• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 2031794

  هوای تهران پاک شد

    کیفیت هوای تهران با وجود وزش باد شدید موقتی و باران بهاری در شرایط پاک برای همه افراد قرار گرفت؛ امروز منطقه ۱۹ پاک‌ترین و پونک(منطقه پنج) آلوده‌ترین نقاط پایتخت محسوب می‌شوند. به گزارش ایران ویج؛ کیفیت هوای شهر تهران که در برخی روزهای فروردین امسال به مدت چهار روز در شرایط ناسالم برای…

  ۱۹۶

   

  کیفیت هوای تهران با وجود وزش باد شدید موقتی و باران بهاری در شرایط پاک برای همه افراد قرار گرفت؛ امروز منطقه ۱۹ پاک‌ترین و پونک(منطقه پنج) آلوده‌ترین نقاط پایتخت محسوب می‌شوند.

  به گزارش ایران ویج؛ کیفیت هوای شهر تهران که در برخی روزهای فروردین امسال به مدت چهار روز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس رسیده بود پس از تأثیرات مثبت سامانه‌های بارشی روزهای اخیر و وزش بادهای شدید موقتی به وضعیت پاک و مناسب برای همه افراد رسید.

  مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران وضعیت کیفی هوای امروز را پاک اعلام کرده‌اند.

  دستگاههای سنجش آلاینده‌ها ظهر امروز (جمعه هشتم اردیبهشت) نشان می‌دهد که عدد ذرات معلق کمتر از ۲.۵ به عدد  ۲۷ و شرایط پاک رسیده است.

  متاسفانه کیفیت هوای شهر تهران در فروردین ماه امسال به‌مدت چهار روز به شرایط ناسالم برای گروههای حساس رسید که طی سالهای اخیر این افزایش تعداد روزهای آلوده در ماه نخست سال بی‌سابقه بوده است.

  کیفیت هوای تهران در فرودین ماه سال ۹۵ به هیچ عنوان آلوده نشد و در مدت مشابه سال ۹۴ نیز کیفیت هوا فقط سه روز آلوده بود که در هر صورت نسبت به سال جاری روند بهتری را شاهد بودیم.

  در حال حاضر پونک (منطقه پنج) با شاخص ۵۹ آلوده‌ترین و منطقه ۱۹ تهران با با عدد شاخص هفت پاک‌ترین نقاط محسوب ‌می‌شوند؛ عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شهر تهران به‌ترتیب آلوده بودن به‌‌شرح ذیل است:

  پونک(منطقه پنج): ۵۹

  پیروزی (منطقه ۱۳): ۵۸

  منطقه هفت: ۴۵

  دانشگاه شریف: ۳۵

  شادآباد(منطقه ۱۸): ۳۸

  اقدسیه(منطقه یک): ۳۰

  منطقه ۲۲: ۳۱

  مسعودیه(منطقه ۱۵): ۲۸

  شهرری(منطقه ۲۰): ۲۸

  سعادت آباد(منطقه دو): ۲۲

  منطقه ۱۱: ۲۰

  محلاتی(منطقه ۱۴): ۱۸

  منطقه ۲۱: ۱۸

  میدان فتح(منطقه ۹): ۱۷

  منطقه ۶: ۱۴

  منطقه ۱۹: هفت

  بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.