• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دولت روحانی دیپلماسی معین و مشخصی ندارد/ دولت به جای پاسخگویی، در نقش مطالبه‌گر ظاهر شده است
  کد خبر : 2032460

  دولت روحانی دیپلماسی معین و مشخصی ندارد/ دولت به جای پاسخگویی، در نقش مطالبه‌گر ظاهر شده است

  دولت روحانی دیپلماسی معین و مشخصی ندارد/ دولت به جای پاسخگویی، در نقش مطالبه‌گر ظاهر شده استReviewed by on Apr 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعدالله زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی تهران نیوز در ارتباط با میزان اتحاد نیروهای انقلابی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:…

  دولت روحانی دیپلماسی معین و مشخصی ندارد/ دولت به جای پاسخگویی، در نقش مطالبه‌گر ظاهر شده استReviewed by on Apr 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعدالله زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی تهران نیوز در ارتباط با میزان اتحاد نیروهای انقلابی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: عدم اتحاد اصولگرایان در انتخابات ۹۲۲ به دیدگاه‌های متفاوت آن‌ها برمی‌گردد اما در این دوره فکر می‌کنم که به اجماع برسند.

  وی گفت: از طرفی هم نبود یک هدایت‌گر در راس امور اصولگریان سبب حضور چند لیستی اصولگرایان در انتخابات می‌شود. وحدت در جریان اصولگرا گاهی خدشه‌دار می‌شود و در بسیاری از مواقع وحدت این حزب از جریان اصلاحات کمتر است.

  کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر این‌که انتخابات به چهره‌های جدید نیاز دارد، عنوان کرد: مهم‌تر از وحدت، بروز و ظهور چهره‌ای مردمی در عرصه انتخابات ضرورت دارد. اگر چنین شخصی روی کار بیاید، می‌تواند به بدنه طیف انقلابیون استحکام بیشتری ببخشد.

  زارع در ارتباط با دیپلماسی انقلابی و اعتدالی اظهار داشت: دولت روحانی دارای دیپلماسی معین و مشخصی نیست. دیپلماسی ایران در دوره روحانی در واقع ادامه همان دیپلماسی دولت موسوی است.

  وی در ادامه اظهاراتش ادامه داد: دیپلماسی انقلابی بر مبنای کاهش تنش در خصوص ایران و افزایش همکاری با قدرت های جهانی استوار است. دیپلماسی انقلابی بر مبنای توسعه نفوذ مطرح می‌شود و هدفش این است که منطقه را از شر قدرت‌های سلطه‌گر نجات دهد.

   

  دولت یازدهم در ارتباط با حقوق شهروندی ضعیف عمل کرده است

  این کارشناس مسائل سیاسی در بخش دیگری از گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز به انتقاد از مطالبه‌گری دولت به جای پاسخگویی پرداخت و تصریح کرد: دولت به جای پاسخگویی به شعارهایی که در انتخابات ۹۲۲ داد، تلاش می‌کند تا در جایگاه مطالبه‌گر و پرسش کننده ظاهر شود.

  دولت در ارتباط با حقوق شهروندی نیز ضعیف عمل کرده است. این جمله را زارع مطرح کرد و افزود: مطرح کردن حقوق شهروندی آن هم تنها چند ماه مانده به انتخابات از اقدامات سیاسی دولت بود که جای سوال دارد.

   

  برجام حتماً برای کشور آثار مهمی بر جای گذاشته است که عمده ‌آن‌ها منفی است

  وی به برجام اشاره کرد و گفت: ما باید به گونه‌ای عمل می‌کردیم که بهانه را از آمریکایی‌ها برای تحریم بگیریم. دولت فعلی با اتکاء بر این‌که «می‌توان به آمریکا اعتماد کرد و نیاز به بازی‌های پیچیده نیست» وارد میدان شد و در نهایت نیز شکست خورد.

  این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این‌که برجام چه فوایدی داشته است ، عنوان کرد: برجام حتما برای کشور آثار مهمی بر جای گذاشته است که عمده ‌آن‌ها منفی است. قرار بود با امضای برجام از فشار خارج شویم اما به این مهم دست پیدا نکردیم. از حیث مثبت هم برجام اثراتی را داشته که آن هم توانایی برقراری رابطه اقتصادی سایر کشورها با بازار ایران با استناد بر برجام است.

   

  سیایت خارجی دولت روحانی هسته‌ای محور بود / شالوده سیاست خارجی دولت یازدهم بر توهم تنش‌زدایی بود

  وی در بخش پایانی گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز بیان داشت: سیاست خارجی دولت روحانی نوعی سیاست خارجی هسته‌ای محور بود. نمره دولت در بحث هسته‌ای همان نمره دولت در سیاست خارجی هم هست.

  زارع تصریح کرد: شالوده این سیاست خارجی بر توهم این‌که ما می‌توانیم تنش‌زدایی کنیم بنا شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.