• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » تفکر انقلابی لازمه تربیت “معلم انقلابی”
  کد خبر : 2032512

  تفکر انقلابی لازمه تربیت “معلم انقلابی”

  تفکر انقلابی لازمه تربیت “معلم انقلابی”Reviewed by on Apr 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ معلم انقلابی تنها با تفکر انقلابی گری در جایگاه تربیت کننده نسل آینده ، بدون شک دانش آموزان انقلابی تربیت می کند. مقام معظم رهبری در دیدار معلمان…

  تفکر انقلابی لازمه تربیت "معلم انقلابی"Reviewed by on Apr 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ معلم انقلابی تنها با تفکر انقلابی گری در جایگاه تربیت کننده نسل آینده ، بدون شک دانش آموزان انقلابی تربیت می کند.

  مقام معظم رهبری در دیدار معلمان در اردیبهشت ماه سال گذشته در وظیفه معلمان فرمودند؛«تربیت نسل آینده‌ای با هویت مستقل، عزتمند، دینی و دارای شاخص‌های ممتاز و جریان‌ساز» وظیفه‌ی اصلی و بسیار خطیر آموزش‌وپرورش و معلمان است، اگر جامعه‌ای با چنین ویژگی‌هایی شکل بگیرد، قطعاً اقتصاد مقاومتی و بدون نفت، برخورداری از فرهنگ مستقل، اصلاح الگوی مصرف و روحیه‌ی ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌ها معنا پیدا خواهد کرد.
  اما آیا امروز این تفکرات در دانشگاه معلم ساز فرهنگیان در حال پیاده است؟

  زلزله تربیت غیردینی زمانی بر پیکره نهیف آموزش و پرورش آوار شد که سند آموزشی ۲۰۳۰ توسط دولت در سطوح بالا به تصویب رسید.

  نارضایتی های فراوانی که در چند سال اخیر با بدقولی در پرداخت مطالبات، تعلل در رسیدگی مشکلات قشر میلیون ها فرهنگی، کم اهمیت جلوه دادن حوزه پرورش با کم ک کردن ساعت برخی درورس تربیتی و بازبینی غلط برخی دروس و عدم توجه به شادابی فرهنگیان گریبان گیر وزارت آموزش و پرورش شد که منجر به حذف فانی و حضور دانش آشتیانی گردید.

  در استان گلستان نیز، عزل و نصب های سیاسی، تبلیغات عناصر مختلف در محافل و لیدری برای گزینه های مختلف، جلسات مختلف و گزینش های سیاسی اساتید و اکنون ممانعت از حضور دانشجویان علیرغم هماهنگی های انجام شده در همایش " گردهمایی انقلابیون جوان" که سایت دانشجوسلام از آن خبرداد.

  حال تربیت معلمان در استان گلستان در سایه غفلت مسئولین باری به هرجهت می رود، از انتصاب افراد شهره به تندرو سیاسی تا جولان برخی وابستگان مسئولین در سطح اساتید و دانشجویان.

  آری، تربیت معلم تنها در سایه انقلاب معنا پیدا می کند، چرا باید مسئولان این دانشگاه با تفکرات سیاسی و افراطی بخواهند تفکرات خود را به دانشجومعلمان دیکته کنند.

  اینگونه مسائل تنها با تغییر نگاه به دانشگاه فرهنگیان به مکانی برای تربیت صحیح معلمان نه جولانگاه سیاسی افراد، مطلوب خواهد بود .

  «دانشگاه تربیتِ معلم» مکان مقدسی است که نباید سخیفانه و ابزاری دیده شود، اساتیدی باید در آنجا تدریس کنند، و مسئولانی باید در راس آن قرار بگیرند که درک درستی از تربیت و پرورش داشته باشند و شایسته نیست  با بخشی نگری، نگاه حداقلی و صرفا سیاسی به آن نگاه شود.

  بدون شک؛ این معلم است که نسل را تربیت کرده و جامعه را پویا می کندو اگر سیاست زده تربیت شود بدون شک نسلی بی هویت تربیت خواهد کرد و شاهد پیشرفتی در آن نخواهیم بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.