آشتیانی در رابطه با دریافت مالیات از برخی بنگاه‌های اقتصادی و نهادها همچون آستان قدس برای هزینه در مناطق محروم، بیان کرد: دولت مجوزی را گرفته اما خود نهادها مجوزهایی را گرفته‌اند که این مالیات را پرداخت نکنند.

  وی در رابطه با بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به مدارس، گفت: سازمان نهضت سوادآموزی با همراهی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کند تا این کودکان را شناسایی کند و مراکز یادگیری را در استان‌ها راه اندازی کرده‌اند.

  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ادامه اجرای رتبه بندی معلمان، عنوان کرد: لایحه نظام حقوق معلمان آماده شده است که پس از بررسی باید به مجلس برود و امتیاز بندی براساس لیاقت‌ها و خلاقیت های معلمان است.

  دانش آشتیانی افزود: وقتی بنده به وزارتخانه آموزش و پرورش آمدم ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مطالبه در وزارتخانه وجود داشت که در سال ۹۵ حدود ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن را پرداخت کردیم.

  وی با اشاره به اینکه بر اشتغال زنان در آموزش و پرورش تاکید داریم, افزود: وظایف مادری و همسری منافاتی با اشتغال زنان ندارد اما این موضوع نباید مانع رسیدگی به وظایف مادری آنها شود.

  وزیر آموزش و پرورش در رابطه با افزایش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی حقوق فرهنگیان بیان کرد: قرار بود با تدوین نظام معلمی و نظام جامع پرداخت حقوق معلمان این رقم محقق شود.

  وزیر آموزش و پرورش در رابطه با مدارس کپری و کانکسی کشور، مطرح کرد: اطلاعاتی که داریم در این رابطه از حوزه‌های مختلف بوده و ممکن است آمارها تفاوت‌هایی هم داشته باشند. بنده گقتم ۶۸ هزار کلاس نیاز به تخریب و نوسازی دارد و در ارتباط با مدارس کپری معتقدیم برای عشایر باید مدل متناسب زندگی آنها باشد.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.