• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دولت هیچ کمکی برای تولید محصولات ارگانیک نکرده است/ ادعای ارگانیک بودن را تنها با ارائه گواهینامه معتبر قبول کنید
  کد خبر : 2032463

  دولت هیچ کمکی برای تولید محصولات ارگانیک نکرده است/ ادعای ارگانیک بودن را تنها با ارائه گواهینامه معتبر قبول کنید

  دولت هیچ کمکی برای تولید محصولات ارگانیک نکرده است/ ادعای ارگانیک بودن را تنها با ارائه گواهینامه معتبر قبول کنیدReviewed by on Apr 30Rating: سید رضا نورایی رئیس انجمن ارگانیک ایران در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در همه جای دنیا گواهینامه مشخص کننده ارگانیک بودن و یا…

  دولت هیچ کمکی برای تولید محصولات ارگانیک نکرده است/ ادعای ارگانیک بودن را تنها با ارائه گواهینامه معتبر قبول کنیدReviewed by on Apr 30Rating:

  سید رضا نورایی رئیس انجمن ارگانیک ایران در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در همه جای دنیا گواهینامه مشخص کننده ارگانیک بودن و یا نبودن کالا است، گفت: بجز ارائه گواهینامه های معتبر ادعای ارگانیک بودن مورد قبول نیست.

  نورایی استاندارد یازده هزار ایران و استاندارد اتحادیه اروپا را مبنای این گواهینامه دانست و گفت: استاندارد اتحادیه اروپا از جمله گواهینامه‌های معتبر جهانی است.

  رئیس انجمن ارگانیک ایران تاکید کرد: مردم ادعای کالای ارگانیک را تنها بر مبنای این گواهینامه‌ها قبول کنند.

  وی اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل اینکه استاندارد یازده هزار ایران در دنیا ثبت نشده است و صادر کننده باید حتما گواهینامه اتحادیه اروپا را نیز داشته باشد تا مشکلی با مراجع ذیربط پیدا نکند.

  نورایی  ادامه داد: مردم برای شناخت شرکت‌های معتبر توزیع کننده ارگانیک که زیر نظر این انجمن هستند، می‌توانند به سایت انجمن مراجعه کنند.

  رئیس انجمن ارگانیک ایران با تاکید بر اینکه در حال حاضر بحث ارگانیک بودن در میان مصرف‌کنندگان داغ شده است، گفت: این توجه خواه ناخواه باعث بروز تقلب و سوءاستفاده‌هایی در این زمینه شده است.

  وی افزود: برای حل این معضل با کمک سازمان حمایت از مصرف کننده سطح بازرسی‌های خود را فشرده‌تر کرده‌ایم.

  نورایی با بیان اینکه برند انجمن ارگانیک و شناسه هجده رقمی درج شده بر روی محصول مبنای شناخت کالای ارگانیک است، تصریح کرد: این شناسه نشان دهنده محل تولید کالا و شرکت بازرسی آن است.

  به گفته وی تمامی شاخص‌هایی که یک مصرف‌کننده نیاز دارد در این شناسه هجده رقمی ثبت شده است.

  نورایی با اشاره به اینکه انجمن ارگانیک زیر نظر اتاق بازرگانی ایران فعالیت می‌کند گفت: خوشبختانه موضوع ارگانیک‌ها در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است.

  وی ادامه داد: برای فراگیر شدن استفاده از این محصولات سالم نیازمند کمک و همراهی مراجع دولتی هستیم، هر دولتی می‌تواند به عنوان بازو و کمک کننده سلامت کشور وارد عمل شود.

  رئیس انجمن ارگانیک ایران با تاکید بر اینکه مبنای تولید ارگانیک سموم سبز هستند، اظهارداشت: امروز نهاده‌های مجاز در کشاورزی ارگانیک روز به روز افزایش می‌یابد و باید بدانیم مبارزه بیولوژیکی آثار سوء محیط زیستی را به همراه ندارد.

  وی خاطرنشان کرد: تا امروز هیچگونه کمک و یارانه‌ای از سوی دولت برای تولید محصولات ارگانیک ارائه نشده و انتظار ما این است در آینده با توجه منویات رهبری و توجه  برنامه ششم توسعه به موضوع ارگانیک ها؛ یارانه‌های مورد نظر را از سوی دولت دریافت کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.